Skocz do zawartości

Wsteczny bieg w Elektrowni


Rekomendowane odpowiedzi

Montował ktoś kiedyś wsteczny w Electrowni na EVO?Ktoś może wie coś na ten temat jak i gdzie można taki kit nabyć.Manewrowanie z wózkiem bocznym bez wsteki jest wybitnie utrudnione,a wycofanie gdzieś pod górkę praktycznie dla mnie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w Stanach, był u nas dość długo na Alledrogo taki kit, ale już chyba nie ma. Cena to ok. 1000$.

 

Co do cofania pod górkę - podstawa przy jeździe HD to zawsze ustawić się przodem pod górkę - przy cofaniu jest łatwiej, a do przodu masz napęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie po przeczytaniu tematu chciałem zhejtować bo kto by miał problem z motocyklem solo? :D

osobiście jeżdżąc z wózkiem staram sie podejść do tematu parkowania taktycznie i myśleć o tym co bedzie potem ;)

masz gdzieś zdjęcia swojego zaprzegu?

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci się tym lata? Ciągnik daje radę?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata się tym zestawem całkiem nieźle.To "nieźle"bierze się z tego,że nie mam jeszcze zamontowanego amortyzatora kierownicy i czasami na wertepach troszeczkę szarpie kierą.Teraz jak już spadnie śnieg mam zamiar zamontować amortyzator i w końcu polakierować wózek w kolor motocykla.Ciągnik daję radę bez najmniejszego problemu.Odkąd go poskładałem w połowie sierpnia do tej pory nakręciłem prawie 8-tys kilosów.Nie zauważyłem grzania się nawet w upał w lato.Przelotowa prędkość zestawu to 90-100.Maxymalna nie sprawdzona,wymiękłem przy 140 na godz :laugh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten kosz co wisiał na Alledrogo i tablicy? Rozpatrywałem zakup, ale były inne rzeczy na głowie....

 

A w jaki sposób załatwiłeś papierologię? Z tego co się dowiadywałem, to trzeba mieć homologację dla Electrowni z wpisem, ze motocykl jest przystosowany do jazdy z wózkiem i wtedy to wbiją w dowód, ale sam rzeczoznawca nie był pewien, czy taki wpis nie robi zaprzęgu "na sztywno" i poruszanie się motocyklem solo nie spowoduje zatrzymania DR za niezgodności techniczne...

 

Kiedyś wózek boczny był wpisywany jako przyczepa i była wpisana masa maksymalna zespołu pojazdów oraz ilość miejsc 2/3 (chociaż HD robił też gondole 2 osobowe, 2 miejsca jedno za drugim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten kosz co wisiał na portalach,ale od tego samego typka.Zajmuje się on budowaniem gondoli.Z papierami pewnie jak to u nas w kraju "wolna amerykanka".Ja po zbudowaniu zestawu,pojechałem na wagę,zważyłem zestaw.Zrobiłem fotki zaprzęgu w trzech egzemplarzach i pojechałem na przegląd.Diagnosta oberkał wszystko,posprawdzał pomierzył i jako że Harley FLT wychodził fabrycznie z przyczepą dopuścił zestaw do ruchu.Potem dopiero zaczęły się schody w wydziale komunikacji.Tam cmokali dumali,myśleli jak to wpisać czy tylko trzy osoby a liczba osi itp...Po kilku awanturach i mojej groźbie że nie wyjdę stąd (urzędu),oflaguję się i będę siedział do czasu jak już się dowiedzą co i jak. :laugh: .Stanęło na tym że przeczytali przepisy raz jeszcze i wpisali

-liczba miejsc 3

-liczba osi 3.

W dowodzie rejestracyjnym zapisali motocykl z wózkiem bocznym,a w książce pojazdu w zmianach konstrukcyjnych motocykl z przyczepą.Teraz już odebrałem twardy dowód rejestracyjny,jakieś dwa tygodnie temu.Walka o wpisanie kosza trwała od września,ale ostatecznie skończyła się moim zwycięstwem.Choć w lato miałem kilka kontroli i jeden mandat za szybkość bez wpisu kosza i też się nie przyczepił gliniarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile sam amortyzator skrętu Ci pomoże

choć w sumie nie spotkałem się jeszcze ze zmianą przedniego zawiasu w HD związanego z montażem wózka

ramę wózka masz radziecką? Zawieszenie koła wózka? Jakiś hamulec koła wózka?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym moim poprzednim zestawie sporo pomagał amortyzator,nie znaczy że w elektrowni jest niezbędny. Chodzi raczej o wygodę jazdy.Zawiasu nie planuję zmieniać.Choć najlepiej się prowadził chyba dniepr na długim wahaczu pchanym.Rama jest z K750 dostosowana do Harleya i połączona za pomocą ramy pomocniczej czteropunktowo.Hamulce są przewidziane {tarczowe w wózku} mam już wszystkie części i czekają aż zabiorę się za montaż.Na razie nie było czasu bo musiałem się najeździć he,he.Zawieszenie wózka teleskopowe,jak w rusie.Oczywiście nowy amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...