Skocz do zawartości

Jaki motor ? ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jako iż kompletnie się nie znam na motorach to wpadłem na pomysł aby odwiedzić jakieś forum i myślę że dobrze trafiłem. No dobra przechodzę do tematu. Szukam jakiegoś crossa do 4.500 zł. możecie coś polecić ? mam 180 cm wzrostu i 93 kg wagi

Jak będziecie coś polecać to powiedzcie coś więcej o tej maszynie. Jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji to piszcie.

Motor ma być do lasu nie chodzi mi o to by wjeżdżać pod pionową ścianę ale żeby można było pojezdżić po błocie.

Dodam też że nie mam prawka więc musi mieć zrywa - wiadomo o co chodzi.

Dzięki za pomoc



Co o tym myślicie ?

 

http://otomoto.pl/yamaha-at-diabolini-31-rama-xxxl-raty-M4181798.html

 

http://otomoto.pl/yamaha-yz-250-nie-cr-sx-kx-rm-M4181250.html

Edytowane przez Szybki misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że jesteś za szybki misiek , ale powtórze po raz setny -w tej kasie dt 125 /kmx 125 /crm 125 / kdx 125 kwestia którego kolor ci się najbardziej podoba jest bliżej i w lepszym stanie......

 

to pierwsze to chiński syf z pękająca ramą , to drugie cię zabije po odkręceniu gazu .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą drugą. Wiem co to potrafi i jak idzie. Kumpel sprzedawał taką z początku wieku. Przyjechał napalony gość, z 14 letnim synem. Okazało się, że dla syna kupuje. To już mieliśmy w oczach śmierć :-P. Trudno, kumplowi zależało na kasie, więc ok. Przyjedz się, jak się nie zabijesz to bierz. Gość porasadził dzieciaka, nie sięgał do ziemi to dali mu drewniany pieniek, dla podparcia. Kumpel odpalił, młody wsiadł. Takie startu to dawno nie widziałem. 1,2... Mieli piach, zapiął 3 i go wystrzeliło jak z procy. Młody spanikował, poszedł bokiem. Dobrze, że w kasku wsiadł. Zabawa skończyła się 1000 na plastiki i tyle było z handlu. Rozumiem, że porównywanie z 14 może być nie na miejscu, ale to dzika zabawka. Masą i siłą jej nie ogarniesz, więc przemysl temat. Może gdzieś w okolicy możesz coś podobnego przetestować/ wypożyczyć? Jak ogarniesz to bierz, jak będziesz miał dyskomfort to weź 125 w 2t albo 250 w 4t. Wg mnie 4t na pierwszą zabawkę jest lepsze do ogarnięcia, bo masz bardziej liniowo rozłożoną moc. Żeby 2t jechało i nie męczyło ani nudziło, musisz ją wysoko kręcić. Kupowanie po to żeby miało odejście w razie czego jest bez sensu. Możesz sobie krzywdę zrobić. Lepiej już zapłacić ten mandat za brak prawka niż uciekać i się rozpieprzyć tudzież nie ogarnąć maszyny i dać się złapać.

Edytowane przez Brzoz3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby 2t jechało i nie męczyło ani nudziło, musisz ją wysoko kręcić.

 

ale to daje frajdę :D

 

 

Wg mnie 4t na pierwszą zabawkę jest lepsze do ogarnięcia, bo masz bardziej liniowo rozłożoną moc.

 

250 4T dual ?? proszę cię..........faktycznie jest liniowe w sumie bo z dołu nie jedzie , u góry też nie :D

zresztą co mamy za duale 250 4T w 4500-przy dobrych wiatrach klx 250 bez kwita no fajne moto ale bardzo drogie i trudnodostępne części jak kupi zajechane ( a jest duża szansa bo widać że chłopak nie ma pojęcia o niczym i nawet mu się tematu co kupić co wybrać nie chce poczytać ) to popłynie jak śmieci w trakcie powodzi

xr 250 są cholernie drogie , powiedziałbym że nieadekwatnie do możliwości( w sumie mało jest starych roczników na rynku jak już to młodsza niż 2000 i cena z saturna ) ale wątpie żeby coś kupić do 4500....

 

są 3 fajne 350 4T w tej kasie : xt 350 , xl350, tt350.... xt 350 ma kanapowy zawias , ale waży jak xr 600, mocy ma pod dostatkiem , tylko że ma niestety mokrą miskę i głowicę na 2 wałkach ( zawory na płytkach ) i 90% egzemplarzy używana w terenie to strychnina a remont będzie bardzo drogi i trudny.... xl350 jest bardzo mało na rynku , pewno z częsciami słabo , tt350 to w ogóle motocykl yeti , niby istnieje ktoś widział ale nigdzie go nie ma :D

 

za 4500 przy dobrych wiatrach kupi belgradę na odpustowych kołach, niby to jest muł ale osobie co jechała sową 2 kolegi i pisze takie teksty jak misiek może zrobić krzywdę i nie masą tylko mocą , no i znowusz jak wdepnie w minę to remont go zabije finansowo...

 

ja już przerabiałem temat ziomala co chciał krosa byle najmocniejszego i taniego , dostał przejechać się ciężkim jamnikiem xt 600 3TB to podobno spodni do dziś nie doprał :D fakt faktem że mnie się nigdy tym na kole nie udało latać a ten jak wypalił z 2 na trawniku to wyglądało jak rodeo na hipopotamie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jako iż kompletnie się nie znam na motorach to wpadłem na pomysł aby odwiedzić jakieś forum i myślę że dobrze trafiłem. No dobra przechodzę do tematu. Szukam jakiegoś crossa do 4.500 zł. możecie coś polecić ? mam 180 cm wzrostu i 93 kg wagi

Jak będziecie coś polecać to powiedzcie coś więcej o tej maszynie. Jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji to piszcie.

Motor ma być do lasu nie chodzi mi o to by wjeżdżać pod pionową ścianę ale żeby można było pojezdżić po błocie.

Dodam też że nie mam prawka więc musi mieć zrywa - wiadomo o co chodzi.

Dzięki za pomoc

 

Co o tym myślicie ?

 

 

http://otomoto.pl/yamaha-yz-250-nie-cr-sx-kx-rm-M4181250.html

Przeczytałem wasze wypowiedzi ale jednak zostaje przy 250 a taki głupi to nie jestem żeby odkręcić cały gaz.

125 nie chce bo z czasem może mi zabraknąć tej mocy. Ta Yamaha, możecie powiedzieć coś więcej ? np czy jest bardzo awaryjna, jak z częściami koszt itd

bo czytałem opinie to minusem była bardzo duża ilość spalania, a ja typowy burak który nigdy nie jezdził na żadnych motorze nie będę jakoś wariował żeby nie wiadomo ile paliło tego paliwa.

Znalazłem jeszcze honde cr 250

http://otomoto.pl/honda-cr-250-M4116636.html

 

Edit czytam tak opinie o 250 to niby bydle i znowu myślę troche o 125...

 

A co myślicie o 125 można kupić coś dobrego do 4.000 zł ?

z czasem jak się nauczę jezdzić jest możliwość coś poszaleć taką 125 ?

możecie coś polecić

Edytowane przez Szybki misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z czasem jak się nauczę jezdzić jest możliwość coś poszaleć taką 125 ?

 

da się

i to ostro

 

Jeżeli nigdy nie jeździłeś na moto, to zapewniam cię, że taka 125-tka może sprawić, że wrócisz z jazdy testowej z dodatkowym balastem w gatkach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie punktem wyjścia jest fakt że za 4 tys nie kupisz sensownego crossa w 2T , chyba że chcesz kupić za 4 i włożyć na wejściu 4 to jak najbardziej :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiegos tam crossa juz kupi za 4k, przynajmniej z mechaniki sie podciągnie :cool:

 

co myślicie o tym http://otomoto.pl/ka...x-M4150646.html

cena jest normalna jak na ten motorek ?

drogi w utrzymaniu, jak z częsciami itd

 

to już prędzej, bardzo tani w utrzymaniu, zrobisz raz porządnie remont i jezdzisz parę sezonów, kdx z 96 r powinien miec zawias USD tak jak KLX, a to z ogłoszenia to raczej jest KMX, nie ma to jednak dla ciebie znaczenia

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sensowniej niż w poprzednich postach :D

 

moim zdaniem 3500 za kdx bez kwitów to drogo ( wnioskuje że nie ma kwitów po braku blachy ale być może się mylę ) pozatym fajne moto , częsci kiedyś były bez problemu , teraz nie jestem na bieżąco , wiem że np do mtx 80 czy dt kończą się powoli nie wiem jak do kdxa.....

 

czy jest drogi w utrzymaniu ?? moim zdaniem nie , trudno konkretnie napisać ile bo to zależy od jazdy........

 

 

coś tam kupi za 4k, przynajmniej z mechaniki sie podciągnie :cool:

 

cross 2T jest do dupy jeśli chodzi o naukę mechaniki -za mało błędów wybacza , zrobi jakiś drut patent z tłokiem albo oleje waląca korbę i bardzo szybko mu to wybuchnie tak że nie będzie co naprawiać, , po drugie do crossów nie ma chyba chińskich tłoków namury czy tkrj więc i wymiana jest droższa, po trzecie w crossówce strasznie postępuje zmęczenie materiału wskutek częstych wymian i ogromnego obciążenia silnika, w dualu raczej nie spotkałem się z pękniętymi karterami czy skrzynią w formie szarlotki , a w crossach np nagminnie słysze o problemie łożysk wału , że po prostu wpadają w kartery wskutek wbijania ich i wybijania młotkiem przez wiejskich magików i teraz rób w takim remont , a to już trudna sprawa do naprawy , na krótką metę można napawać , ale to też się rozsypie.....w dt 125 czy kdx wał robisz dużo rzadziej , więc i mniejsza szansa takiej awarii.....

 

4T nie nadaje się do nauki mechaniki , chyba że chiński kibel gdzie źle ustawisz rozrząd i jeździ lepiej niż fabryka ustawiła :D

 

sprzęt do nauki mechaniki musi mieć tanie części i dużo wybaczać-takie jest 80/125 2T........ja swoją pierwszą mtx 80 pareset km przejechałem na mixolu zastanawiając się czemu nie chce się na obroty kręcić :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Panowie za pomoc

 

mam jeszcze pytanie

http://allegro.pl/rekawice-buzer-zbroja-ochraniacze-kominiarka-i4752764736.html

nie za tani ten zestaw ? nie chce wydać z 400 zł na samą zbroje bo nie mam za dużo kasy

a jest jeszcze kask - chyba najważniejszy więc na niego chcę więcej wydać

Edytowane przez Szybki misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem że najważniejsze rzeczy to

- zbroja

-spodnie

-kask

-google

-rękawiczki

jak możecie to napiszcie z góry w dół ile kosztuje

albo link podajcie

Dzięki

 

Dodaj jeszcze buty

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...