Skocz do zawartości

Bałkany wiosna 2015


Jaacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Serbii honorują zieloną kartę i nic nie trzeba kupować,.W zeszłym roku jechałem przez Serbię dwa razy i przejechałem bez jakichkolwiek dopłat.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może mało precyzyjnie się wyraziłem ;)

 

Trzymając w ręku zieloną kartę (dla upewnienia się) - do Czarnogóry i Albanii jest ona wystarczająca.

 

W poprzednim poście chodziło mi o to, że zielona karta obowiązuje tylko na "właściwej" części Serbi, czyli nie działa na terenie Kosowa. To właśnie tam trzeba zapłacić 15 eurasów za wjazd.

 

Sorki za nieprecyzyjną odpowiedz poprzednią.

 

Więcej info na temat z.k. np. tutaj:

https://www.allianz.pl/korporacyjna/680.html

Edytowane przez kolasgsxr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosowo to nie już od kilku lat nie Serbia ;) . Takie pytanie apropo dokumentów. Na granicy krótkiego odcinka BiH, który dzieli Chorwację trzeba mieć oficjalnie paszport czy wystarczy ID ? Byłem dwa lata temu i za Chiny nie pamiętam.

W BiH wystarczy dowód osobisty i oczywiście zielona karta którą sprawdzają pieczołowicie ( sprawdzone we wrzesniu 2014 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haj

 

Może jako bardziej ciekawostka ale miałem takie doświadczenie w 2014 roku

przejechałem trasę Dania - Niemcy - Austria - Włochy - Słowenia - Chorwacja - Bośnia -

Czarnogóra - Albania - Grecja - Bułgaria - Rumunia - Węgry - Słowacja no i Polska .

Jechałem samochodem Duńskim jedyne dokumenty jakie miałem to dowód osobisty polski

i kopie dowodu rejestracyjnego tego duńskiego auta .

Na całej tej trasie nikt nie chciał jakichś ubezpieczeń jedynie właśnie przy próbie wjazdu do Macedonii

zażądano wykupienia ubezpieczenia wysokości 50 euro , ale że Macedonie miałem potraktować tylko przejazdowo

{ około 4 - 5 godzin } zrezygnowałem z wjazdu do niej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie Sałato, napisał to wręcz niewyraźnie. "...wjechaliśmy do Czarnogóry. Tam trzeba dokupić dodatkowe ubezpieczenie..." Więc kolega w domyśle w kolejnym zdaniu powrócił do Kosowa, co wcale nie jest oczywiste dla czytających.

I jeżeli już to robisz, to zwracaj uwagę w grzeczniejszej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granice przekraczałem jadąc z Bajram Curi w Albanii na wschód drogą SH22 w kierunku na Gjakove. Nie byliśmy pewni czy tam jest przejście graniczne ale jest, na wys ponad 1600m npm, w kwietniu było tam pełno śniegu, tempratura 4st. Potem przebilismy sie przez Peje do Czarnogóry. Tam trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie na motocykl bo oni zielonej karty nie honorują, można to zrobić na granicy kosztuje chyba 15 eur za motocykl. Niestety byliśmy tam tranzytem tylko przez parę godzin więc tylko tyle mogę pomóc.

 

A i jeszcze jedno jeśli planuje się po Kosovie wjechać do Serbii to lepiej nie pokazywać paszportów przy wjeździe do Kosova ponieważ później Serbowie mogą robić problemy z racji nielegalnego przekroczenia granicy (Serbowie nie uznają Kosova więc nie uznają granicy Kosovo-Al i MNE-Kosovo). My przekroczyliśmy granicę na dowodach osobistych i nie było żadnego problemu więcej nic od nas nie chcieli. Przy wjeździe do Unii błędem było że na pytanie skąd jedziemy odpowiedzieliśmy że z Albanii - od razu wszystko z kufrów do przeglądu czy czasem jakichś odmulaczy nie przywozimy :-/

Nie wiem co to ten "Kontekst" ale z całego tekstu wynika że Dardes napisał że do Czarnogóry trzeba mieć wykupione ichniejsze ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to ten "Kontekst" ale z całego tekstu wynika że Dardes napisał że do Czarnogóry trzeba mieć wykupione ichniejsze ubezpieczenie

Pisząc 'tam' miałem na myśli Kosovo, bo o nim była wtedy mowa. Sam ten fragment mojej wypowiedzi faktycznie może być mylący .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...