Skocz do zawartości

Jaki skuter dla kobiety? ogłoszenie do oceny


Gość duśka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, założylam konto, żeby spytać was o zdanie. Otóż, skoro kierowcy samochodów moga juz jeździć motocyklami, to zapragnęłam sobie jeden kupić. Co myslicie o tym egzemplarzu: http://moto.gratka.pl/tresc/suzuki-burgman-125-17244393.html#db0902dd686c8239,1? Czy będzie on dobry dla kobiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do samego skutera to nie mam pojęcia - nigdy nie jeździłem i szczerze mówiąc dobrze mi z tym :D - ale poprzeglądaj forum, było co najmniej kilka wątków o wyborze motocykla, powinnaś coś znaleźć.

Pozdro

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego w ogóle oczekujesz ?? ma zapie**alać i może palić jak kamaz , czy ma palić jak tico w gazie i nie jechać , ma być różowy czy fioletowy ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć ponownie. Ważę 60 kg, więc raczej sporo. Szukam czegoś, co nie będzie palić niewiadomo ile, ale spokojnie wyciągnie ponad 100 km/h. Z jednośladów to jeździłam na razie na rowerze, ale przecież jak go kupie, to nie wyjadę od rau szaleć po mieście, tylko będę najpierw się uczyć nad nim zapanować. A kolor nieistotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłaś już na jakimś jednośladzie?

To że możesz nie znaczy że potrafisz. Może nie musi to być od razu 125?

Racja. Jest teraz od groma wypożyczalni skuterów, weź może jakąś 50-80 i zobacz czy w ogóle Cię to rajcuje, a potem kupisz. Poza tym nie znam tego modelu, ale "spokojne" wyciąganie ponad 100 km/h ze 125-ki, zwłaszcza w wykonaniu nowicjusza, raczej takie spokojne to nie będzie. Wygooglaj sobie V maxa tego sprzętu, będziesz wiedziała ile pójdzie, wagi nie bierz pod uwagę, twoje 60 kg to może sporo dla Ciebie, ale dla moto nie. Więc przynajmniej kwestia wagi odpadła.... Można myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest .

125 w dwutakcie o normalnej mocy spali 7-8/100 , pojedzie może nawet 120km/h a perwszy drozszy remont będzie po 20-30kkm . Do tego dochodzi konieczność lania oleju do dozownika lub robienia mieszanki .

 

125 4T zadowoli sie max. 4L/100km , pojedzie 110km/h i robic trza będzie po 50-60kkm jak nie dłużej no i odpada zabawa z uzupełnianiem dozownika czy robieniem mieszanki .

 

Jak chcesz mieć japoński kibel do jazdy na codzień to tylko 4T . Jesli chcesz polatać kiblem na gumie to bierz jakieś 2T , tylko do tego sie nada bo za daleko nie zajedziesz :D

 

Burgman z linku wygląda OK a kosztuje tyle że jesli nie będzie ok to nalezy pobić własciciela :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga jak waga, bardziej wzrost się liczy, czy swobodnie postawisz nogi na drodze siedząc na tym skuterze.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Na wszystko, przede wszystkim stan techniczny ogólnie rzecz biorąc.

Warto zapytać kiedy był wymieniany pasek napędowy i olej w silniku, w przekładni. Choć oleje i tak warto wymienić.

Nie wiem jak jest w Burgmanach, ale np. w małych Yamahah Majesty nie ma filtra oleju i olej trzeba wymieniać co 3tys km

Edytowane przez pawelpaciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godny polecenia jest np. Kymco Downtown 125i
Silnik 4T chlodzony ciecza (Wtrysk) +filtr oleju
Spalanie od 2L do 3.4L w zaleznosci od stylu jazdy i warunkow dro.
T/S 110km/h
zbiornik paliwa 12.5L
Moc 15 KM.

Wysokosc siedzenia 775mm.

http://www.kymco.de/uploads/pics/360_downtown_125_abs_saphirblau_1.jpg

 

Ps.No z tym ciezarem nie bedziemy przesadzac.Dzisiejsze skutery daja rade.Ja smigam tez na 50ce gilera purejet 2T na wtrysku a mam 190cm wzrostu i ponad 100kg.Co prawda troche smiesznie wygldam i nie za wygodnie na tym ,ale jak sie to mowi lepiej zle jechac jak dobrze isc,a ponad 50km/h tez leci. :wink:
Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kobieto przejedź się kilkanaście kilometrów zwykłym np, Peugeotem Trekkerem po wiejskich, nieuczęszczanych drogach.. Zanim osiągniesz 100km/h trasy przelotowej naucz się odruchów i narowów skutera, prowadzenia na koleinach, kontrolowanego blokowania hamulca, braku zaufania w stosunku do kierowców konserw. Wydaj kilkaset zł na pancerz, który pomoże chronić zdrowie. Moim zdaniem największym zagrożeniem są:

-wiara w swoje umiejętności nabyta do realnego przejechania 15 tys. km za kierownicą (musimy czasem podjąć decyzję, czy przy wybiegającym na drogę kocie przejeżdżamy go czy bez patrzenia w lusterko zmieniamy pas na inny, może zajęty przez pędzącego Octawią przedstawiciela handlowego)

-słaba maszyna niemogąca utrzymać średniej prędkości kolumny pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki to fajny sprzęt - ale w tej cenie spokojnie uda Ci się kupić Romet BC 125 (lub ewentualnie wersję White City dla kobiety, ale czarny jak dla mnie jest praktyczniejszy). Mało Ci spali, awaryjność bardzo niska (jeżeli będziesz o niego dbała i konserwoewła gdy zajdzie taka potrzeba - tak jest ze wszystkim). No i co nowy to nowy - wiadomo gwarancja i te sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...