Skocz do zawartości

Wybór motocykla.


Johny Bravo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata od 12 do 18 lat jeździłem na dwóch kółkach. Romet, Simson, skutery, Aprilia rx50, Gs500. Ostatnio postanowiłem znowu kupić motocykl. Posiadam tylko B, po ukończeniu 24 lat chciałbym zrobić od razu pełne A. Na moto mam przeznaczone 4tyś, Myślę nad jakimś chopperkiem, virago 535 ? Yamaha Maxim ? Honda cm400, a najbardziej podoba mi sie honda shadow 500. Jeżdżę do dziewczyny 20km i w ładną pogodę przejechać się do niej na dwóch kółkach to byłaby sama przyjemność. Mam 170cm wzrostu, 94kg wagi, Rozważałem równiez powrót do gs'a... Może jakieś enduro 125, kmx dt. Może kawasaki zephyr? Jeździłem maximem 700, moim zdaniem bajka, duża moc, wygoda itd. Virago 535 to przy nim wsk co do osiągów.

 

Szukam moto które będzie troszkę do podrobienia, znam się na mechanice, lakierowaniu. Ważne aby detale w nim typu przełączniki, lagi, zegary, silnik itd nie był zniszczony bo to jest ciężkie do przywrócenia.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut jest spory, aczkolwiek założyłem ten temat aby się troszkę doradzić. Miałem gs'a i wiem że ciężko trafić aby silnik w miarę chodził. Są problemy z nimi. Virago z tego co oglądałem ładne egzemplarze powyżej 6tyś. Nie wiem czy lepiej jest kupić sprowadzone moto od handlarza czy od kogoś kto jeździł nim parę lat. Najbardziej jednak podoba mi się shadow... jak już pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę do dziewczyny 20km

Może rower w takim razie? Powinien dać radę, a przy okazji przyszlifujesz formę zamiast ochraniaczy,

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

pozwolę sobie podbić temat.

Poszukuję motocykla, jednakowoż moje doświadczenie jest żadne – aktualnie jestem w trakcie robienia kursu kategorii A. Ponieważ przeprowadzam się z miasta do „małej wiochy” potrzebuje zatem pojazdu, którym mógłbym docierać do pracy i byłoby to mniej kosztowne niż kupno drugiego auta (nie wiem czy to istotne, ale mimo 27 lat na karku mam ponad 500.000 km przejechanych autami osobowymi i każdego roku dokładam kolejne 70.000 km – tak więc zdążyłem się już wyszaleć, obecnie jeżdżę „stylem emeryta”).

Założenia są proste jak budowa cepu:

1) Dzienny przebieg to ok. 60 km dziennie, sześć razy w tygodniu. Ze względu na południową europejską strefę klimatyczną (południowa Styria w Austrii) przez ok. 9-10 miesięcy w roku panuje pogoda „motocyklowa”. Zaciskając zęby najwięksi twardziele jeżdżą nawet przez całe 12 miesięcy. Spodziewany przebieg roczny – ok. 15000 km.

2) Matka natura obdarzyła mnie wyjątkowo lichą posturą (ok. 170 cm i do tego wyjątkowo krótkie nogi) – myślę, że siodło na poziomie 75 cm, to górna granica, na której czuję się stabilnie.

3) Zapotrzebowanie na moc i dynamikę silnika z mojej strony jest żadne – motocykl nie musi być źródłem frajdy (choć może), tylko narzędziem służącym do przemieszczania się z punktu a do punktu b po kosztach mniejszych niż zakup i użytkowanie drugiego auta.

4) Motocykl nie ma służyć wypadom na większe dystanse – od tego mam auto.

5) Raczej omijam autostradę i obwodnicę – v-max jest nieistotny. Spodziewana prędkość przelotowa 60 km/h. W porywach do 80 km/h – bez konieczności wyprzedzania pojazdów ciężarowych.

6) Dużo terenów górzystych – częste hamowanie silnikiem lub duże zużycie hamulców.

Generalnie rzecz ujmując zezuję w stronę Yamahy Virago. Ze względu na koszty benzyny i małe zapotrzebowanie na moc myślałem raczej o pojemności 250.
Tu jednak rodzi się moje zasadnicze pytanie – Czy oszczędności, które przyniesie niskie spalanie zrekompensuje mi koszty (i czas) jaki będę musiał poświecić na serwisowanie łańcucha, którego nie uświadczy się w 535. Czy w ogóle trzeba się bać łańcucha, czy też może wcale nie jest on taki straszny (w v-stromie, który ma przecież turystyczne zapędy też jest łańcuch, a nie przypuszczam, żeby ktoś w podróży 2000 km w jedną stronę 3 razy zatrzymywał się tylko na czyszczenie/smarowanie łańcucha)?
Ponadto pytanie numer dwa: Czy koniecznie patrzeć w stronę choppera, czy też może rozglądać się raczej za pojazdem innego typu (turystyczne eundo/klasyk)?
Czy hamulce standardowego chopper (np. własnie Virago 250) wytrzymają eksploatacje górską. Czy też koszty serwisowania spowodują, że od razu powinienem zwrócić się w stronę enduro/turystyka?

 

 

P.S.

Na forach niemieckojęzycznych wszystkie moje zapytania zostały skwitowane: „kup KTM Super Adventure (wersja dla Austrii) lub BMW GS 1200r (wersja dla Niemiec) – będziesz zadowolony”.

 

Z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będziesz miał pełne A to bierz 535. Lepiej sobie pyrkać powoli wiedząc, że w razie czego zapas mocy jest. Taka 535 nie spali kosmicznych ilości benzyny w stosunku do 250, może z 1,5 - 2l więcej a w trasie przy stówce to będą miały podobne spalanie.

 

Łańcuch nie jest jakimś złem, smarowanie przy jeździe drogowej co ok. 500km, czyszczenie co 3 smarowania. Do czyszczenia wystarczy szczotka do łańcuchów i nafta. Do smarowania spray lub pędzelek i olej przekładniowy, po nasmarowaniu nadmiar smarowidła wystarczy wytrzeć szmatką. Ja się do tego stosuję i łańcuch minimalnie naciągam raz w sezonie (a robię około 10 000km).

 

Co do enduro turystycznych - bardzo wygodne i uniwersalne sprzęty. I na bezdrożach dają radę i na asfalcie też. Sporo wygodniejsze od motocykli typu Virago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wita wszystkich.

Koledzy mam pytanie odnośnie zakupu moto.

Przymierzam sie do kupna Yamahy 650, Shadow 750 lub Vulcana 900.

Na yamahe już jeździłem tylko zaznaczam ,że na customie a nie classic, było ok, na vulcanie tez miałem okazję się przejechać i powiem tak szału nie było możne tylko dla tego ze miał zmieniona kierownice na mega szeroka i to powodowało niezbyt dobry komfort jazdy.

Shadowce jeszcze nie jeździłem.

Trasy jakie będę robił to odległości do 400 km, lub wkoło komina z małżonka lub sam z kumplami.

Mam 183 cm, ważę około 100 kg.

Budżet jaki chcę przeznaczyć to około 20 tyś.

Dajcie jakaś podpowiedz .

Bedzę wdzięczny .

Pzd Kruk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam


Od dluzszego czasu planuje zakup Choppera. Szukam czegos do 15tys. Przeczytalem mnostwo stron na temat Chopperów,pytalem znajomych i moimi faworytami sa Suzuki Volusia 800 i Yamaha Drag Star 1100,ze wskazaniem na Suzuki. Co o tym sadzicie? W Suzuki troche odstraszaja mnie plastiki,a Drak Star podobno ciezko sie prowadzi i ogolnie jest ciezka.Doradzicie cos? Moze macie inne sprawdzone typy?Dodam,ze ogolnie jezdze na Crossach i Quadach,wiec nie chce od razu czegos bardzo duzego,ale tez nie malego...



pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na VL 800, 5 sezonów.

 

Szukać modeli po 2005 na wtrysku

 

Wady

slaby hamulec (1tarcza)

Po 5 sezonach zaczęło brakować mi mocy(a raczej momentu obrotowego) (53 Km, moment 69NM)

Spalanie 4-5.5 l(max z tobolami i pasażerem)

Słabe powłoki lakiernicze

Motocykl ciężki -270 kg

 

Plusy

Motocykl bardzo duży i wygodny jak na tą pojemność

Super wygodna pozycja

Znakomicie się prowadzi jak na cruisera.

Plastiki dobrze wykonane wiec nie należny się ich bać

Luzy zaworowe na śrubki.

Te maszyny nie mają generalnie słabych stron zresztą wejdz na forum intrudera i zobacz czy któs ma z nim jakies problemy silniowe czy mechaniczne.

 

Silnik WVL 800 chodzi cicho bez niepokojących odgłosów ,biegi chodzą tak jak powinny.

 

Od DG 1100 tylko słyszalnym od użytkowników o często padającym sprzegiełku jednokierunkowego startera i przegrzewającym sie reglerze.

 

Jesli cruiser 800, to tylko suzuki.

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...