Skocz do zawartości

Zmiana przepisów kat. B kontra kat. A, 125ccm co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 🙂  Na wstępie zaznaczę , że nigdy nie jeździłem na motocyklu , skuterze . Nie mam też prawo jazdy na motocykle a jedynie kat.B . Chciałbym sprawić sobie pierwszy motocykl a więc w grę wchodzi tylko pojemność 125 CC z racji tego , że na 250 CC już trzeba prawko mieć . Chciałbym początkowo zobaczyć jak się jeździ i czy w ogóle mi się to spodoba i dopiero w tedy zapiszę się na prawko i będę myśleć o silniejszym moto . Czemu zakładam temat ? Nie znam się kompletnie na motocyklach czy motorowerach ( nie wiem jak nazywać 125 CC ) i chciałbym spytać się Was czy np. za 5 tys da się kupić coś na początek co nie będzie zajechane ? Mowa oczywiście o używanym . Nie chce wkładać kupy kasy z racji tego , że nie wiem czy  w ogóle będę chciał jeździć. Te 125 CC zawsze kojarzyły mi się z takimi mega głośnymi kosiarkami co nie zbyt mi się podoba. Każdy 125 tak chodzi ? Polecicie coś choćby jakiś link albo modele które mógłbym brać pod uwagę ? Czy takie 125 CC w ogóle coś jedzie czy to typowy muł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz R1 albo cbr 1000 , podegnij blachę , do tego tajger i podawaj tłusto a nie tam jakieś lamusiaste kosiarki , prawdziwa zabawa zaczyna się od litra , 600 cię tak nie starga jak powinno

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomek19900 napisał:

Witam Wszystkich 🙂  Na wstępie zaznaczę , że nigdy nie jeździłem na motocyklu , skuterze . Nie mam też prawo jazdy na motocykle a jedynie kat.B . Chciałbym sprawić sobie pierwszy motocykl a więc w grę wchodzi tylko pojemność 125 CC z racji tego , że na 250 CC już trzeba prawko mieć . Chciałbym początkowo zobaczyć jak się jeździ i czy w ogóle mi się to spodoba i dopiero w tedy zapiszę się na prawko i będę myśleć o silniejszym moto . Czemu zakładam temat ? Nie znam się kompletnie na motocyklach czy motorowerach ( nie wiem jak nazywać 125 CC ) i chciałbym spytać się Was czy np. za 5 tys da się kupić coś na początek co nie będzie zajechane ? Mowa oczywiście o używanym . Nie chce wkładać kupy kasy z racji tego , że nie wiem czy  w ogóle będę chciał jeździć. Te 125 CC zawsze kojarzyły mi się z takimi mega głośnymi kosiarkami co nie zbyt mi się podoba. Każdy 125 tak chodzi ? Polecicie coś choćby jakiś link albo modele które mógłbym brać pod uwagę ? Czy takie 125 CC w ogóle coś jedzie czy to typowy muł ? 

Kup 125 4T i pojeździj. Za 5 tysi kupisz cos co jeszcze pojeździ. Jak już pojeździsz i przeżyjesz to wtedy wróć na forum i będziemy podpowiadać dalej.
BTW 125 w 2T w enduro sponiewiera Cię jak szmatę, ze zapomnisz jak się nazywasz w obecnej sytuacji.
Drugie BTW, na razie nastaw się na uniknięcie spotkań z matką ziemią a nie prędkości i mocy (bo źle zaczynasz co w szyderczy sposób pokreślił Misiek)

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. Faktycznie trochę źle to wszystko opisałem w pierwszym poście i zabrzmiało jakbym szukał czegoś mocnego na start nie mając doświadczenia w ogóle z motocyklami. Ale tak dla własnej obrony napiszę , że mam olej w głowie i szanuje życie. Wiem , że samochodu porównać do moto nie można ale mam prawo jazdy 11 lat i nigdy wypadku nie miałem a dość sporo jeżdżę lecz staram się jeździć ostrożnie a nie brawurowo. Oczywiście nie mówię , że po autostradzie jadę 80km/h . Zdaje sobię sprawę z tego , że przy jeździe na motocyklu nic nas nie chroni jak blacha w samochodzie i , że zabić się jest łatwo dlatego naprawdę pisząc o tym czy takie 125 CC ma w ogóle jakąś moc nie miałem na myśli ściganie się od świateł do świateł a spytałem czy to w ogóle jest w miarę elastyczne ale wiem , że mogło to być źle odebrane . 

Przeglądałem sobie ogłoszenia to nie wiem czy warto kupować używany jak np. taki junak 125 CC 4t można kupić nowy za 6500 zł . Wiadomo nie mam pojęcia jak z trwałością tego bo musiałbym opinie poczytać ale jakbym miał dawać 5k za używany a mieć za 6500 zł nowy na gwarancji to wybrałbym nowy 🙂 Będę czytać opinie bo do sezonu jeszcze trochę a chciałbym na lato kupić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej szukaj japońskiego 125 niż junakopodobnych choć sam zdecydujesz.
Nie wątpiąc w Twój rozsądek większość tak mówi ale zapomina najpierw nauczyć się hamować i skręcać nim pierwszy, drugi, trzeci raz odkręcą manetkę.
Mocy do postawienia pierwszych, zapoznawczych kroków wystarczy...cała Azja nie może się mylić.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek19900 napisał:

[..] nie mając doświadczenia w ogóle z motocyklami [..] ale mam prawo jazdy 11 lat [..]

Czemu chcesz kupić motocykl, żeby spróbować motocyklizmu? Taniej jest na czyimś - są wypożyczalnie albo kursy doszkalające. Polecam to drugie.

Nie chcę krakać, ale jak nigdy nie siedziałeś na moto, to biegów tak raz dwa nie ogarniesz. Mówię z autopsji; prawko kat. A mam od matury, 25 lat leżało w szufladzie, 6 lat jeździło skuterem i w końcu motocyklem - teoretycznie mogłem iść do każdej wypożyczalni i wziąć litra, albo do dealera na jazdę próbną (kaucja raptem 2000 zł). Nawet gdyby udało mi się ruszyć, to bym za bramę nie wyjechał 🙂, nie mówiąc o włączeniu się do ruchu czy lewoskręcie.

Zainwestuj chociaż dwie stówki w doszkalanie na placyku. To naprawdę nie będą zmarnowane pieniądze. Może koledzy instruktorzy z forum wypowiedzą się, po ilu godzinach wypuszczają kursanta pierwszy raz na miasto. Ja obstawiam tak 4-6.

A jak powozisz się czymś nowym i czymś mniej lub bardziej zdezelowanym w szkółce, to będziesz już miał blade pojęcie jak oglądać/obmacać motocykl, który będziesz chciał kupić. Na pewno będziesz chciał odbyć jazdę próbną. Jak sobie ją wyobrażasz nie umiejąc w ogóle powodować jednośladem? Kaucja 100% do ręki, gleba po 100 m i właśnie kupiłeś motór, tylko szkoda, że obity 🙂

Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam , że mega mądrze to napisałeś i zgadzam się z Tobą w 100% . Co do sprawdzenia przed zakupem to po prostu wziąłbym z sobą znajomego który jeździ od lat ale już na b.mocnym motorze i zna się na rzeczy i doradziłby mi czy warto kupować czy nie oczywiście jeśli zdecydowałbym się na używany bo jednak jak czytam ranking nowych to też można za 6 tys kupić nową maszynę na gwarancji a jak dam 5k za używaną to zawsze jest ta myśl , że zaraz remont będzie bo jednak te moto nie są oszczędzane jak w sumie żadne inne. Oczywiście jeżdżąc samochodem wiem co to znaczą wydatki bo auto też naprawiam. Ostatnio robiłem sprzęgło , klocki , tarcze i już sporo kasy poszło ale po prostu nikt nie chce kupić czegoś co od razu remontu wymaga dlatego trzeba z rozsądkiem podejść do tematu. 

Co do biegów. W aucie to łatwizna ale zdaje sobie sprawę , że na motocyklu to już inna bajka bo tutaj oprócz zmiany biegów dochodzą jeszcze inny rzeczy na których trzeba się skoncentrować ale wszystkiego powolutku idzie się nauczyć . Nawet jak już bym kupił motocykl nigdy w życiu nie wyjechałbym nim w dniu zakupy na miasto w typowy ruch miejski . Pierwsze jazdy robiłbym na tak zwanym zadupiu gdzie nic nie jeździ aby w miarę opanować co i jak a dopiero później jakieś mniej zagęszczone ulice i tak powoli do przodu. 

W każdym razie będę sobie czytać forum , oglądać materiały na youtube i zagłębiać się w ten świat bo i tak jeśli kupię to dopiero na sezon . Dziękuje za odpowiedzi Wszystkim 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...