Skocz do zawartości

Czy BMW GS 800 jest dobry dla kobiety?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja znajoma miała i nie narzekała, a nawet bardzo lubiła to moto. Nie jest też nie wiadomo jak wysoka.

Niestety nie dawno jakiś znudzony w korku pan pomógł jej pozbyć się motocykla...

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się na wysokość przymierzyć - moja kobieta, która ma 160cm wzrostu nie daje rady dosięgnąć nogami do ziemi na BMW F650 - a moja F'ka ma prawie taką samą wysokość kanapy jak F800GS :) Z wagą sobie bez problemu poradzisz, prowadzenie tego typu motocykla jest super. Czy to w mieście, czy w trasie to nic a nic nie czuć tych 190kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma ma 162cm i śmiga wspomnianym GS800. Daje radę.

Kwestia wprawy i nakręconych kilometrów. Przesiadka z Virago może być jednak ciężka...

Podpytałem koleżankę - ma GSa z fabrycznie obniżonym zawieszeniem (kupiła nowego, więc miała wybór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu bliźniaczy do 800tki model F650GS/F700GS

motocykl odrobinę niższy, odrobinę słabszy i trochę mniej off-road'owy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie chcesz jezdzić, jezeli w grę wchodzi miasto to zdecydowanie odradzam wszystkie GS'y. Sam zamieniłem chopperka na gs650twin. Prowadzenie tych motocykli to dwa różne światy ze wzgledu na inaczej położony środek cięzkości i wysokość kanapy. Poza asfaltem też chyba nie bedzie łatwo przy Twoim wzroście, tak przypuszczam bo w terenie raczej nie jeżdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia przyzwyczajenia. na pierwszych przejażdżkach z xtz660 miałem problem, potem pomykało mi się fajnie, chociaż kostki na asfalcie zmniejszały poczucie komfortu i bezpieczeństwa prowadzenia (ale nie do tego kupiłem ten motocykl). natomiast po mieście, z węższą z reguły kierownicą i lusterkami powyżej samochodowych może być nawet lepiej jeździć; kwestia przyzwyczajenia i ew. możliwości podparcia, która jest uzależniona od wysokości siodła i długości nóg

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia przyzwyczajenia. na pierwszych przejażdżkach z xtz660 miałem problem, potem pomykało mi się fajnie, chociaż kostki na asfalcie zmniejszały poczucie komfortu i bezpieczeństwa prowadzenia (ale nie do tego kupiłem ten motocykl). natomiast po mieście, z węższą z reguły kierownicą i lusterkami powyżej samochodowych może być nawet lepiej jeździć; kwestia przyzwyczajenia i ew. możliwości podparcia, która jest uzależniona od wysokości siodła i długości nóg

jsz

Mam wrażenie ze motocykl przy niskiej prędkości (np w korku miedzy autami) jest bardziej nerwowy w prowadzeniu, trudniej utrzymać kierunek jazdy, trzeba więcej "walczyć" z kierownicą. Częściej asekurować się nogami. Oczywiście przy normalnych prędkościach GS prowadzi się łatwo i bezproblemowo w przeciwieństwie do chopperków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam :) trochę się może wklejam z moim tematem :) Dopiero zaczynam swoją osobistą przygodę z motocyklem, do tej pory byłam tylko pasażerem. Pierwszy motocykl, to bardzo poważny zakup ( :) ) Z racji dużego wyboru na rynku chciałam zawęzić obszar poszukiwań. Biorąc pod uwagę mój wzrost (całe 165 cm) i wagę (50 kg) co możecie mi polecić? Interesuje mnie 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę mój wzrost (całe 165 cm) i wagę (50 kg) co możecie mi polecić? Interesuje mnie 650.

 

A budżet? Moja kobieta jeździ na BMW F650 ST, również ma 165cm wzrostu i dosięga do ziemi czubkami butów. Motocykl świetny ale swoje waży i jak ktoś wcześniej nie jeździł na mniejszych motocyklach to przy tym wzroście początki mogą być ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A budżet? Moja kobieta jeździ na BMW F650 ST, również ma 165cm wzrostu i dosięga do ziemi czubkami butów. Motocykl świetny ale swoje waży i jak ktoś wcześniej nie jeździł na mniejszych motocyklach to przy tym wzroście początki mogą być ciężkie.

Budżet to ok 10 tys. Na kursie jeździłam na dużym motorze. Dosięgałam do ziemi tylko czubkami butów :) Dlatego wolałabym coś, gdzie mogę stabilniej dotknąć ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...