Skocz do zawartości

Podłączenie lampy od skutera


Limo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Muszę się Was poradzić bo kupiłem lampę od jakiegoś malagutiego do zamontowania w owiewkach torowych, takie dwie okrągłe soczewki, i po podłączeniu do cbrki nie ma długich. Są mijania a po przełączeniu na długie zapalają się postojówki. Po prześledzeniu kabelków wszystko stało się jasne bo od obu soczewek odchodzą fioletowe kable, które potem łączą się w jeden i do wtyczki. Tak samo od postojówek idą żółte, łączą się w jeden i do wtyczki. Do tego czarny kabel masowy z wszystkich tych miejsc i generalnie tyle. Do tego żarówka jednowłóknowa p26s, to ciężko żeby były długie :). Ale moje pytanie jest takie, jeśli przelutuję kable żeby szedł oddzielny sygnał ze światłami mijania do jednej soczewki i oddzielny z drogowymi do drugiej, to czy mogę zostawić tę samą żarówkę, czy trzeba zamontować jakąś dwuwłóknową, a jeśli tak to jaką? Jeśli ktoś już przerabiał temat to będę wdzięczny za wskazówki :).

 

Pozdro

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te soczewki nie są wyprofilowane pod długie. To, że oddzielnie włączysz druga soczewkę to i tak nie bedzie to rozproszenie jak przy drogowych. Zmiana żarówki też nic nie da.

Jednak jest swiatełko w tunelu. Jak rozbierzesz soczewkę to wsrodku jest metalowa przysłona na odbłyśniku. Zdjecie jej sprawi, ze rozproszysz światło...tyle, ze nadał nie będą to drogowe.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Nie chodzi mi o to żeby te drogowe były takie mocne jak normalnie. W nocy nie będę jeździł. Ale fajnie by było jakby moto przechodziło przegląd bez kombinacji.

 

A tak nawiasem mówiąc, w skuterach nie ma długich czy jak? Przepraszam za głupie pytanie ale poza simsonem nie miałem styczności.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo ja szczerze nie spotkałem jeszcze skutera (z tym że nie miałem styczności z simsonem) który nie miałby długich świateł -chińczyki wszystkie mają ....

 

Każda lampa homologowana ma gdzieś tam literki cyferki symbolizujące tą homologację jeśli to fabryczna lampa zdjęta z kibla to musi to mieć , ja bym spróbował zrobić jak mówisz, lewa żarówka mijania , prawa drogowa i pojechał na przegląd , tłumacząc że to lampa zdjęta z faabrycznego moto i tak dostała homologację, kwestia upierdliwości i znajomości przepisów przez diagnostę....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, odgiąłem blaszkę (dzięki Monter za zwrócenie uwagi), pozamieniałem kabelki, upchałem do jednej soczewki żarówkę H7 i od biedy będzie. Snop światła drogowego nie jest idealny ale trochę się różni od mijania, mam nadzieję, że do przeglądu wystarczy, ale to dopiero w przyszłym roku się przekonam. Dzięki jeszcze raz.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy soczewki montujesz diode odpowiednio duza oczywiscie, z jednej strony diody podlaczasz plus zasilania dla soczewki swiatla pojedynczego (krotkie) z drugiej strony diody podlaczenie dla swiatel dlugich. Dioda oznaczona jest paskiem, ktory okresla lokalizacje katody - z tej strony podlaczasz plus zasilania dla krotkich, a od strony anody dla dlugich.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...