Skocz do zawartości

Sposób na wskaźnik paliwa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego że mój motocykl nie jest najnowszy, nie został on wyposażony we wskaźnik paliwa.

Nie ma również żadnej kontrolki od rezerwy, jedynie kranik z pozycją rezerwy.

Czy jest jakiś sposób na wykonanie samodzielnie jakiegoś wskaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja z innego moto - potrzebny zestaw pomiarowy do baku , wskaźnik z zegarów w tym samym modelu i cierpliwość przy skalowaniu . Życze powodzenia :P

 

Może po prostu napraw tę rezerwę bo rzeźba w gunwie wyjdzie twojemu portfelowi bokiem i to mocno :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRoblem polega na tym że trzeba by znaleźć zewnętrzny zestaw pomiarowy , wszystkie wskażniki liniowe jakie znam są zintegrowane z zegarami w danym modelu więc musiałbyś nabyć poza pomiarówką do baku także zegary lub część wskazująca poziom (nazwijmy to umownie odbiornikiem sygnału), wsadzić w jakąs sensowną obudowe i nakleić własną skalę. Pozatym to właśnie stare motocykle miewały wskaźnik poziomu , np. moja była GR650

Przypuszcam że najszybciej znajdziesz taki zestaw u wujka sama na ebaju lub w necie - nie wiem nie szukałem .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz spawną rezerwę w kraniku - olej temat , poza najnowszymi ekspresówkami i autostradami nie znam miejsca gdzie za 50km nie było by stacji.na terenie Polski. Choc raz udało mi się wjechać na podjazd pod dom i nie odpalić :laugh: . O akcjach typu przelewanie wahy w butelce po tymbarku nie wspomne , stare dobre czasy :rolleyes:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marudzie tez nie mialem wskaznika paliwa i dalo sie zyc ,po kazdym tankowaniu resetowalem zegar i 200 km musial przejechac , raz tylko mnie zaskoczyl na autostradzie widac ostro palowalem i braklo wachy ale wtedy kranik na rezerwe i do stacji dojechalem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam wskaźnika paliwa ani nawet kontrolki rezerwy :) Da się z tym żyć, trzeba tylko wyczuć motocykl. Zalej pod korek, kranik na ON i jeździj dopóki nie zacznie lekko przerywać. Zobacz, ile kilometrów zrobiłeś i zapamiętaj tę liczbę. Potem kranik na rezerwę i tankowanie. Wtedy będziesz wiedział, że zbliżając się do tych "kilometrów" trzeba myśleć o tankowaniu. Nie jest to jakoś specjalnie upierdliwe, ja już zdążyłem się przyzwyczaić. Kranik jest pod ręką, łatwo dostępny, podczas jazdy nie muszę się gimnastykować, aby go przełączyć. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, aby taki motocykl stanął z braku paliwa. Za to raz się przejechałem na wskaźniku paliwa, w którym się pływak zawiesił i po opadnięciu do 1/4 poziomu wskaźnika dalej już nie opadał - wtedy miałem pchanie 200kg motocykla przez 3km, dobrze, że tylko 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w enduro licze po najechanych km , przyjmuje srednie spalanie na 7/100 a bak ma 10l i po 130 km zaczynam rozgladac sie za paliwem :) .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nem tudom

Zawsze możesz zrobić sobie "wodowskaz" - takie ustrojstwo, jak w cysternach asenizacyjnych: kawałek przezroczystej rurki na dwóch kolankach na zewnątrz baku :)

Ciekawe, jak jest z dopuszczeniem potem do ruchu z takim cudem, bo jakoś nie widuję pojazdów z okienkiem zamiast paliwomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś na forum Yamahy ktoś opisywał jak sprawdzał ilośc paliwa w baku poprzez kijaka drewnianego :D

 

Do pustego baku wlał 1L paliwa, włożył kija, zaznaczył gdzie sie odznaczyło i dolewał tak co pol litra tworząc na kiju cos w podobie do skali :P

 

Dla zdesperowanego chyba dobry sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...