Skocz do zawartości

..dzwignia zmiany biegow


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dawna zjechane zeby na wieloklinie trzymajacym dzwignie biegow.

Jak to sie naprawia? Przypuszczam, ze niektorzy po prostu spawaja dzwignie do wieloklinu, ale mi to zalatuje druciarstwem :)

Ile moze kosztowac nowy wieloklin+nowa dzwignia? Skomplikowana wymiana?

 

Moto XT 600, rok 1994, model 3TB.

 

Dziekuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dawna zjechane zeby na wieloklinie trzymajacym dzwignie biegow.

 

 

przy pomocy tokarki idzie to naprawić

 

Enduromaster,jeśli yeuop obrobi to na tokarce,to zmniejszy średnicę,a później może mieć problem z dopasowaniem dźwigni pod wymiar wałka.

Koszt nowego nie powala na kolana,więc niema co cudować,tylko zrobić to jak fabryka kazała

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.partzilla.com/parts/search/Yamaha/Motorcycle/1994/XT600EF/SHIFT+SHAFT/parts.html 32,15 USd + 17,5USd + 6 USD wysyłka

 

 

http://www.polonezparcelservice.com/en/calculator 20,5USD 1-3 tygodnie , nie wydaje mi sie żeby paczka była wieksza niż 2 funty gabarytowo czy wagowo .

W polonezie deklarujesz 21USd i powinno pójśc hurtem rzez agencie bez bólu dupy i cła z vatem tym bardziej że to maleństwo . I tak oto nabywasz z fabryki zestaw za 230-240 zł i nie marnujesz VATu na przepierdolenie przez rząd .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu. Zanim wyjdzie od partzilli to minimum tydzień bo najpierw oni to sprowadzają od producenta. Poza tym jeśli paczka trafi na odprawę to zdzierska firma polonez skasuje 150zł za wypełnienie papierka celnego plus około 30% opłat od wartości i wysyłki (a lubią to robić bo to jest ich agencja celna). Więc wyjdzie albo taniej albo drożej.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemu z nimi nie miewałem , co najwyżej 2 baksy za przepakowanie i podwójna płatność - wartość rzeczy ma nie przekroczyć 22EUR bez kosztów wysyłki , płacisz 2 razy paypalem najlepiej dwoma kartami albo kontami ,w razie "W" przesyłasz potwierdzenie na kwote poniżej 22eur i wsio . Już kiedyś mówiłem - wielki bok do cebry po prostu przyszedł po 3 tygodniach do domu (przesyłką morską ok. 22USD ) ale na ebajcu wygrałem go za 3 baksy :D

Jesli chodzi o USPS to poczta w Wawie jest strasznie zarobiona i przechodziły na czysto wielkie kartony (wahacz, zadupek ,kierunki ) o wartości 80USD , natomiast południe ma do czynienia ze śląskiem a tam nic sie nie prześliźnie i zedrą co do grosza. Zatem lepiej wysłać do cioci wujka z centralnej polski czy do regionu Warszawy i podać dalej .

A 150 zeta to standard w większości AC ale fakt może być drożej jak im sie cos odwidzi .

Polski dealer tez musi skądś szarpnąć te części a znając życie mają podobne ceny netto na wejściu po przeliczeniu kursu do tych z partzilli więc za sam narzut strzał w pysk sie należy. Kilka razy coś tam kupowałem z fabryki , np. dawno temu w byłym Motorlandzie we Wro zawory do GR650 to czekałem 1,5 miecha , ale znowu w Hondzie na napinacz do F3 kilka dni .

Yeuop jak ci szybko załatwią to nie ma problemu - zapytaj o termin bo gdzieś lecisz to ci na czasie zależy .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa wieczory i by się udrapało ;)

 

 

z testu wynika, że tylko teoretyzujesz ale nigdy sam tego nie robiłeś ?

Zrób wpierw pierwszy taki wieloklin tym sposobem i pochwal się czy to możliwe do wykonania na ostro hartowanej powierzchni.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...