Skocz do zawartości

Motocykl dla początkującego a blokada prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

GSR wbrew pozorom prowadzi sie duzo gorzej, nie sklada sie tak dobrze jak obydwa wymienione modele Yanaha'y

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie !!! to jest chłopak który zaczyna zabawę z moto , nawet nie poczuje różnicy 30 kg w masie motocykla , bo skąd ma mieć wiedzę czy doświadczenie w tym zakresie , niech se kupi to co mu sie podoba !!! , to co mu pasuje jak na tym siądzie a później ma pamiętać że:

 

- nie wolno mu odkręcać manety po wyjeździe z drogi - żwirowo szutrowo -piaszczystej bo pojedzie bokiem ..

- nie wolno mu odkręcać manety jak nie zagrzeje opon od chwili ruszenia bo nie wyhamuje i pojedzie bokiem...

- nie wolno mu hamować ostro w zakręcie jak sie przestraszy że jedzie za szybko , tylko musi przeciwskrętem docisnąć moto wbrew sobie ...

- nie wolno mu wierzyć w to ze na każdej drodze z pierwszeństwem przejazdu ma pierwszeństwo ...

- nie wolno mu na początku uczenia sie jeżdżenia redukować biegów z jednoczesnym hamowaniem tylnego koła bo na lichym spzrecie wpadnie w poślizg,,

 

tak na szybko tyle mi przychodzi do głowy , a czy FZ6 czy bandita moim zdaniem ma drugorzędne znaczenie a może ja nie z tej ziemi jestem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Musi tylko pamiętać żeby nie jeździć. Ale to nie problem bo przecież autor pisze że ma mu się podobać. To jest kluczowe kryterium. A że będzie mu się źle jeździć to nie ma znaczenia. Jakoś się doturla z punktu A do B. (może nawet do G) a o to tu zdaje się chodzi.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że pierwsze moto się kupuje oczami.

Ważne żeby było w dobrym stanie żeby za tę samą kasę można było odsprzedać.

 

Tak z czasem ciekawe ile osób sie przyzna, że to pierwsze moto to było to ;)

 

Ktoś wspomniał GSR na pierwsze moto.

 

Wiem, kwestia gustu i upodobań.

 

Jeździłem kilkoma sześćsetkami i uważam, że gsr to ostatnie co może być na pierwsze moto.

 

GSR jeżdżąc normalnie strasznie dziwnie się prowadzi, pokonując wolne, miastowe 90 stopni miałem wrażenie, że zaraz się przewróci, pozatym trzeba mu w winklach pomagać. Ale jak już wejdzie się na prędkości dawno zapomniane przez kodeks drogowy, a do tego długie łuki to bajka, w czym pomaga genialny silnik.

Według mnie to moto żeby dawało frajdę potrzebuje doświadczonej, ostrej ręki. I tej która ma jakieś porównanie.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloma,

 

nie wolno, nie wolno, nie wolno, nei wolno. A tak na marginesie, to Tysam sie do tego NIE Wolno stosujesz ?

 

Piotr Dudek ostatnoio wypowiedzial b. madre zdanie, ze jak w jego wieku ( 65 lat ) wsiada na moto do sie dostaje malpiego rozumu, a Ty optymisto oczekujesz, ze majac ulanska fantazje ktokolwiek bedzie o tym pamietal ?

 

To albo naiwny jak niemowle jestes albo.....

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra metoda na wybór motocykla- przejedź się na każdym z nich i zobacz który Ci najbardziej leży, chyba, że najbardziej leży Ci R1, to wtedy zapomnij o tym co napisałem ;)

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W sobote jak i w niedziele jadę obejrzeć kilka motocykli w rejonie. Umówiłem się na przegląd kawasaki er6n, honda cb600 hornet...staram się również umówić na Yamaha xj6. Możecie jeszcze

coś podpowiedzieć jeśli chodzi o te motocykle ? Gabaryty motoru, łatwość w prowadzeniu itp

 

Udało mi się dziś obejrzeć honde hornet oraz kawasaki er6...niestety może jutro podjade aby zrobić przymiarkę pod xj6n. Póki co najlepiej siedziało mi się na Hornecie. Wydaje mi się, że postura ciała jest bardziej ergonomiczna i te 30kg różnicy na rzecz Horneta czuć. Zastanawiam się czy dławienie do A2 takiego Horneta jest sensowne ? Obawiam się tej mocy przy 4cylindrówce dlatego to co przychodzi mi do głowy to ograniczenie mocy. Z drugiej jednak strony xj6 jest często kupowany przez szkoły "L" wiec coś to oznacza. Postaram się przymierzyć jutro ten model. Mam nadzieje, że będzie lepszy niż er6...wtedy mój problem zostałby rozwiązany. Póki co męczy mnie ten Hornet ale tak jak wspomniał ks-rider dla początkującego by nie polecał...

Edytowane przez Sad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Mam dziwne pytanie ale może ktoś mi wytłumaczy bo nie mogę znaleźć nic na ten temat ;) Co oznacza to wytłoczenie na baku motocykla :icon_question: :

 

http://zapodaj.net/b762bf8179474.png.html

 

...część motocykli posiada te wytłoczenia, a część nie...jestem bardzo ciekawy co to oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłoczenie..? ja tam widzę tankpada, czyli naklejkę zapobiegającą porysowaniu zbiornika przez np. zapięcie kurtki/ zamek kombinezonu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...