Skocz do zawartości

brak iskry honda cr 125 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Nie tyle wystawaly krawedzie tylko jak nóż zbiera plaszczyzne cylindra to przy kanałach w cylindrze zostają ostre krawędzie i trzeba je powiedzmy ze zfazować zeby w momencie zagrzania silnika nie rysowaly tloka (taką informacje dostałem od osób z tokarni) a szlif robiłem w lokalnym zakładzie szlifierskim istniejącym już ponad 20 lat (Onyszko- głuszyca) wystarczy pilniczkiem delikatnie przejechać i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, pytanie,. bo tak mnie to meczy ze to szok. przy zatarciu tłok puchnie, i tuleja tak? po jakims czasie to sie unormuje, normalnie pale motocykl, i przejade pare metrow i motor znowu stanie tak ? bo dreczy mnie taka histroia, ze mechanik w silniku nic nie robił . tylko poprostu tyle ze se u niego lezał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam zblokowany tłok,ale nie zatarty

 

 

najlepiej,to będzie jak dasz to komuś kumatemu do zrobienia,który da Ci gwarancję na robotę

słuchaj, zatarty na bank, bo kopka puscila, i gdy reka ruszyłem kopke, coś szoruje w okolicach cylindra . gwarancje ? raczej nikt mi nie da gwarancji na crossa , do tego 2 t.. jego jest łatwo zarżnąć , 4t nie tak łatwo juz ;p jeżeli bym sie sam do tej roboty zabrał, zdją cylinder , wrzucił wam fotki wszystkiego itp itd. mielibyscie szanse powiedzieć co jest do wymiany, a co nie ? czy trzeba to wszystko mierzyc. oczywiscie wiem ze jezeli tlok ma ogromne rysy, to juz sam bede wiedzial ze jest do wymiany . czy nowa korba również mogła się zatrzeć ? jutro wrzuce zdjecie swiecy. i czy jest jakas mozliwosc , po rozebraniu tego wszystkiego, wrzuceniu wam zdjęć , dojścia przyczyny tego zatarcia ? czy też przyczyną mogła być moja wina ? nie wiem.. mieszanka 1:30 motul + 95 benzyna ?

 

http://allegro.pl/tlok-wossner-honda-cr-125-00-03-i-inne-i4377120213.html

 

 

http://allegro.pl/flyway-korbowod-honda-cr-125-88-07-va-5014-p2009-i4358734006.html

 

 

http://allegro.pl/uszczelki-silnika-honda-cr-125-r-125r-cr125-00-02-i4336443672.html

 

 

czy jezeli korba stanela musze wymienac cos jeszcze? jesli tak, chetnie bym prosil o linki, najlepiej znowu tłok korba uszczelki itp, wszystko w jednym poscie.

 

oczywiscie wszystko jeszcze musze rozebrac i pomierzyć .

 

i jak rozpoznac zatarta korbe? kolor sie zmieni? luzy góra dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek zdejme cylinder .




mam zamiar wzorować się na rozbiórce na tym filmie.

 

 

i tutaj widać problem mój co mnie dręczy, 7:50-8:00 w filmie, bedzie wkrecał śrubkę na śrubokręt , i tutaj wlasnie co wkreca tą śrubkę, mam połamany gwint, i ani tej czarnej uszczelki nie mam, moze to jest problem drugiego i pierwszego zatarcia ? piachu naleciało, zblokowało to co jest w środku..

 

 

pytanie :

 

czy musze kupywać nowy karter, czy da sie to jakoś naprawić mniejszymi kosztami . ?



i dolny gwint bodajże chyba jest to w cylindrze( mocowanie dyfuzora ) mam urwany. gdy dam troche dłuższą sróbkę, to jest w miare ok , czy to nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dołączę się do pytania, w ktm sx 125 muszę to samo zrobić, jednak widzę, że on na filmie odkręca jakiś dekiel, wyjmuje zawleczkę i odciąga taki pręcik z oczkiem, co on wykonuje za czynność ?

 

 

Film: 1:10 do 1:28

Edytowane przez arkes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkes- Jak się nie mylę to zawór wydechowy, nie wiem do końca jak działa ale odpowiada za podniesienie ciśnienia w cylindrze gdy odkręcisz manetke na max zluzujesz i znowu max wtedy dzięki niemu masz przez chwile większą moc (jak coś pokręciłem to poprawcie)

 

honda

 

co do zerwanej śruby to żaden problem tylko musisz do tego wyjąć piec z ramy i podwieźć do ślusarza - za pare zł ci to zrobi i będzie jak nowe.

trzeba rozwiercić i nagwintować. A gwint w cylindrze (ten od kolektora ) można załatwić Helicol-em i nie będzie potrzeby wkładać dłuższej śruby.

Czy przez to mógł się zatrzeć hmmm chyba nie, spaliny nie są zasysane z zewnątrz więc piasek mógł uszkodzić tylko mechanizm zaworu ale nie powinien dostać się tą drogą do cylindra - tak mi się wydaje (nie miałem jeszcze moto z tym zaworem więc to tylko teoria)

 

ogólnie 2t nie jest taki straszny tylko trzeba to robić z głową... powodzenia

Edytowane przez MaciekV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, można coś wiecej o tym helicolu? co do tej zerwaanej sruby, to ona nie ejst urwana, gwint urwany czy sruba została w gwincie, tylko połowy gwintu nie ma ( ułamane ) brakuje połówki gwintu.. zaraz wrzuce foto . foto tego urwania, i foto swiecy .



tutaj macie zdjecie swiecy , tego urwanego kawalka o który mi chodzi, i zdjecie przodu silnika po 5minutach pracy + przejechaniu 50m na "dotknieciu " manetki



silnik był oczywiscie czysty, zadnego wycieku na nim nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmie odkręca jakiś dekiel, wyjmuje zawleczkę i odciąga taki pręcik z oczkiem, co on wykonuje za czynność ?

odłącza cięgno zaworu wydechowego od mechanizmu odśrodkowego,który pod wpływem określonych obrotów (w cr125 jak się nie mylę po 9 rpm) otwiera zawór wydechowy

 

nie wiem do końca jak działa ale odpowiada za podniesienie ciśnienia w cylindrze

nie podnosi ciśnienia

 

Czy przez to mógł się zatrzeć hmmm chyba nie, spaliny nie są zasysane z zewnątrz więc piasek mógł uszkodzić tylko mechanizm zaworu ale nie powinien dostać się tą drogą do cylindra - tak mi się wydaje

wystarczy jedna wpadka w dobre błotko i przez nieszczelność przy dyfuzorze możemy zarżnąć tłok,ponieważ część spalin jest ponownie zasysana do komory spalania przy suwie ssania i razem z nimi zasie nam mułu i mamy remont

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...