Skocz do zawartości

fat boy evo prycha ,kicha , wyrzuca paliwo w filtr powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Coś stało się z moim HD . Na zimnym silniku odpala jednak gdy dodam gazu wyrzuca paliwo w filtr powietrza , strzela z rury wydechowej kłębami czarnego dymu , przeywa , gasnie , Wcześniej zauważyłem ,że stopiła się płytka modułu iskrownika , kupiłem nowy i wymieniłem silnik jednak pracuje bez zmian. Gdy dodam dużo gazu na pracującym silniku wtedy nie wyrzuca paliwa , jednak do 3/4 obrotu manetką paliwo jest wyrzucane w filtr. Zmieniałem juz świiece - też nic to nie dało. Może ktoś ma jakiś pomysł. Nie wiem jak sprawdzić moduł zapłonowy i cewkę - możee tu tkwi przyczyna. Sprawdzałem też koła zębate rozrządu - są na znakach. Może podstawił się zawór ssący?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczelnośc dolotu powietrza czy nie ssie lewego, przegladnij gażnik, zobacz jak wyglada filter powietrza to tak na poczatek :rolleyes:

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ dolotowy powietrza jest szczelny, gażnika już mi się nie chce rozbierać - sprawdzałem poziom paliwa , czyściłem dysze , membrana jest cała . Przed awarią założyłem strumienice , zmieniłem dysze w gażniku na 174 i 45 ( zz 170 /40) poniewaz zdarzało mu się kichnąc w gażnik i b. długo mi się rozgrzewał - po tych zmianach pojeżdziłem tylko kilkanaście km - wszystko było ok. Motocykl postał ok. tygodnia i, odpalił - ale nie chciał chodzić bez ssania , gasł , i robiło się coraz gorzej. No i od czego wytopiło sie tworzywo w płytce regulatora zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zaworek iglicowy był zrąbany to paliwo by szło przelewem pod motocykl, lub, jeśli nie ma wężyka przelewu z komory (nadzwyczaj często się to zdarza) to byłby kolejny HD po pożarze...

 

Przerywa i czarny dym bo się zalewa, coś jest nie tak z układem iglicy, sprawdź też membranę pompki przyśpieszającej.

 

Z zapłonem w istocie dziwna sprawa, że się płytka przypaliła (rozumiem, że piszesz o tej w nosku?)... Nie idzie tam w pobliżu wydech? Mógł się przegrzać silnik i się wtedy przypaliło - widziałem potopione przewody w pobliżu wydechu, które nie dotykały do niego...

 

A nie wywala Ci oleju z odmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po problemie. Pomysł z iglicą trafiony. Przy czyszczeniu gaźnika wypadła tulejka w którą wchodzi iglica , na szczęście znalazłem ją dzisiaj przypadkowo . Po wykręceniu dyszy i włożeniu tulejki silnik pracuje o.k. odnośnie płytki zapłonu może był przyśpieszony zapłon i w końcu się przegrzała , a pusty wydech też jest niedaleko. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

A olej z odmy na trasie kilkaset kilometrów zdarzyło się, że wywaliło. Wyprowadziłem wężyki z tyłu ,zakończyłem filterkiem. Ostatnio zmieniłem też uszczelki parasolkowe.

Edytowane przez jazenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wydaje sie ze wlasnie znalazlem rozwiazanie mojego problemu :) tez mi ta tulejka wypadla ale nie moglem skumac skad ona sie wziela :) i teraz juz wiem. A oto sama tulejka:) http://www.cv-performance.com/harley-cv-carburetor-tuning-issues/

A tak chodzi Sportster bez niej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanie doTurysty

 

Czy Ty naprawiasz gażniki? Bo u mnie tez wyrzuca paliwo w dokładnie taki sam sposób jak było wyżej opisane (FLSTC 1997). Z tym że gażnik nie był rozbierany i taka część nie powinna wypaś jak tulejka. Dlatego zastanawia mnie czy przyczyna tego może być zaworek iglicowy. Czy ogolnie mozna taka część gdzieś w PL kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "tulejka" nazywa sie rozpylaczem i wspolpracuje z iglica.

Nie bardzo pojmuje jak moze "wypasc" ???

Hej, nie chodzi że wypadła! Wyżej było napisane że komus tam tulejka wypadła i ją znalazł i to rozwiązało problem. Ja jeszcze gażnika nie rozbierałem i nie sądze by tam brakowało rozpylacza (tulejki)! A mam problem który jest wyżej opisany. I zalecono mi zmienić zaworek iglicowy ewentualne kupić zestaw naprawczy. Więc przygotowuje się dopiero do wymiany tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chodzi że wypadła! Wyżej było napisane że komus tam tulejka wypadła i ją znalazł i to rozwiązało problem. Ja jeszcze gażnika nie rozbierałem i nie sądze by tam brakowało rozpylacza (tulejki)! A mam problem który jest wyżej opisany. I zalecono mi zmienić zaworek iglicowy ewentualne kupić zestaw naprawczy. Więc przygotowuje się dopiero do wymiany tych elementów.

 

Moja rada dotyczca rozbierania gażnika, to po zdemontowaniu z motocykla rób to nad stołem nad białą szmatką wtedy bedziesz widział co ci z gaznika wypadnie, nie rób tego nad jakąś tekturą czy gazetą, ta tulejka zwana rozpylaczem w jednych gaznikach sie trzyma ciasno że trzeba ja przy rozbieraniu popchnąć żeby wyszła a w innych to sama wylatuje po wykręceniu tej rurki needle-jet-correct.jpg a co do wycieków wachy to tak moe być jak wallygatorr w poście nr.6 opisuje nie szczelność zaworka i przepuszcza na glebę lub po bloku silnika co = pożar, potrafi się też sączyć jak bedziesz miał już nie szczelną membranę pompki w gazniku, no i ostatnia rzecz to uszczelka komory pływakowej, sprawdzić to możesz w taki sposób o dmuchaj sprężonym powietrzem gaznik odkręć kranik i obserwuj gdzie kapie lub się pokazuje wyciek. Myślę ze pomogłem, przynajmniej ja tak to robię :biggrin:

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HARAS, Zestaw naprawczy kosztuje coś ok. 70 PLN, nie warto szukać tylko od razu wymienić wszystko z zestawu...

 

Wiem bo też przerabiałem ten temat u siebie i nie tylko kupowałem u małego od razu można do zestawu dołączyć zestaw uszczelek portki-głowice i portki gażnik jak juz sie gażnik wyjmie i ma sie spokój na HoHo :) zkup robiem u MAŁEGO Wieliczka city PS: ale przyczynę można tak czy siak z diagnozować dla własnej ciekawości ;)

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...