Skocz do zawartości

przewóz dziecka na motocylku przepisy


Gość Neti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Motorowych Zajawkowiczów :) właśnie zarejestrowałam siebie i mojego męża na Forum - fajna, ciekawa i rzeczowa stronka - bez sciemy ;) Sama narazie oswajam sie z dwoma kółkami, narazie na skuterze Honda Elite ( mam nadzieje, że nie dyskwalifikuje mnie fakt, że jeżdżę na skuterze? ) a mój maż jezdzi Burgmanem 400 - długo dojrzewałam do próby prowadzenia dwóch kółek ( uwielbiam jezdzić z moim meżem na motorze jako pasażer, ale też sama kocham szybką jazde autem ...)... jednak po pierwszym razie ;) już wiedziałam że to jest TO! chcę się tego nauczyć bo daje mi to ogromną frajde i dużo pozytywnej energii :) lubię podejść do tematu poważnie wiec aby zdobyć wiedzę zajrzałam na Wasze Forum, znalazłam tu wiele odpowiedzi na moje pytania .. jest jednak wątek, który wprawdzie już sie pojawił na Forum kilka lat temu, ale chciałabym go poruszyć raz jeszcze bo może coś się zmieniło w temacie lub ktoś ma nowe info ponieważ poprzednim razem wszystkie komentarze były jedynie "zasłyszanymi" radami i nikt nie był do końca pewny jak to jest na 100%...

 

Nasz synek pokochał jadę na motocyklu tak samo jak my, ale ma dopiero 3 lata, nie chcemy mu odbierać tej przyjemności, stąd moje pytanie do Was: chodzi o przewożenie dziecka na motorze:

1. czy polskie prawo dopuszcza przewożenie dziecka na motocylku i jeżeli tak to czy są jakieś specjalne wymagania ( wiek? z przodu czy z tyłu?, czy są jakieś konkretne kaski i foteliki lub pasy, których należy używać aby zgodnie z prawem przewozić dziecko?)

2. czy macie jakieś sugestie jakie akcesoria mogą nam się przydać wożąc dziecko? ulubione gadżety ;) ?

3. czy ktoś miał doświadczenia z policją podczas jazdy z dzieckiem i o co "się czepiają" ;) ?,

z góry dziekuje za odpowiedż i pozdrawiam Wszystkich Fanów Motocykli !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzylatek jako pasażer na motocyklu to kiepski pomysł, bez względu na to, jak tę kwestię reguluje prawo. Ja nie miałbym odwagi ze względów oczywistych. :) Myślę, że lepiej jeszcze parę lat poczekać. Piszę to jako ojciec, bo pamiętam, jakie moje były w tym wieku. Musiałbym je chyba przyspawać do ramy.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4-letnią chrześnicę. Nie wyobrażam sobie wyjechać na ulice z Nią na miejscu pasażera. Najwyżej jazda na zbiorniku paliwa, na macie antypoślizgowej i to tylko po podwórku.

 

 

Takie małe dziecko nawet nie dostanie do podnóżków, nie mówiąc już o tym, żeby trzymało się solidnie na motocyklu.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co znalazłem, przewożąc dziecko do lat siedmiu na motocyklu nie wolno przekraczać 40 km/h, powinno być też ubrane w kask i stosowną odzież ochronną, innych ograniczeń chyba nie ma. Po za, oczywiście, zdrowym rozsądkiem, jakkolwiek by to rozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można fajnie przypiąć do siebie malca.

 

I w razie przewrotki przygnieść go swoim ciężarem. :)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat był tutaj kilka lat temu:

 

http://forum.motocyk...i-na-motocyklu/

 

Tutaj dość merytorycznie, bez "prawienia morałów":

 

http://www.motocaina...lu,0,564,0.html

 

Te wspomniane "morały" to raczej kwestia własnego podejścia, czy tak małe dziecko w ogóle warto przewozić na 2oo. Też jest mi bliżej do tych, którzy odpuszczają przewożenie w tym wieku. Ale to już sprawa indywidualna.

 

A może najpierw wybierzcie się w trasę sami, nie musi być długa, jakieś 30-40 km i ani razu nie przekraczajcie 40km/h. Bo może to Wy się zmęczycie bardziej, zwłaszcza Burgman ;).

 

 

P.S. Wczoraj coś Łysy przy kolejnym browarze pisał, że idzie montować fotelik dla małej na moto, może tu zajrzy i coś napisze ;).

 

P.S.1 Sama mam "na stanie" trzyipółlatka i chociaż ma przysłowiowego pierdolca na punkcie motocykli, to na razie musi się zadowolić przewożeniem na rowerze albo swojej własnej biegówce. Choć wiem, że niedługo nie obędzie się bez jakiejś popierdółki dla dzieci...Nieuchronne.

 

 

Edytowane przez Grass

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

 

Jestem, ja przystosowałem mojego bydlaka już prawie .

Zamontowałem bagażnik potrzebuję tylko założyć relingi pod kufry, tapicer wykonał podkładkę pod bagażnik na której jest zamocowany ten o to fotelik.

https://www.google.com/search?q=fotelik+dino+na+motocykl&rls=%7Bmoz:distributionID%7D:%7Bmoz:locale%7D:%7Bmoz:official%7D&biw=1399&bih=986&tbm=isch&imgil=5pMEe4Qg82SUrM%253A%253B-MTmB5JSnNwRTM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fgermotpolska.pl%25252Fdino-fotelik-dzieciecy%25252F&source=iu&fir=5pMEe4Qg82SUrM%253A%252C-MTmB5JSnNwRTM%252C_&usg=__PV6ZV5AIB_GfX5zwfJB_8tpeDVU%3D&sa=X&ei=7_sJVO2cNKHE7AbjqYHQBg&ved=0CEoQ9QEwBQ&dpr=0.9#facrc=_&imgdii=_&imgrc=5pMEe4Qg82SUrM%253A%3B-MTmB5JSnNwRTM%3Bhttp%253A%252F%252Fgermotpolska.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2012%252F05%252F14000099.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fgermotpolska.pl%252Fdino-fotelik-dzieciecy%252F%3B1306%3B1011

Można jeszcze dodatkowo zastosować

https://www.google.com/search?q=pas+dla+motocyklisty+do+przewo%C5%BCenia+dziecka&rls=%7Bmoz:distributionID%7D:%7Bmoz:locale%7D:%7Bmoz:official%7D&biw=1399&bih=986&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VfwJVPqLMOKr7Aa51YHoDg&ved=0CAYQ_AUoAQ&dpr=0.9#rls=%7Bmoz:distributionID%7D:%7Bmoz:locale%7D:%7Bmoz:official%7D&tbm=isch&q=pas+dla+motocyklisty++z+uchwytem&facrc=_&imgdii=2KCSirhIR_W0lM%3A%3BFeBUKstw1TJeiM%3B2KCSirhIR_W0lM%3A&imgrc=2KCSirhIR_W0lM%253A%3B_Hcqaw5D5GM9PM%3Bhttp%253A%252F%252Fintermotors.pl%252Fpol_pm_Pas-dla-kierowcy-z-uchwytami-do-trzymania-sie-dla-pasazera-3207_2.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fintermotors.pl%252Fproduct-pol-3207-Pas-dla-kierowcy-z-uchwytami-do-trzymania-sie-dla-pasazera.html%3B220%3B220

Co do wieku dziecka moja Oli ma 3,5 roku i nadaje się tylko na krótkie wycieczki .

Jeżeli jest dziecko starsze i rozgarnięte to można spróbować dalej.

Jak to wszystko wygląda w moim moto już niedługo-jak tylko tokarz dorobi mi te zaje...ne śruby.


 

 

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię podejść do tematu poważnie wiec aby zdobyć wiedzę zajrzałam na Wasze Forum, znalazłam tu wiele odpowiedzi na moje pytania .. jest jednak wątek, który wprawdzie już sie pojawił na Forum kilka lat temu, ale chciałabym go poruszyć raz jeszcze bo może coś się zmieniło w temacie lub ktoś ma nowe info ponieważ poprzednim razem wszystkie komentarze były jedynie "zasłyszanymi" radami i nikt nie był do końca pewny jak to jest na 100%...

 

fascynują mnie takie zapytania. jeśli zamierzasz podejść do tematu "poważnie" - to wystarczy przeczytać przepisy, tam jest wszystko aliteralnie wyłożone. zakładanie 20-tego tematu o przepisach z wożeniem dzieci, przy piętnowaniu poprzednich jako "informacji zasłyszanych", jest po prostu kuriozalne

 

wszystkie zapytania w tej kwestii połączyłem, życzę udanej lektury. przypominam: informacje pewne są w kodeksie ruchu drogowego, ew. ustawie o kierujących - "pewniejszych" nie będzie. przy okazji zwracam uwagę, że ta lektura może w większej liczbie przypadków drogowych być przydatna... może jazdę warto od niej zacząć, nie od forum..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Dzień dla Wszystkich ;) bardzo dziekuje za odpowiedzi na zapytanie - szczególne podziekowania dla Jeszua za to, że zadałeś sobie tyle trudu i znalazłeś dla mnie powiązane tematy - to miło z Twojej strony, ze zaoszczedziłeś mi czasu na szukanie, jak wiesz mam 3letniego synka i cieżko znalezć czas na posiedzenie w necie ;) chciałabym tylko dodać, że wiedzę zgłebiam w różnych miejscach i to Forum z całym szacunkiem nie jest głównym zródłem mojej wiedzy na temat - sam wiesz, że przepisy sa różnie interpretowane i zwłaszcza w tej kwestii gdzie nie ma wyraznego zapisu i kodeks traktuje sprawe bardzo ogólnikowo, zwróciłam sie do WAS o pomoc bo prawo prawem, ale w praktyce różnie bywa i chciałam zasięgnąć wiedzy u doświadczonych motocyklistów, niektórzy z Was juz jeżdżą ze swoimi pociechami wiec na ich opiniach najbardziej mi zależało :) dlatego tym bardziej Wielkie Dzięki za oddzew Straydziad za podzielenie sie swoimi uwagami ;) !!! poza tym jeżdzimy już z Małym od jakiegoś czasu i przyznam, że zachowuje się jak na prawdziwego motocykliste przystało - nie mam mowy o jakichkolwiek nieprzewidzianych ruchach, zanim rozpoczniemy przejazdzke zawsze powtarzamy nasze zasady bezpieczeństwa i on doskonale zdaje sobie sprawę i ogarnia ci się dzieje wokół niego - zwłaszcza jak mu na czymś bardzo zależy potrafi wykazać dojrzałość...wiem, że dla niektórych to słowo nie pasuje do 3latka, ale Rodzice takich maluchów pewnie sie ze mna zgodzą, ze jak dziecko ma prawdziwą pasje to niewazne ile ma lat potrafi dla niej zrobić wszystko dosłownie wszystko ! Jezdzimy na różne przejażdżki, jak dotąd Mały jezdził z moim mężem jedynie w okolicy, ale właśnie wrócilismy z wakacji gdzie zwiedzaliśmy wyspę na skuterach z synkiem i robiliśmy naprawde fajne, malownicze trasy i nieco dłuższe niż do tej pory i Młody daje sobie super rade !!! jezdzilismy przez tydzień codziennie po kilkanaście kilometrów i nie marudził ani razu co wiecej sam nalegał aby pojechać dalej niż założyliśmy jest urodzonym motocyklistą-podróżnikiem..niesamowite uczucie patrzeć na te iskierki w jego oczach gdzy wsiadaliśmy na motorki i jechaliśmy w nieznane .. bezcenne .. miał mnóstwo okazji aby pokazac niezadowolenie lub ochote na coś innego bo po pierwsze bylo około 30lika stopni wiec dzieciaki zazwyczaj wolą sie ciaplać w wodzie, robiliśmy sobie przystanki na plaży, ale nigdy nie mówił, ze woli zostać w wodzie tylko zawsze pierwszy gnał i nakładał kask ;) oczywiście jezdzimy zachowując wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa, po pierwsze mój mąż jest doświadczonym kierowcą i ufam mu bezgranicznie (jezeli bylo by inaczej nigdy nie pozwolilbaym mu jeżdzić z synkiem-ktory jest moim najwiekszym skarbem) po drugie obowiazkowo kask i jest przypiety do tatusia specjalnym pasem, tatuś obejmuje go nogami wiec może sobie spokojnie oprzeć rączki, ale czeto sam kładzie je na kierownicy ;) mogłabym tak pisać godzinami jaką frajdę mamy ze wspólnej jazdy, zwłaszcza ostatnie przygody upewniły mnie w przekonaniu, że to od dziecka zależy czy jest gotowe, jeżeli jest mądre i słucha poleceń rodziców to z mojego doświadczenia musze powiedzieć, ze przy zachowaniu odpowiedniej predkości, w kasku i przypięte do prowadzącego może spokojnie jezdzić....poza tym jezeli dziecko ma pasję to należy to pielęgnować i pomagać mu ją rozwijać.........mam nadzieję, ze tak mu zostanie ;) pozdroooooo lece do synka a po popołudniu ma być ładna pogoda więc pewnie wyruszymy w drogę łapać ostatnie promyki lata PEACE



 

fascynują mnie takie zapytania. jeśli zamierzasz podejść do tematu "poważnie" - to wystarczy przeczytać przepisy, tam jest wszystko aliteralnie wyłożone. zakładanie 20-tego tematu o przepisach z wożeniem dzieci, przy piętnowaniu poprzednich jako "informacji zasłyszanych", jest po prostu kuriozalne

 

wszystkie zapytania w tej kwestii połączyłem, życzę udanej lektury. przypominam: informacje pewne są w kodeksie ruchu drogowego, ew. ustawie o kierujących - "pewniejszych" nie będzie. przy okazji zwracam uwagę, że ta lektura może w większej liczbie przypadków drogowych być przydatna... może jazdę warto od niej zacząć, nie od forum..?

jsz

żBardzo dziekuje za odpowiedz. To miło z Twojej strony, że znalazłeś dla mnie powiązane tematy - zaoszczedziłeś mi szukania, jak wiesz mam 3letniego synka i cieżko znalezć czas na posiedzenie w necie ;) chciałabym tylko dodać, że wiedzę zgłebiam w różnych miejscach i to Forum, z całym szacunkiem nie jest głównym zródłem mojej wiedzy na temat - sam wiesz, że przepisy sa różnie interpretowane i zwłaszcza w tej kwestii gdzie nie ma wyraznego zapisu i kodeks traktuje sprawe bardzo ogólnikowo, zwróciłam sie do WAS o pomoc bo prawo prawem, ale w praktyce różnie bywa i chciałam zasięgnąć wiedzy u doświadczonych motocyklistów... poza tym jezdzimy z Młodym juz od jakiegoś czasu i chodziło mi bardziej o opinie i doświadczenia innych rodziców, którzy jeżdżą z maluchami...może zle się wyraziłam skoro tak zostałam zrozumiana.... ;)

pozdro ps: przez przypadek zmieniły mi sie kolory i nie mam czasu tego zmienic - sory



...poza tym musze sie pochwalić, że nasz syn ma swój własny motorek PegPerego, na którym jezdzi od 2 roku życia - radzi sobie świetnie wiec temat nie jest dla niego nowy ;) pozdrawiam szalonych Rodziców !!!!!

post-78323-0-89171200-1409994680_thumb.jpg

Edytowane przez GoSajko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Wrzuć zdjęcie w pełnej rozdzielczości i full color, bo coś mi tutaj detale uciekają. Fajne cycki :D!

Jaka pojemność moto taka mózgu :huh: .

Wracając do tematu z córką zrobiliśmy dziś 40km po znajomych na moto.

Fotelik,podkładka wykonana pod bagażnik demontowany od HD- wszystko sprawdziło się na 100%.

Jak zamontuję relingi na kufry co troszkę zmodyfikowałem, brak tylko śrub wtedy będzie tak jak sobie zaplanowałem.

Fotkę zamieszczę później, Oli 3,5 lat bawiła się znakomicie- tak mi powiedział :cool: .

Prędkość nasza max 65km/h.

Tylko nie piszcie o przepisach, bo max 40 km/h wymyślił idiota.

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...