Skocz do zawartości

Toruń, Malbork, Borne Sulimowo


spiwor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba powoli planować długi łikend majowy :)

 

Wiem jedno, chcę na pewno zobaczyć z piernikiem w ręku gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik i w ogóle wszystko co z nim związane, znacie tamte okolice? Co warto zobaczyć, gdzie podjechać, jakie polecacie ciekawe miejsca w okolicy?

 

Bardzo proszę o wszelkie informacje :)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toruń jest przepiękny :)

 

Przenocować mozna na campingu Tramp, zjeść w knajpie Manekin :)

http://www.campingtramp.pl/

 

Szymbark krzywy domek

http://domdogorynogami.pl/

 

W Wieżycy, niedaleko Szymbarku, warto zobaczyć widok jaki rozciąga się z platformy widokowej im. Jana Pawła II na szczycie wzgórza Wieżyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy troszkę tego jest np :):

 

1. SZTUM - fragmenty miejskich murów obronnych (XV w)

2. BIAŁA GÓRA - rezerwat florystyczny Piekło, pozostałości umocnień z okresu II wojny światowej

3. KWIDZYN - gotycką katedrę św. Jana Ewangelisty, fragmenty średniowiecznych murów obronnych, klasycystyczny pałac Wilhelma Fermora

4. PELPLIN - kościół farny Bożego Ciała z XV w., gotycki zespół klasztorny, XIX-wieczny pałac biskupi nad Wierzycą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jak będziesz w okolicach Torunia, to jest wiele fajnych miasteczek wkoło do obejrzenia ze starymi rynkami czy zamkami, np. Chełmno, Chełmża, Golub-Dobrzyń, czy wiele innych, jak lubisz takie klimaty, to będziesz zadowolony...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie klimaty. Dzięki, wszystko zapisuję i nie mogę się doczekać :)

 

Dawajcie wszystko co do głowy przychodzi 4 dni mam na pewno zaklepane. choć 1 dzień to będzie na pewno dzień Kopernika i kosmosu :)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Torunia w kierunku Malborka mozna:

Golub-Dobrzyń - zamek krzyżacki (jest mozliwy nocleg na zamku), rynek, koścół w którym jest dzwon, który był dolany na część króla, Wówczas był bodajże trzecim co do wielkości w kraju

następnie nówką asfaltem, momentami fajnym zakrętami w Kierunku Grudziądza

Radzyń Chełmiński - ruiny zamku - drugi co do wilekości w latach swietności Zakonu
Grudziądz - oczywiście, też są zabytki

Grudziądz-Kwidzyn - fajna, z drobrą nawierzchnią droga ,

Warto spojrzeć pewne punkty na Street View w mapach googlowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na info, te Street View, nie przepadam, takie to sztuczne trochę, ale cały czas wszystko notuję :)

 

forrest - po prostu pomyślałem, że fajnie byłoby coś zobaczyć na temat Mikołaja. Poznać go bliżej, przy okazji zobaczyć radioteleskopy, posmakować trochę astronomii, spróbować oryginalnego piernika...

 

Po prostu w tamtym kierunku ciągnie. Jak masz jakies wskazówki dawaj :) , jeszcze tylko miesiąc (chyba, że ulewy to na Boże ciało).

 

Na pewno jak będę na miejscu będę też pytać, wiadomo, ajk to na odległość jest, więcej wyobraźni niż praktyki :)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na info, te Street View, nie przepadam, takie to sztuczne trochę, ale cały czas wszystko notuję :)

 

forrest - po prostu pomyślałem, że fajnie byłoby coś zobaczyć na temat Mikołaja. Poznać go bliżej, przy okazji zobaczyć radioteleskopy, posmakować trochę astronomii, spróbować oryginalnego piernika...

 

Po prostu w tamtym kierunku ciągnie. Jak masz jakies wskazówki dawaj :) , jeszcze tylko miesiąc (chyba, że ulewy to na Boże ciało).

 

Na pewno jak będę na miejscu będę też pytać, wiadomo, ajk to na odległość jest, więcej wyobraźni niż praktyki :)

 

no to tak ;)

na ulicy Kopernika na starówce jest dom Kopernika - można zwiedzać

przy ratuszy stoi pomnik kopernika

jakieś 30 metrów od pomnika jest sklep z piernikami ale zdaje mi się że jest tam troche drożej, jak będzie Ci się chciało to możesz podjechać na ul. Żółkiewskiego tam jest sklep przy fabryce i zdaje mi się że mają taniej ;)

na ulucy Franciszkańskiej na starówce jest planetarium - fajne seanse :)

w katedrze św. Janów na starówce był chrzczony mały Mikołaj, też można odwiedzić :)

kilka km od Torunia znajduje się miejscowość Piwnice, http://www.ca.umk.pl/ można tam wejść za nie duże pieniądze, nie pamiętam tylko na jakich zasadach :)

http://www.muzeumpiernika.pl/ muzeum piernika na ul Rabiańskiej na starówce :)

Jest też centru nauki Kopernik http://www.kopernik.org.pl/ jeszcze nie byłem ale słyszałem że jest spoko, takie małe wydanie tego centrum w Warszawie

 

Jak mi się coś przypomni to dopiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...