Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850, CBF 500 - enduro,czy naked trudna decyzja


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na moto śmigam już dobre 10 lat z krótszymi lub dłuższymi przerwami, najwięcej KM nawinąłem na starym dobrym gsx 550.

Obecnie już z Żonką planujemy kupić pierwsze ,,wspólne" moto do śmigania. Większość jazdy planujemy po mieście ewentualnie krótkie wypady. Mocy dużej nie potrzebuje, jeżdżę raczej spokojnie.

Zależy mi na tym by moto było wygodne i nie paliło dużo, do tego rocznik minimum conajmniej 2000. Pieniądze jakie wchodzą w grę to tak 8 tys max. Ubrania, kaski mamy więc pozostaje zakup moto + ewentualne pierwsze wymiany.

 

Cały czas myślałem(i myślę nadal) o cbf 500, poręczne, ładne, ekonomiczne. do jazdy we dwójkę poza miastem z prędkością 100-110 km/h wystarczy. mieści się w budżecie.

Ale z drugiej strony popatrzyłem na KLE 500, spodobało mi się zawsze miałem ciągoty do lekkiego enduro. później trafiłem na yamahę tdm 850, aprlilie pegaso 650.

Aha dodam, że zależy mi na 2 garach czy r2 czy v2 nie ważne, nie lubię zbytnio charakterystyki r4 i nic na to nie poradzę :-) .

 

może coś zaproponujecie w tych pieniądzach?

dodam, że mam 179 cm wzrostu i nie wiem czy takie enduraki nie będą dla mnie zbyt wysokie ...

Edytowane przez veronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślałem(i myślę nadal) o cbf 500, poręczne, ładne, ekonomiczne. do jazdy we dwójkę poza miastem z prędkością 100-110 km/h wystarczy. mieści się w budżecie.

Ale z drugiej strony popatrzyłem na KLE 500, spodobało mi się zawsze miałem ciągoty do lekkiego enduro. później trafiłem na yamahę tdm 850, aprlilie pegaso 650.

Aha dodam, że zależy mi na 2 garach czy r2 czy v2 nie ważne, nie lubię zbytnio charakterystyki r4 i nic na to nie poradzę :-) .

 

może coś zaproponujecie w tych pieniądzach?

dodam, że mam 179 cm wzrostu i nie wiem czy takie enduraki nie będą dla mnie zbyt wysokie ...

Kle 500 jest spoko tylko duzo drobnych usterek i nawet przy małym przelocie sprzęgło tłucze jak w ducacie. ja mam 170 wzr i jakoś dawałem rade, ty spokojnie będziesz latał na tym enduro ja miałem na styk i jak stanąłem między koleinami na drodze to już miałem problem z dotarciem do ziemi... :biggrin:

Ogólnie da się przeżyć ale mocy mało, do miasta są lepsze sprzęty, w teren jest za ciężki i zawieszenie nosi go na wszystkie strony po piasku, a o trasie to już zapomnij, nie wygodny przy dłuższym lataniu, we 2 to już całkiem, do tego kufer i jakieś graty to już całkiem prawie nie jedzie a o wyprzedzaniu już nie wspomne (moc 48kM)

Podobny ale o wiele lepszy jest transalp, honda VFR, VTR 1000 też spoko ale sporo pali w trasie jakieś 7 litrów ale za to chce jechać.

o cbf slyszałem same dobre opinie i ze mało palą 4-5l kle jak jeździsz spokojnie to koło 5l weżmie w trasie

tdm 850 też świetna maszyna z awari tego modelu jak dobrze pamietam były tam problemy ze skrzynią biegów, z zawieszeniem przednim i hamulcami.

Osobiście jej nie miałem ale kolega lata i nie narzeka.

po za tym szkoda że odrzucasz rzędówki bo falnie się tym lata. jak drażni cię dźwięk to założysz oryginalne kominy i będzie cichutko mruczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... tylko że tdm z enduro to ma tylko podwyższone siodło i dłuższe amortyzatory - to nie enduro, tylko "motocyklowy suv"

z drugiej strony cbf500 na 2 osoby... jest sporo lepszych pojazdów do opisanego celu, na których nie trzeba się będzie gnieść w 2 osoby

 

na miejscu autora wziąłbym się do czytania, bo podobnych dylematów za ostatnie 10 lat było tu roztrząsane na pęczki; wystarczy trochę samodzielności i wyszukiwarka

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tak przemawia do mnie najbardziej TDM, enduraki podobają mi się z wyglądu ale nie koniecznie muszę się pchać w teren więc TDM powinien wystarczyć.

 

@jeszua czytam i czytam forum i póki co nie mogę się wpasować w któryś z tematów :-)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyglądu i gabarytów najbardziej mi się podoba TDM'ka , gdyby robili Varadero z pojemnością około 600 z miejsca bym to kupił :-) ale 125tka za słaba a litr z mocny :)

w brew pozorom ten 1000 nie jest taki mocny i mało agresywnie oddaje moc więc myślę że byś sobie poradził bez większych problemów. Nie miałem Varadero ale VTR ma ten sam piec i jest lekka i przyjemna jak na 1000 a mocy jak potrzeba nie zabraknie.... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...