Skocz do zawartości

[F4i]Stukanie w silniku.


Mitshi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Edit:

 

Wymieniłem świece w międzyczasie od kolegi z F4i i stukot nie ustał i dalej ma problemy z zapaleniem..... Motocykl chodzi podobnie do choppera. I z 2giego cylindra przy kolektorach widać "spocone" olejem. Już nie wiem co to może być. Fajki też wymieniałem i to samo.

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma pompa paliwa do zalewania świec? W układzie paliwowym albo masz zaworki w gaźnikach które powinny się zamknąć i odciąć dopływ paliwa albo ciśnienie na listwie trzymają wtryski i/lub zaworki zwrotne. Jeśli masz zły skład mieszanki, to nie pompa jest przyczyną. Swoją drogą to zmasowanie przekaźnika jest dobre żeby się doturlać do serwisu a nie tak jeździć.

 

Edytowane przez Herdi

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik chcę wymienić, tylko nie wiem jak tam jest ta masa wpięta dokładnie, musiałbym izolację rozwalić.

Próbowałem teraz nagrać filmik jak chodzi moto, ale nawet na świecach od kumpla nie chce już zapalić. Tylko podczas kręcenia i wachlowania manetką na rozruszniku próbował ale nie załapał, jakby chciał a nie mógł, próbowałem jeszcze raz to j*b*o z wydechu tak, że drzwi od garażu chciały się rozpaść.

 

Świece wyglądają tak (nie przecierałem ich nawet):

 

d10e0b4b400a9cbcgen.jpg

 

c54fa90aa9178831gen.jpg

 

 

Natomiast tutaj gdzie kolektor wchodzi w karter i pluje olejem wygląda to tak:

 

cf5835e57e8ecc1bgen.jpg

 

1f64e2b02cb76d63gen.jpg

 

b7cb3112fadbcfc4gen.jpg

 

133ad911d77c7b29gen.jpg

Edytowane przez Mitshi

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektory wchodzą w glowice a nie w karter. Karter to ta "obudowa" silnika i skrzyni poniez widocznej na zdjęciach uszczelki głowicy. Owa uszczelka właśnie się skończyła skoro puszcza. Nie bardzo widzę co to to mokre olej czy płyn? Tak czy siak czapa do góry.

 

Wysłane z ElDżi Dżii Optimus

 

Edytowane przez Herdi

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem za ile kupiłeś to padło i ile teraz włożysz żeby doprowadzić to do stanu używalności.

 

Limo, 2w1 czyli doba oszczędności i wypełnienie zimowych wieczorów ;) Niech chłop sobie podłubie troche.

 

Wysłane z ElDżi Dżii Optimus

 

 

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi z tym silnikiem.

Właściciel motocykla prosi o pomoc a ja napisałem post #5 po Polsku bez błędów i dzisiaj oglądam fotki tego złomu.

Jakim trzeba być abnegatem lekceważąc całe forum aby umieścić fotki złomowych świec ? jak bardzo trzeba być upośledzonym aby usilnie starć się odpalać tak skomplikowany silnik na świecach pochodzących od różnych producentów ?

W przeddzień wigilii Bożego Narodzenia nie będę się denerwował i złożę w tym momencie autorowi tego tematu życzenia Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Oczywiście czytającym ten porąbany temat również życzę tego samego :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... jak bardzo trzeba być upośledzonym aby usilnie starć się odpalać tak skomplikowany silnik na świecach pochodzących od różnych producentów ?

.. a jaką klasę trzeba mieć używając takich zwrotów? To nie spotkanie żuli pod budką z piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a jaką klasę trzeba mieć używając takich zwrotów? To nie spotkanie żuli pod budką z piwem.

 

nawet żul nie pije sfermentowanego piwa.

Masz szczęście, że są święta i nie usunę tego spamu wraz z jego autorem :biggrin:

 

Ps. Ty też popierasz naprawę świec ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...