Skocz do zawartości

Oryginalny wydech od innego motocykla?


-MANY-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób obcykanych w wydechach :biggrin:

 

W swojej TDMie 850 mam założony jakiś przelotowy wydech, który napiernicza po uszach jak głupi :banghead: I jest już trochę przepalony.

Chcę zmienić wydech na coś cichszego. Oryginalnych nie uszkodzonych od TDM nie ma, a bawić z uszkodzonymi średnio mi się chce.

 

Ludziska często zakładają sportowe uniwersalne lub używane dedykowane od innych motocykli wydechy.

Czy jakbym założył wydech oryginalny od innego motocykla np. od Yamahy FZS 600 lub 1000, to silnik będzie pracował normalnie? Da radę tak jeździć? :biggrin: Oczywiście + regulacja gaźników po takiej zabawie.

 

Dodatkowo przegląd niedługo mi się kończy, a w wakacje chciałbym się gdzieś dalej wybrać motorkiem, bez obaw o zabraniem dowodu, czy ból głowy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wydech masz dedykowany pod dany rodzaj motocykla. Jeśli świadomie godzisz się na zmianę charakterystyki oddawania mocy przez motocykl (z kliżej niewiadomym skutkiem) to nie ma problemu.

 

Ja skupiłbym się raczej na czymś akcesoryjnym, ale dedykowanym do Twojego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zamontować "inny" wydech. Jeśli potem pobawisz się w regulacje, w niczym ci to nie przeszkodzi.

A dedykowany tłumik różni się od komina innego motocykla ...kolankiem (kolektorem) i wyglądem ;-)

Edytowane przez PiniuFF

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zamontować "inny" wydech. Jeśli potem pobawisz się w regulacje, w niczym ci to nie przeszkodzi.

A dedykowany tłumik różni się od komina innego motocykla ...kolankiem (kolektorem) i wyglądem ;-)

Myślę że >poważny< dedykowany tłumik powinien być obliczany na zjawiska falowe, rezonans. Powinien wspomagać pracę silnika a nie tylko wyglądać i burczeć

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj akcesoryjnego z atestem TUV, nie będzie cichy ale też nie głośny. Ot, odrobinę więcej niż seria i zapewne z lepszych materiałów. Jak chcesz to pisz PW do mnie, poszukamy, dobierzemy coś.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zamontować "inny" wydech. Jeśli potem pobawisz się w regulacje, w niczym ci to nie przeszkodzi.

A dedykowany tłumik różni się od komina innego motocykla ...kolankiem (kolektorem) i wyglądem ;-)

 

Jeżeli chcesz pisać takie bzdury to przenieś się do działu "Przy Piwie" bo w mechanice taki bełkot nie przechodzi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim ten atest świadczy tylko o tym ze wydech po założeniu powinien przejść restrykcyjny przegląd. Moje jednak odczucia co do niektórych są takie że po zrobieniu 2 badań na pewno by nie przeszedł ;)

 

W skrócie montuje się inne wydechy gdyż oryginały zwykle kastrują motocykl(nie które bardzo nie wiele inne maja mocna dziurę w charakterystyce), żeby podniecać się basem i męczyć innych. W pierwszym przypadku bez hamowni się nie obejdzie. W przypadku drugim oddał bym do Edzia przynajmniej fortuny na "gumową lale" nie zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zamontować "inny" wydech. Jeśli potem pobawisz się w regulacje, w niczym ci to nie przeszkodzi.

A dedykowany tłumik różni się od komina innego motocykla ...kolankiem (kolektorem) i wyglądem ;-)

 

Sporo sprzętów lata właśnie na niby "uniwersalnych" tłumikach przelotowych (np. Monti, RM Motors), czy innych "sportowych" z allegro.

Robią regulację gaźników i latają dalej.

Z tego co mi wiadomo to na takich tłumikach motocykl ma np. gorszy "dół", czasem trochę lepszą górę. Ale jak widać sprzętów takich nie brakuje.

 

Zastanawiałem się dlatego, czy da radę też tak zrobić, ale z oryginalnym od innego motocykla. Bo tamte są przelotowe, a taki ma komory.

 

Mój wydech jest przelotowy, głośny i już z deka przepalony, a chciałbym coś cichszego.

Kasy nie chcę wkładać w wydech dedykowany, bo raczej pod koniec sezonu planuję zmianę sprzętu. A dorwać zadbany używany jest problem, tym bardziej że jest chromowany.

Edytowane przez -MANY-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...