Skocz do zawartości

Jaki Migomat do 1000pln


cycoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańsza jest zwykła elektroda i najprostsza, migiem pospawać dobrze jest już trudniej, najtrudniej tigiem. Nie widzę tez żadnego problemu pospawania elektroda wydechu ścianki są dość grube. Migiem jeśli ma wystarczająco długi wąż i kabel da się po prostu zrobić to szybko i wygodnie. Inwertery są kapitalne ze względu na mobilność tych urządzeń. Migomat raczej nie lubi jeździć i być przestawiany po za tym jest cholernie ciężki. Brednią jest też to że inwerter nie potrzebuje dużej mocy wejściowej, potrzebuje dość sporej i jest wrażliwy na spadki napięcia, już kilka z spalonymi IGBT naprawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wueska ty chyba za duzo sie naczytałeś serwisu Elektroda.pl ze takie pierdoły wypisujesz

Mówisz ze inwerter potrzebuje dużej mocy to dość ciekawe bo na bezpieczniku 20 A potrafi spawać prądem 200 amper cykl pracy 80% znajdź mi taka spawarkę na transformatorze

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle daruj sobie lepiej spawanie drutem samo osłonowym to jest totalny niewypał ,pozatym drut jest na szpulkach po 0.5 kilo i cena jego jest zaporowa .Jak coś to tylko butla i najlepiej Argon albo mieszanka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie banalne pytanie ale kompletnie się na tym nie znam. Jaka jest różnica między migomatem z przeznaczeniem do spawania drutem samo osłonowym a takim w osłonie gazu? Który lepszy?

 

MIG - Metal Inert Gas czyli spawanie w osłonie gazów obojętnych, musi być gaz. Najlepiej z butli, drut taki sobie.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butlą osobiście spawa się mi lepiej.

 

Nie naczytałem sie elektrody spawam codziennie nie omal, mam w domu i transformator i migomat. Zwykle spawam elektrodą bo jest mniej pieprzenia. Kolego Dane dla esaba z linku wyżej 180A *27V = 4,9kW w przybliżeniu. Czyli pobór prądu max = 21A przy zasilaniu 230V. Teraz małe doświadczenie zwiń 15 metrów przedłużacza w szpulkę odbierz 20A i sprawdź spadek napięcia, następnie ten sam przedłużacz rozwiń i ponów doświadczenie. Potem skracaj i wydłużaj przedłużacze. Co do gazu użytego przy spawaniu stali również nie mogę się zgodzić argon to przerost formy nad treścią zwykły dwutlenek najlepszy do domu. W osłonie argonu spawa się metale szlachetne a tu potrzeba niemałych umiejętności i nie oszukujmy się droższych maszyn. Wspomniany 1801 ma u każdego z znajomych a w sumie 5 je kupiło i wszystkie nie starsze niż rok ma problem "skokowo" podawanego drutu jest to cholernie irytujące. Dlatego właśnie nie polecam tych maszyn. Na domiar złego mają one jeszcze wersje market-ową gdzie wstawiony jest nieodpowiedni transformator a jakość wykonania nie stoi nawet na średnim poziomie.

 

Nie ma sie co oszukiwać migomaty zawsze były drogie i takie tez zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argonu również używa sie do spawania zwykłej stali konstrukcyjnej i stali czarnej uważasz ze to przerost formy nad treścią to porównaj spoinę po Argonie i po CO2 różnica jest ogromna , oczywiście przy spawaniu tłumika jest to bez różnicy .

Co do twierdzenia ze Bester ma wersje marketową :banghead: gadasz takie pierdoły a masz jakieś dowody ???? byłeś w fabryce Bestera w Bielawie ??? Widziałeś jak to robią ??? NIE A ja byłem i słuchać cie nie mogę dlatego kończę rozmowę w tym temacie SPECu jeden .

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argonu również używa sie do spawania zwykłej stali konstrukcyjnej i stali czarnej uważasz ze to przerost formy nad treścią to porównaj spoinę po Argonie i po CO2 różnica jest ogromna , oczywiście przy spawaniu tłumika jest to bez różnicy .

Co do twierdzenia ze Bester ma wersje marketową :banghead: gadasz takie pierdoły a masz jakieś dowody ???? byłeś w fabryce Bestera w Bielanach ??? Widziałeś jak to robią ??? NIE A ja byłem i słuchać cie nie mogę dlatego kończę rozmowę w tym temacie SPECu jeden .

Znajomy był,jak mu poszedl transformator.Wsadzili caly srodek nowy tylko obudowa stara zostala.W ramach gwarancji. Edytowane przez danielpotas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako autor tematu spytam :)

 

myślę nad takim

http://allegro.pl/polautomat-migomat-spawarka-sherman-dualmig-200-i3120164197.html

 

cena dobra, a na moje potrzeby wystarczył by

 

http://allegro.pl/migomat-spawarka-mig-150a-butla-co2-reduktor-drut-i3136516541.html

 

cena + 6 stopniowa regulacja

 

http://allegro.pl/migomat-spawarka-polautomat-180a-230v-butla-drut-i3121158320.html

taki ewentualnie

 

 

któryś z tych jest warty wg was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twierdzenia ze Bester ma wersje marketową :banghead: gadasz takie pierdoły a masz jakieś dowody ???? byłeś w fabryce Bestera w Bielanach ??? Widziałeś jak to robią ??? NIE A ja byłem i słuchać cie nie mogę dlatego kończę rozmowę w tym temacie SPECu jeden .

W Bielawie kolego w Bielawie. Pracuję tam już trochę.

Wueska skoro jesteście niezadowoleni to dlaczego nie zgłosisz się do serwisu?

 

Edit:

Jeśli "do domu" to popatrz na

Magpower 155

Magpower 1700s

Edytowane przez _Jerry_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wueska skoro sprzęt nie spełnia Twoim wymagań to możesz go nie zareklamować ale zgłosić niezgodność towaru z umową, to dwie inne formy na naprawę sprzętu.

 

Ty decydujesz na jaką formę zgłaszasz.

mają Ci go przywrócić do takiego stanu by w pełni spełniał Twoje oczekiwania, albo w każdej chwili trwania gwarancji możesz żądać zwrotu gotówki.

to troche trwa taki proces, ale urząd ochrony konsumentów naprawdę jest pomocny w tych sprwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry to że te migomaty nie spawają na 1-2 zakresie zasilane 220 to norma ? Ogółem to cholernie śmieszny sprzęt tez jak pierwszy raz widziałem myślałem że bester to będzie porządny okazało się że za porządnego trzeba dopłacić.

 

 

Cycoh wiem że jeden kolega chce oddać ale to nie takie proste i robią schody natomiast pozostali sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...