Skocz do zawartości

Jaki Migomat do 1000pln


cycoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no klęczkach nie radze 4 taborety dokładnie wypoziomować połapać kąty i ma być. Co do parametrów to chińszczyzna trzyma parametry jak się jej podoba. Nie słuchaj tez wiejskich spawaczy, najlepiej wziąć kogoś kto spawa zawodowo. Dobrze wziąć u niego kilka lekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że takim za + /- 1000pln nie będę spawał konstrukcji większego kalibru.

 

szwagier ma starego Bestera i to na 230V i działa jakoś, a pospawał już nie jeden wóz.

 

może być na 230V ale również 380V, nie robi mi różnicy, podciągnałem sobie 3 fazy do garażu.

 

Czytałem że Shermany są dobre i w miarę tanie,

Gościu ma za 600pln używanego Bestera z butla ale nie wiem co on będzie warty

Niewiem o jakim typie bestera piszesz ale ja kupilem kiedys takiego transformatorowego na 230v(elektroda w otulinie).Szmelc jakich malo,gosc co mi plot montowal mial jakiegos chinczyka na 230v i spawal nim jak 3 fazowa.Moja ledwo ciagla elektrode 1-ke i to z 5 min i halt,po robocie.Przegrzewala sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bester to dobra firma ale wyższe modele muszą być. Ja szczerze mówiąc zachorowałem na inwerter jest mały, tani w użyciu elektrody) i na 230V co prawda trzeba pamiętać o tym że musi być solidny przedłużacz ale to jest to. Migomat do spawania drzwi sprawdza się cienko, jest duży nie poręczny pieprzenia przy spawaniu na wolnym powietrzu co niemiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wueska w dalszym ciągu z toba sie nie zgodze ze zaraz musza być wyzsze modele prosze cie uzazadnij jakoś swoja wypowiedz oparta na swoich doświadczeniach że wypisujesz takie herezje .Pozatym spawarka inwenterowa nie ważne czy to MIG Tig Czu MMA właśnie nie potrzebuje ogromnych przedłużaczy bo spawa prądem stałym wystarczy że spojrzał byś na tabliczke znamionowa .

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie spawanie to nie tylko okres 2tyg od zakupu spawarki... To miesiące i lata do przodu. Co mi po spawarce z pierwszych postów jak to jest chinol do którego nie dostanę żadnych części a i gwarancja w rzeczywistości jest ŻADNA!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w wspomnianym przez ciebie modelu 1801 jest wyjątkowo lichy i wydarty rodem z chińskich migomatów. Cholernie drażniąca jest tez dla mnie kwestia braku końcówek euro. Nie mówiąc o uchwycie który jest kpiną. Wiem że to nie profesjonalna maszyna ale daruj to na prawdę nie jest dobry migomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie cie ale jest to standartowy podajnik drutu 0,6-0.8mm jednorolkowy z którym nie miałem nigdy problemu chyba że ty adrazu musiasz mieć 4 rolki

.A napisz mi prosze co da ci w użytkowanie domowy złącze Euro poza +5 do lansu ? tylko nie pisz że bedziesz miał drugi przewód uzbrojony do aluminium który możesz szybko zamienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W osłonie gazowej spawać oznacza tyle że sprzęt musi mieć cały układ podawania gazu, a samoosłonowym tyle tylko że drut podaje a ten z kolei sam sobie tworzy osłonę.

 

Do amatorki MMA styknie, ale taka też kosztuje. Drzwi zbudujesz, ogrodzenie ulepisz a jak dobry majster jesteś to i wydech posmarkasz. Sam spawałem wydech w aucie w pierwsze święto Bożego Narodzenia bo się urwał za plecionką. Dużo zabawy z tym jest, szlaka itd. MIG/MAG powinien posiadać płynną regulację prądu, jeśli jest stopniowa to jego przydatność spada. Masz do wyboru opcje jak woda w kranie w UK - Antarktyda albo pieprzony Mordor, nie ma nic pomiędzy.

 

Moja MMA z Netto za 150 zeta ma moc, ale tylko na chwilę. Na maksie wytrzymuje z 50mm spoiny, potem puchnie. Nie wspominając o licowaniu spawów bo to już nie dla niej taka zabawa więc pozostaje pojedyncza, krucha spoina. Nadaje się do niewielu pozycji spawania.

 

Idealnym rozwiązaniem jest TIG, masz w nim MMA do grubych tematów i TIG do drobnicy, a czasem nawet AC do stopów. Kwestia ogarnięcia metod, MMA najtrudniejsza ale najtańsza, TIG najłatwiejsza ale najdroższa. Obecnie mam od ręką amatorkę TIG Inwerter AC, z osprzętem wyszedł koło 3k i da się z nim żyć. Wiadomo że za takie małe kwoty dobrego TIG się nie kupi, zabawa zaczyna się od 7k n.Kemppi. No ale da się spawać, z początku na zimno wariuje trochę i trzeba wziąć poprawkę bo wartość ustawiona nie zawsze jest prawdziwa. Narazie niewiele nim robię ale wkrótce będzie więcej zabawy, a prawdziwy test przejdzie przy budowaniu układu wydechowego do HD, zobaczymy jak sobie poradzi z dobrym materiałem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...