Skocz do zawartości

Jaki Migomat do 1000pln


cycoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Podpytać chciałem trochę.

Szukam jakiegoś Migomatu, kwota jaką mam zamiar przeznaczyć to około 1000pln +/- 200pln

 

Nie będę zajmował się nim zawodowo, ot tak sobie uspawać drzwi do garażu, pospawać tłumik itp.

Takie garażowe użytkowanie, raz na jakiś czas.

 

http://allegro.pl/spawarka-migomat-mig-mag-130-polautomat-i3110464841.html

 

albo

 

http://allegro.pl/migomat-spawarka-mig-mag-150a-230v-butla-drut-red-i3103262696.html

 

myślałem nad używanym, ale nowy to zawsze nowy, 2lata gwarancji do czegoś zoobowiązuje :)

 

Prośba o porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Mi ostatnio skradziono taka małą spawarke transformatorową. Chce sobie odkupic i sie zastanawiam nad inwertorową ale podobno są podatne na uszkodzenia. A jak to jest z uzytkowaniem inwertorowej? Faktycznie lepiej działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem nie musi być jakiś bardzo dobry,

może być za 1500pln ale to tak już maksymalnie.... i przez miesiąc mojego jedzenia chleba ze smalcem :)

 

 

mam taką małą transformatorą ale to się nie nadaje to jakiś lepszych robót

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kasę kup inwerter, dobry migomat to wydatek grubo ponad to co chcesz wydać.

Nie wiem o jaki rodzaj spawarki inwererowej ci chodziło ale domyślam sie że mówisz o MMA . Autor temtu napisał że chce spawać np tłumik wiec MMA odpada .

Jeśli chcesz już kupić to polecam ci tylko Firme BESTER i takiego Miga możesz już kupić za 1400-1500 zł na żadne inne sie nie napalaj bo póżniej jest tylko problem z zakupem głupiego palnik albo przewodu .

 

 

Inwerter zawsze bedzie spawać lepiej dlatego że używa do spawania prądu Stałego , co do uszkodzeń to jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby sam z siebie sie popsuł jedyne co go najszybciej uszkodzi to jak go upuscisz na ziemie .

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego z czym masz ten problem w besterze, osobiscie sprzedałem ich tysiące i nigdy nikt nie miał z nimi problemu chyba że ktoś nie potrafi go obslugiwać

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa nie potrafi obsługiwać, a spawałeś takim tanim besterem ? To jest cierpiętnictwo co chwilę przerwy, podawanie nie równo drutu no masakra. To się nie nadaje do niczego. Migomat kosztuje 4 tałki żeby było co wieść do domu. Okrutna jest to prawda ale tak jest. Do tego często te tanie bestery maja jeszcze uzwojenie na trafo aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spawałem takim besterem ,mało tego mam nawet w domu model 1801 .

Aluminiowe uzwojenie masz na myśli wtórne czy pierwotne ?

Pozatym co cie interesuje jakie ma uzwojenie skoro na tabliczce znamionowej masz podany cykl pracy a chłopak chce spręt do pracy domowych a nie do warsztatu wiec co zaraz wyjezdzasz ze trzeba dać 4 koła

Edytowane przez ziomek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że takim za + /- 1000pln nie będę spawał konstrukcji większego kalibru.

 

szwagier ma starego Bestera i to na 230V i działa jakoś, a pospawał już nie jeden wóz.

 

może być na 230V ale również 380V, nie robi mi różnicy, podciągnałem sobie 3 fazy do garażu.

 

Czytałem że Shermany są dobre i w miarę tanie,

Gościu ma za 600pln używanego Bestera z butla ale nie wiem co on będzie warty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy to nowy, parametry pokazać gościowi i niech doradzi,

z używanymi to najlepiej wykonać kilka próbnych spawów.

 

chcę sobie sam uspawać drzwi do garażu, akurat mam równy podjazd to na nim będę spawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...