Skocz do zawartości

Jaki Migomat do 1000pln


cycoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jerry to że te migomaty nie spawają na 1-2 zakresie zasilane 220 to norma ? Ogółem to cholernie śmieszny sprzęt tez jak pierwszy raz widziałem myślałem że bester to będzie porządny okazało się że za porządnego trzeba dopłacić.

 

A dokładnie o które urządzenia pytasz? 1800?

W profesjonalnych urządzeniach niskie zakresy są do specyficznych zastosowań. Spawalnikiem nie jestem więc nie będę sypał fachowymi terminami bo mógłbym coś pomylić ale widziłem test 400A urządzenia MMA gdzie spawacz-tester na elektrodzie 3,25 schodził poniżej 40A.

 

Przywołane tutaj 1800 jest urządzeniem z grupy Hobby, wiem że sprawdzają się przy pracach blacharskich (kilku moich znajomych używa i są naprawdę zadowoleni) ale nadal jest to grupa hobby. Jeśli ktoś kupuje urządzenie "hobby line" to będzie zadowolony użytkując je do prac "w domu". Jak mam do pospawania np. połamaną furtkę, trzepak itp. mogę to pospawać takim urządzeniem nawet jeśli będę musiał poświęcić trochę więcej czasu na obróbkę spoiny - po prostu będę to robił rzadko.

Jeśli chcecie użytkować te urządzenia w miejscach gdzie jakość spoin musi być na wysokim poziomie musicie zainteresować się bardziej profesjonalnymi urządzeniami. Np. grupa Powertec, Magster. http://allegro.pl/sp...3092639392.html ten jest najmniejszy wyższe modele = wyższy amperaż.

Edytowane przez _Jerry_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 1800, trochę mnie to zaskoczyło.

 

Trzepak spawał bym MMA gruba ścianka więc leciało by szybciej, jak już grubość ścianki w czymś 2,5 mm to leci się na ostatnich zakresach tej 1800 więc to więcej odpoczynku by było niż spawania. Ten z linku to fajna maszyna nie przeczę znajomy ma chwali sobie strasznie. Tyle że własnie nie ten przedział ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ż się da. Jak umiesz to cuda pospawasz "elektrodą" . Z drugiej strony autor tematu pytał o jakiś MIG/MAG do domu więc i tym będzie musiał ten "trzepak" pospawać. I pospawa.

Dlatego należy patrzeć nie tylko na prąd max podany przez producenta ale także na procentowy cykl pracy. Do domu może być maszyna która ma np. 160A/10% (albo i mniej), spawasz raz na jakiś czas i nikt Cie nie goni. Przerwę na piwko sobie zrobisz jak maszyna się przegrzeje ;). Do warsztatu potrzebujesz urządzenie mocniejsze które ten cykl procentowy będzie miało wyższy np. 40-60 % wtedy możesz spawać tym prądem przez 4-6 min. Rzadko się zdarza żebyś musiał ciągnąć bez przerwy spoinę przez 6 min.

 

Edit:

Wueska sprawdź PW

Edytowane przez _Jerry_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 1800, trochę mnie to zaskoczyło.

 

Trzepak spawał bym MMA gruba ścianka więc leciało by szybciej, jak już grubość ścianki w czymś 2,5 mm to leci się na ostatnich zakresach tej 1800 więc to więcej odpoczynku by było niż spawania. Ten z linku to fajna maszyna nie przeczę znajomy ma chwali sobie strasznie. Tyle że własnie nie ten przedział ceny.

 

do 2,5mm potrzebujesz 100A prądu, zgodnie z zasadą 40A na 1mm grubości.

 

Ja mam jakąś lipną MMA z Netto i 3mm spawa na max ustawach, elektrodzie celulozowej 2,5mm, na rutylowej lepiej ogarnia. Szybko puchnie ale jednak spawa. Rutyl 2mm i 80A to już co nieco można się pobawić.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawam zwykle elektrodą na takich ustawieniach 110A i ER150 elektrody bestera lub esaba warto dopłacić. Jak mam spawać to zwykle wszystko jest już przygotowane więc staje i ile spoin mam wykonać tyle lecę od razu. Na inwerter zachorowałem dlatego kupiłem sobie uszkodzony i teraz naprawiam. Uszkadza się w nich praktycznie tylko jedno "igbt". Zainteresowani będą wiedzieć o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...