Skocz do zawartości

SPEED DAY 2013


Niesmiertelny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - monopol to by był, gdyby granice były zamknięte, a żeby wyjechać do jakiegokolwiek kraju ościennego, trzebaby starać się o wizę...

 

Theodor - tak jak piszesz w pewnych sprawach mamy związane ręce (co nie zmienia faktu, że i tak myślimy dzień i noc jak temu zaradzić) Jeśli chodzi o inne sprawy - wcale tak do tego nie podchodzimy, ale sam rozumiesz, że jeśli ktoś pisze coś w stylu - "chcemy żeby było wszystko taniej, najlepiej za darmo i jeszcze żebyście dorzucali paliwo gratis" - to z takimi postami trudno dyskutować i trzeba odpuścić.

 

Piórko - celem pojawienia się na forum nie było "przekonywanie kogokolwiek do czegokolwiek" - bo jeśli ktoś sobie coś wmówi, to nie odpuści choćbyśmy użyli najsilniejszych i najbardziej racjonalnych argumentów. Owszem, chcemy dowiedzieć się co myslicie o zmianach, poczytać trochę konstruktywnej krytyki. Ale jeśli na każdy post z prośbą o cokolwiek będziemy reagowac spełnianiem zachcianki to codziennie trzeba będzie zmieniać zasady... Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień i nie mogą być wynikiem dwóch lub trzech postów. Poza tym forum nie jest naszym jedynym źródłem informacji, jest jednym z wielu. Jednocześnie dociera do nas b. wiele sygnałów, że nowe zasady się sprawdziły i tak powinno zostać.

 

Piszesz że na torze wyrosną brzozy i zaczną latać F-16... Powiedz to tym wszystkim ludziom, którzy przed ostatnim Speed-Dayem prosili o wciśnięcie na jakąś liste rezerwową, bo od środy wieczór nie było już miejsc w grupach B i C. Od piątku czy soboty nie było też miejsc w A. Ilość zapytań na nasz adres mailowy wzrasta z dnia na dzień w takim tempie, że za chwilę trzeba będzie otworzyć całodobową infolinię i posadzić dwoje ludzi przy telefonach... A Ty nam mówisz, że wyrosną jakieś brzozy? ;) i do tego chcecie likwidować grupę M, odbierając w ten sposób kolejne 10 miejsc, podczas gdy tak wielu miejsc brakuje...

Edytowane przez SPEED DAY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowie ,ze nie jestem adwokatem diabła :) ale do mnie argumentacja organizatorow trafia .

Prawda jest taka ze nie wszystko zalezy od Jacka ,Artura czy Przemka ,a powiem wiecej ,oni moga bazowac tylko na tym co maja do dyspozycji a i tak pewnie probuja cos wydebic na wladzach zarzadu bo tak naprawde oni dysponuja kasa z wszystkich imprez .

Kazdy sie denerwuje ze slaba infrastrukura ,ze pojawiaja sie problemy w roznych aspektach ale o ile sprawy oranizacyjne chlopaki staraja sie ulepszac to z cala reszta jest juz klopot .

Mozna by pewnie zrobic mniejsze oplaty bo wlasciciel toru napewno zarabia ,ale kto mu zabroni ?! tym bardziej ze jest tylu chetnych, mimo wszystko .

Zeby jeszcze inwestowali ta kase w infrastrukture to bym zrozumial ale na to akurat nie mamy wplywu a napewno nie zwalajac cale zlo na chlopakow ,mysle ze olbrzymia ilosc maili do wlasciciela toru podzialaby lepiej :) niz wieszanie psow na organizatorze.

MYsle ze trzeba sie skupic na poprawie organizacji calej imprezy a to mysle ze da sie zrobic .

 

Z tego co rozmawialem z wiekszoscia chlopakow ,ktorzy juz jezdza szybciej (nie koniecznie w grupie M) to wszyscy sa zadowoleni z 6 sesji plus wyscig .

Wiecej czasu na odpoczynek ,zebranie mysli ,analize i pelne wykorzystanie 20 minutowych sesji ,zwrocilisie chyba uwage ile osob jedzie w 7-8 sesji na koniec dnia .

O ile sam sceptycznie podchodzilem to pomyslu wyscigu to jednak po udziale w wyscigu stwiedzilem ze jest to dobry pomysl ,naprawde fajna sprawa szczegolnie dla tych ktorzy by chcieli poczuc odbrobine adrenaliny z udzialu w wyscigu, niekoniecznie jadac na runde WMMP.

Jechal ze mna kolega ,ktory pierwszy raz w zyciu jechal w wyscigu i bardzo mu sie podobalo.Wyscig to jednak zupelnie cos innego niz sesje treningowe tym bardziej ze wiekszosc startujacych bierze go na luzie bez niepotrzebnego ryzyka w samym wyscigu.

Odnosnie badan to jesli faktycznie takie sa przepisy to tutaj nic nie da sie zrobic co najwyzej zrobic badania :) bo nikt nie bedzie sie podkladal .

 

Odnosnie sesji to prawda jest taka ze najniebezpieczniejsza jest grupa C pozniej B ,pozniej A a najbezpieczniejsza jest M .

Chodzi o przewidywalnosc uczestnikow ,dziwne tory jazdy, hamowania ,brak doswiadczenia .Niestety zawsze jest tak ze w danej gupie jeden jezdzie szybciej jeden wolniej ,jeden zakret bierze szybko a drugi juz zamula i to dotyczy kazdej z grup .

ILosc uczestnikow jest tak duza ,a szczegolnie tych poczatkujacych ze nie mieszca sie w grupach.

Podejrzewam ze jesli by wsiasc czasy z kostek uczestnikow to C i B byla by pelna a w A to juz nie koniecznie i tutaj jest zdanie dla organizatorow zeby trzymali sie tych limitow, mimo ze niektorzy moga odejsc z kwitkiem bo w B nie ma juz miejsca a do A sa za wolni.

 

Odnosnie odnawiania Moto KART to sami widzicie ze ludzie nawet po zdaniu nie pamietaja podstawowych zasad poruszania sie po torze a chodzi o nasze bezpiecznstwo .Jak wladujecie sie w typa ktory ,zatrzyma sie na torze by pomoc koledze albo wleci do depo z lewej strony toru to bedzie juz po ptakach.

Rozumiem ze nie dotyczy to wszystkich ale niestety to jest zbyt wazna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedDay - nikt nie chce za darmo niczego, ale za daną kasę chce przyzwoitych warunków - na i poza torem. Ludzi pełno, bo wciąż wyjazd za granicę wydaje się być (choć wcale tak nie jest) bardziej kłopotliwy i dużo droższy.

Sam napisałeś - granice są otwarte :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelny dobrze piszesz. Dla mnie też zmiany są na + !

 

SPEED-DAY - poprawcie organizację, postarajcie się o ciepłą wodę w kiblach i może z czasem obniżka ceny o 50 PLN i będzie gitara !

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SPEED DAY

 

Piotrek (bo chyba to Ty piszesz)... widzisz mam wrażenie, że punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia trochę.

 

W którymś poście napisałem, że biadolić o drożyźnie to każdy umie. Różnica w moim biadoleniu polega na tym, że dałem Wam konkretny przykład, dlaczego powinno być trochę taniej. Nie czarujmy się na zmianach w harmonogramie SD wyjdziecie na "+" to jest fakt niepodważalny. Faktem też jest to, że my mamy mniej jeżdżenia. Przyzwoitość nakazywałaby zmniejszyć trochę cenę, wszyscy jednak wiemy, że tego nie zrobicie bo jesteście monopolistami w Polsce jeśli chodzi o tego typu obiekty do ścigania.

 

I żeby nie było... nowy harmonogram mi odpowiada. Tylko jeszcze gdybyście cenę zmienili...

Tyle w temacie, nie jestem pieniaczem, ale też nie jestem głupi i nie lubię jak się ze mnie robi głupka.

 

Pzdr

Marcin

 

p.s

i tak będę na następnym SD. Dlaczego? Bo nie ma innego toru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nikt nie pisał żeby jeździć za darmo, chcemy takich samych cen jak wcześniej SD.

Zadam Ci konkretne pytanie, a dla czego nie chcecie obniżyć tych cen (o np. 50zł) żeby było tak jak ostatnio ?

Przecież macie full ludzi, gdzie leży problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPEED DAY

 

Piszesz

"Po pierwsze - monopol to by był, gdyby granice były zamknięte, a żeby wyjechać do jakiegokolwiek kraju ościennego, trzebaby starać się o wizę..."

 

Po co ta jałowa dyskusja.Człowiek, który to napisał ma prawo mieć swoje zdanie niezależnie od tego czy ma rację czy nie. Jest Pewnie Waszym klientem i go uszanujcie. Po co podgrzewać atmosferę. Po co te słowne przepychanki. Dajcie spokój. Lepiej nic nie komentować i szanować swoich klientów bo dzięki nim istniejecie. Niczego dobrego ani merytorycznego to nie wnosi a maruderów i tak znajdą się setki.

 

Co do zmian to mi też się podobają. 4 grupy są OK.

 

MatMax78 pisze "Zadam Ci konkretne pytanie, a dla czego nie chcecie obniżyć tych cen (o np. 50zł) żeby było tak jak ostatnio ?"

 

Nie za bardzo rozumiem. Wydaje mi się, że "ostatnio" to cenowo nic sie nie zmieniło jest tylko mniej sesji. Natomiast w zeszłym roku był według mnie super pomysł, że kto był na poprzednim SpeedDay to za bieżący płacił 50zł mniej. Jest stały klient ma 10% zniżki. To jest konkret według mnie.

 

SPEED DAY podkreślasz też, że celem pojawienia się na forum nie było "przekonywanie kogokolwiek do czegokolwiek". Rozumiem, że chcecie wysłuchać racjonalnych pomysłów i uwag oraz zabrać głos w dyskusji ale niektórzy też chcą wysłuchać argumentów SPEED DAY (czyli Was :biggrin: ). Uwierzcie interesuje nas dlaczego stawka jest taka a nie inna, dlaczego jest sesji tyle a nie tyle, jak to jest z hałasem na torze, itd itp.... Przekonywać nikogo nie musicie. Piszcie rzeczowo i bez zbędnych komentarzy i złośliwości mimo, że niektórzy prowokują swoim zachowaniem. Mamy swoje rozumy i sami wyciągniemy wnioski.

 

Pozdrawiam

Do zobaczenia na SpeedDay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ms Daber. Było 8 sesji za 500 czyli 62,5zł za sesję teraz jest 7 sesji i płacimy tyle samo. Niech bedzie w przeliczeniu na sesje 7*62,5zł=437,5zł.

O to mi chodzi i wszyscy będą zadowoleni. :) jak zejdą jeszcze do 420 zł to w ogóle bajka ;) ale nic więcej, nie chcemy jeździć za darmo bo wiemy jakie to są koszty w przygotowaniu takiego SD.

Czekam na konkretną odpowiedz od SD dla czego tak nie może być jak ta konkretna moja propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jestem tutaj nowy, właśnie się zalogowałem więc na początek witam Wszystkich :)
Jak w temacie, chodzi o speedday'a. Planowałem się wybrać na 2 dniowy trening 29-30.07, jednak jak to często bywa towarzystwo się wysypało. Pomyślałem więc, że trzeba poszukać innych zainteresowanych planujących wyjazd. Chodzi głównie o możliwość załapania się na jakąś przyczepkę albo busa. W sumie to jeszcze się nie zarejestrowałęm ale po ilości wolnych miejsc myślę, że nie będzie problemu. Proszę o kontakt osoby które się wybierają na imprezę, może gdzieś znajdzie się jakieś wolne miejsce. Dzięki za kontakt. Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMax78 - masz rację wszystko się zgadza i ja to rozumiem, ale spójrz na problem z drugiej strony.

 

Zakładamy:

Założenie 1

Są 3 grupy A,B,C - każda grupa ma 40 osób i każdy zapłacił 500zł daje to nam 60 000zł

 

Założenie 2

Są 4 grupy A,B,C,M - grupy A,B,C mają po 40 osób a grupa M 15 osób (tyle jeździło 16 lipca na 4 sesji) co nam daje 135*437,5zł =59062,50zł

 

Pamiętaj, że koszt organizacji imprezy jest taki sam.

Nie ma interesu w tym, żeby obniżać stawkę choć pewnie ja, Ty i inni bardzo by tego chcieli.

 

Wiem, że można tu robić wyliczenia na milion sposobów ale chciałem tylko zobrazować, że to tak naprawdę niewiele zmienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie kto jest wlascicielem toru ale wydaje mi sie ze Automobilklub Wielkopolski.Zakladajac ze jest to organizacja zrzeszona w PZM a w jego statucie ( a i pewnie w statucie AW) jest propagowanie sportu motorowego to koszt takich imprez powinien byc tak skalkulowany zeby nie trzeba bylo do tego doplacac !

Wiem , wiem glupoty opowiadam :)

Ale o czym mowimy skoro z WMMP w tym roku jezdzi garstka ludzi a ceny tez z kosmosu!(chociaz to akurat pewnie sprezyna PZM)

 

Majac oglad sytuacji wychodzi na to ze jest to czysty interes ekonomiczny (z punktu widzenia AW), gdy jest tylu chetnych ,ze az brak miejsc to jaki bisnesmem obnizal by cene skoro ludzie pchaja sie drzwiami i oknami.

AW czerpie ogromne zyski z gieldy a i ze SEED DAY'a tez cos pewnie zostaje ;) ale nie wiadomo jaki jest uklad i na co idzie kasa chociaz zdaje sobie sprawe ze utrzymanie toru tez kosztuje.

Mysle ze wiekszosc by jakos przymknela oko na cene, gdyby AW te zarobione pieniadze w jakiejs czesci zainwestowal w infrastrukture samego toru ale niestety ludzie sie wsciekaja bo placa a tutaj nic sie nie dzieje i jeszcze caly czas jakas dziwna walka z halasem ...... na torze wyscigowym .......obok lotniska ?!

NO chyba ze AW zbiera narazie kase i w przyszlym roku zobaczymy cos nowego ?! ;)ale mogliby chociaz nas o tym poinformowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nie byłem na Poznaniu jak dotąd, wybieram się w sierpniu pierwszy i zapewne ostatni raz.

Nie twierdzę, że jest tanio, bo uważam wręcz że jest bardzo drogo, w tym sensie, że za FunCup na Słowacji płacę 320zł, mam tam 6 sesji 20-minutowych w tej cenie + eliminacje do wyścigu + wyścig w tej samej cenie.

Dodatkowo w tych samych pieniądzach dla chętnych, którzy stworzą 3-4os. grupy organizują Endurace (również za free), więc macie jazdy a jazdy...

 

W poznaniu macie 500zł/dniówka czyli te 5 czy tam 6 sesji (nie chce mi się cofać w historii), na Poznań mam 450km, na Slovakię 420km...

Dlatego odpowiedź gdzie wolę jechać jest prosta...

 

Płaczecie jednak nad tymi kosztami jak dzieci...

 

Prowadząc własny biznes patrzę na ten aspekt inaczej...

Każdy prowadząc własny biznes, sam ustala warunki w nim panujące (m.in. ceny). Żaden właściciel nie karze nikomu korzystać z Jego oferty, wszyscy robimy to dobrowolnie, z własnej chęci...

Rozumiem, że nie ma w PL toru konkurującego, jednak jak sam S-D napisał macie tory w Czechach, Słowacji, w Niemczech... Jeśli zbierzecie kilka osób do transportu zbiorowego, koszt dojazdu wyjdzie Was podobny, więc nikt nie kieruje Was na siłę do Poznania.

 

Koszty są ustalone z góry, nikt się nie czai z ich publikacją. Jedziecie na Speed-Day znając realia cenowe. Jeśli Wa odpowiadają, zapisujecie się, jeśli nie odpowiadają możecie olać ten cały poznań i jechać gdzieś indziej, jeśli macie taniej...

Nie rozumiem tych lamentów, skoro i tak nic nie zmienicie... Speed-Day mylicie z Caritasem. Każdy w tym kraju chce zarobić, dajcie zarobić i im, ew. komentujcie fakt, że zbierają kasę i ciula za to robią...

Jak widzę zdjęcia Depo na trawie/glebie ziemnej to czuję się osłabiony... Za każdym razem przed założeniem koców, będę musiał opony traktować 'zmiotką'? Trochę niepoważne, że nie ma tam do dziś porządnie utwardzonego Depo. Ale to też nie wina S-D, tylko właściciela toru... S-D zarabia na organizacji 'jazd' po torze, jakąs część zarobku oddaje do właścicieli toru, to co zostanie mają na własne przyjemności...
A że dostają tor w takim stanie jakim dostają... Życie :) Innego do wyboru nie mają, coby gdzie indziej przenieść imprezę...

 

Dlatego nie widzę sensu przeliczania ile kto zarabia, przeliczanie kosztów ile wcześniej kosztował wjazd przeliczać 'na sesję' ile teraz...

Teraz jest tyle i tyle i koniec... Płacicie-jedziecie. Nie pasuje, nikt Was nie zmusza do przyjazdu, jedźcie gdzie indziej.

 

Dlatego, że mi cena nie odpowiada, po prostu tam jeździł nie będę. Pojadę raz, gdyż mam 1 wjazd gratis, a przy okazji chcę na żywo zobaczyć tych wszystkich internetowych ''wymiataczy' i przekonać się LIVE kto jest naprawdę mocny, a kto więcej pisze niż potrafi jeździć...

Po przekonaniu się o tym fakcie, nie zamierzam już na poznań wrócić, bo mi jako potencjalnemu klientowi Ich oferta cenowa jest dla Mnie nieodpowiednia...
Ale nie pienię się z tego powodu, po prostu wybieram inne obiekty, bo mam do tego prawo...

Jeśli inni zrobiliby podobnie i na torze byłoby coraz mniej chętnych do zostawiania 500zł, wtedy jest opcja zmiany cen, jednak kto będzie obniżał ceny, jeśli obłożenie jest FULL? Chyba tylko zwykły dekiel, nie potrafiący liczyć :)

 

Bez obrazy dla Was, ale wyluzujcie... Nikt nie wpłynie na organizatora, żeby zmniejszył swój zarobek... Szkoda nerwów, przelejcie tą energię na jazdę po torze :)

 

Pozdro, Kuba ;)

Poszukujesz ubioru, części eksploatacyjnych?

Zapraszam -> http://www.facebook.com/bimoto

http://moto.allegro....hp?us_id=681059

11111lyo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie marudzenie... Chłopaki zapominają, że każdy sport motorowy (czy motocykle, czy samochody czy samoloty, czy motorówki itd) tani nie jest... z założenia :)

 

BTW - nie przesadzaj z warunkami - od 2006 roku, jak zmienili nawierzchnie to i sporo w miarę porządnego (kostka) placu pod Teamy doszło więc na ziemi/trawie to już ekstremum - jak ktoś lubi mieć moto przy namiocie :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...