Skocz do zawartości

SPEED DAY 2013


Niesmiertelny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej hmm :)

Za każdym razem jak się wypowiadacie po pozytywnych opiniach odpowiadacie zawsze jesdno..... jeszcze sporo mamy do zrobienia należy urwać jeszcze 2s itp. :wink:

Ok fajnie że jesteście tacy skromni itp.- szacun. Ale ja cały czasy patrzę z punktu widzenia amatora (bo tacy jesteśmy- chyba) Wy dopiero zaczynacie swoją przygodę (z tego co wiem 2012 rok był początkiem) a Twój progres z tego co pamiętam kręciłeś max 1,47 teraz w 7 laps robisz powtarzalne 1,44 na pierwszym speeddayu. Spoko ja wiem że przed Wami długa droga do bycia MP czy też MŚ ale liczy się postęp a w Twoim wydaniu z mojej perspektywy jest duży i w dupie to mam czy pomyślą że Ci lukruję (nie znam Cię prawie w ogóle).

Mam pytanie, a co Ty na tym etapie (początku kariery- może ?) porównujesz się z Natalią co ma dużo większe doświadczenie czy z Surowcem co ma większy budżet ? Czy odstajesz znacząco ? Hmm odpowie sobie sam. ;)

Zwał jak zwał ja patrzę na liczby i postęp to że napisałem sesja A4 nie jest przypadkiem. :)

Wydaje mi się (chyba Kivi kiedyś też pisał ? nie pamiętam) że masz potęcjał nie chcę pisać że talent (bo to może za dużo powiedziane) i tak trzymać jak zrobisz następnym razem 1,48 (nie żebym wywierał presję oczywiście) to Cię po prostu zjeb... i nie będę lukrował. :sad: Póki co to są moje indywidualne spostrzeżenia do których nie każdy może się dostosować. Tyle w temacie. Ma nadzieję że taka indywidualna analiza członków teamu Kato nikomu nie przeszkadza. Dzięki i trzymam kciuki na pierwszej rundzie w Poznaniu, na pewno będę na tarasie a jak pozwolą wejść na padok to odwiedzę jak poprzednio. :)

Ps Dzięki za wyjaśnienie sesji A1,2 i uświadomienie kim jest pan S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman ten ślizg to tylko przez to że użyłeś hamulca w złożeniu ?

Hamuję w złożeniu praktycznie w każdym zakręcie, także to nie o to chodzi. Tu po prostu minimalnie za późno skręciłem, w efekcie wyniosło mnie na zewnętrzną stronę toru, która ponoć jest mniej przyczepna i tyle. W tej sytuacji powinienem odciążyć przednią gumę, odwijając w palnik. 100% szkolny błąd, który pewnie jeszcze nieraz popełnię, choć mam nadzieję, że w trochę wolniejszych zakrętach ;) Pewnie trochę się na to złożyło zmęczenie i jazda za innym zawodnikiem - Keith Code nazywa to chyba "zafiksowaniem", czyli jazdą bez większego pomyślunku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wczoraj robiłem pomiar hałasu mojego Akrapa telefonem. Mam coś takiego.

 

http://xarchiwum.pl/wydech-tlumik-akrapovic-tytan-gsxr-cbr-zx-r1-r6-i1279315658.html

 

Wyszedł mi pomiar 118 dB. Ja domyślam się że ten pomiar pewnie nie był zbyt dokładny ale czy jest możliwe żeby aż tyle wyszło (118) ?

Może uda mi się dzisiaj podskoczyć na stacje żeby być pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leć na stację, mało prawdopodobny wynik.

Ja mam w swoim ducacie na grzmiącym Sparku ledwie 106dB, ale przy zamknięciu gazu wiecej niz przy 6tyś obr/min :D

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest to możliwe. Wszystko zależy przy jakich obrotach silnika robiłeś pomiar, jak do odcinki to spokojnie tyle wyjdzie. A telefonem to możesz dokładnie zmierzyć czas a nie decybele ;-)

 

 

Mam pytanie. Wczoraj robiłem pomiar hałasu mojego Akrapa telefonem. Mam coś takiego.

 

http://xarchiwum.pl/...1279315658.html

 

Wyszedł mi pomiar 118 dB. Ja domyślam się że ten pomiar pewnie nie był zbyt dokładny ale czy jest możliwe żeby aż tyle wyszło (118) ?

Może uda mi się dzisiaj podskoczyć na stacje żeby być pewny.

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok byłem zmierzyłem. Gościu zrobił pomiar tak jak w instrukcji czyli staną z tyłu moto w odległości pół metra pod kątem 45 stopni (trzymał miernik) 5000obrotów i wyszło 100dB. Czyli ten z telefonu był z dupy pomiar.

Nie wiem z której strony robią pomiar na torze ? Czy tak samo jak podałem wyżej ?

Jak tak to chyba mnie wpuszczą przy tych 100dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to zależało od władz toru, to pewnie nie byłoby problemu, ale wiesz jaki jest sajgon na wyścigach chociażby? Ludzie dzwonią do AW, że powiadomią prokuraturę itp. Jeszcze trochę, a z widłami przyjdą. W zeszłym roku musieli płacić kary za przekroczenie limitów. W 2008 chyba była nawet pikieta pod bramą toru i policja musiała interweniować.

 

Z tego co wiem, to protestuje garstka osób, ale ta garstka jest głośniejsza od tych, którym tor nie przeszkadza. Znajomi rodziców zarabiają na wynajmie pokojów w domu jednorodzinnym i są mega zadowoleni z tego, że jest tor w sąsiedztwie. Pobliski hotel Orange czy Ramka też nie narzekają tak samo jak inni, którzy "problem" przekuwają w zysk.

Edytowane przez BubuPN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim ducacie na grzmiącym Sparku ledwie 106dB

Ale dodaj 10 dB na sprzęgło ;)

 

 

było za szybko

Nie, nie było za szybko, po prostu ja jestem zbyt chu*owy i tyle w temacie :icon_mrgreen:. Moto już odpalone, dziś wieczorem motamy stelaże (tym razem takie wielokrotnego użytku ;)) i jazda na Most :buttrock:

 

Polska i absurdalne wymogi , syf do baku i normy glosnosci :banghead:

Szramer, zrób mi miejsce w garażu u siebie. Ja jestem spokojny, nie piję, umiem robić jajecznicę, preferuję długonogie blondynki i też mam dosyć Polandii, w której raz pomiar wyszedł 106 dB, a po 15 minutach 99 dB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku jeszcze za szybko :)

 

Panowie ja tam nie wiem... mi nikt nie mierzył decybeli, podszedł koleś z urządzeniem pogazowałem, wpisał 96 bez mierzenia i sie uśmialiśmy, że ma ucho czulsze niż decybelomierz... no nie wiem z czego tyle stresów... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja była następująca "pan miernik" powiedział ooooooooo Ducati to na pewno będzie ponad 106 - Ducati tak ma, mierzył dwa razy i za każdym razem wyszło 99db.

Widać moje Ducati jest wyjątkowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...