Skocz do zawartości

Tulejowanie cylindrów


gargamel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim najnowszym nabytku, czyli K-750 potrzebuję wstawić nowe tuleje cylindrowe. Czy ktoś ma namiary na ludzi / warsztaty z dolnego-śląska gdzie mogę z czystym sumieniem oddać cylindry do tulejowania. Ile takie coś teraz kosztuje?

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Motor-tech katowice, p. Woryna, co prawda gorny Śląsk, ale zawsze,

wstawia z powodzeniem tuleje do wyczynowych 2T, więc taki K-750 to bułka z masłem

 

Poczytaj co napisał GRANAT i popraw swój post.

Po wstawieniu tulei cylinder w tym motocyklu odfrunie w siną dal i kolega będzie szukał drugiego silnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z cylindrem którego nie idzie zatulejowac, a czemu nie da się w tym moto? Człowiek uczy się całe życie ;)

 

To teraz już spotkałeś - po prostu za mało "mięsa" aby roztoczyć pod tuleję

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, to ciezka sprawa bo pewnie kupic te cyliki to teraz kłopot, zawsze mozna do woryny napisac meila, a nóż cos wymysli, wstawia tuleje np do takich cylków

 

http://allegro.pl/cy...3059119030.html

 

i to lata hehe

 

Czy Ty w ogóle wiesz o jakim silniku tutaj piszemy ? Dlaczego porównujesz K-750 do KTM ?

Porównaj sobie sposób mocowania cylindrów w tych silnikach.

Kupić nowe to nie problem - jest internet , są Motobazary co kilka tygodni.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie denerwuj się, gosc pyta o dobrego "tulejrza" to podałem. Wyjętych cylindrów od rusków na oczy nie widziałem, jeśli piszesz ze nie idzie ich tulejowac z "braku mięsa" czy z powodu mocowania cylindra (tego akurat nie rozumiem) to wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie denerwuj się, gosc pyta o dobrego "tulejrza" to podałem. Wyjętych cylindrów od rusków na oczy nie widziałem, jeśli piszesz ze nie idzie ich tulejowac z "braku mięsa" czy z powodu mocowania cylindra (tego akurat nie rozumiem) to wierzę.

 

Nie denerwuję się tylko staram się wytłumaczyć, że na tulejowanych cylindrach ten silnik nigdzie nie pojedzie bo po gwałtownym dodaniu gazu oberwie mu kołnierz mocowania cylindra do bloku.

Ale najlepsze jest to, że założył ten temat i do niego nie zagląda :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niestety świat poszedł trochę do przodu w zakresie dostosowania się do potrzeb klienta. Prawdą jest to co pisze Piotrek, że jest mało mięsa na porządne tulejowanie. Ale jest inne wyjście. Są dostępne tłoki almotu nad wymiarowe do 8 szlifu (79,93 mm). Nawet przy takim roztoczeniu cylindra nie rozleci się on w czasie pracy, bo ścianki będą o wiele grubsze niż przy tulejowaniu. Ostatecznie można też zastosować tłoki od poloneza 1600 o wymiarze nominalnym (80 mm) bo na tym też ludzie jeżdżą. Tak więc stanowczo te cylindry można jeszcze uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie zagląda. Temat założyłem 18 lutego i nic aż do 5 marca. Miałem pisać sam do siebie? Nie jestem etatowym nabijaczem licznika postów. Liczy się jakość a nie ilość:). W międzyczasie znalazłem warsztat we Wrocku, który zrobi tuleje i szlify bez problemu.

"Piotr" Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie da rady wytulejować Kaśki? Z całym szacunkiem do Ciebie. Próbowałeś takie coś zrobić, czy gdzieś, kiedyś, ktoś tak Tobie powiedział?

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie zagląda. Temat założyłem 18 lutego i nic aż do 5 marca. Miałem pisać sam do siebie? Nie jestem etatowym nabijaczem licznika postów. Liczy się jakość a nie ilość :). W międzyczasie znalazłem warsztat we Wrocku, który zrobi tuleje i szlify bez problemu.

"Piotr" Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie da rady wytulejować Kaśki? Z całym szacunkiem do Ciebie. Próbowałeś takie coś zrobić, czy gdzieś, kiedyś, ktoś tak Tobie powiedział?

Tak robiłem jak jeszcze biegałeś ze smoczkiem.

Nieżyjący już kolega z Gdańska prawym cylindrem uszkodził wyprzedzany samochód i więcej go nie znalazł.

Ale jeżeli twierdzisz, że zakład we Wrocku Ci to zrobi to życzę udanej eksploatacji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem jak jeszcze biegałeś ze smoczkiem.

Nieżyjący już kolega z Gdańska prawym cylindrem uszkodził wyprzedzany samochód i więcej go nie znalazł.

Ale jeżeli twierdzisz, że zakład we Wrocku Ci to zrobi to życzę udanej eksploatacji.

 

Jak pełzałem w pieluchach 190 koni z litra w seryjnie produkowanym motocyklu bez turbiny było niedorzecznością. Ale sprzęt materiały i technika zmienia się. Na bieżąco trzeba drążyć temat i eksperymentować. Gdyby nie to ciągle żylibyśmy w jaskiniach.

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pełzałem w pieluchach 190 koni z litra w seryjnie produkowanym motocyklu bez turbiny było niedorzecznością. Ale sprzęt materiały i technika zmienia się. Na bieżąco trzeba drążyć temat i eksperymentować. Gdyby nie to ciągle żylibyśmy w jaskiniach.

 

Masz rację - teraz sowieci robią cylindry z tytanu :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...