Skocz do zawartości

Kupie uszkodzony motocykl. zatarty/rozbity


pitervfr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to bardzo ogłoszenie dziwne kupię moto do 4 tys - dlaczego nie da ogłoszenia w prasie regionalnej ,nikt mu nie zwiezie moto np Poznania lub 200 km - bez komentarza :wacko:

Edytowane przez heros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a co Was do obchodzi po co człowiek kupuje uszkodzony motocykl. Jeszcze by brakowało żeby się tłumaczył.

 

Wyobraź sobie, że powinno nas to obchodzić ponieważ tego typu ogłoszenie jest zaproszeniem dla dużej w naszym kraju grupy złodziei motocykli.

Podana proponowana cena zachęci ich do działania.

Prowadząc wiele lat warsztat motocyklowy wiele razy miałem propozycje szybkich dostaw bardzo tanich części w kilka dni po podaniu takiemu delikwentowi modelu, koloru i rocznika.

Coraz częściej oficjalną sprzedażą motocykli rozbitych bez prawa rejestracji zajmują się ubezpieczalnie a po kilku tygodniach te motocykle pojawiają się w ogłoszeniach jako bezwypadkowe :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja reanimując swój motocykl także kupiłem uszkodzony i wypraszam sobie robić ze mnie złodzieja, pasera etc,

Jest coś takiego jak domniemanie niewinności w tym kraju, i każdy obywatel może z tego korzystać.

Jeszua chyba napisał wystarczająco w odpowiednim dziale.

 

Czytaj tekst ze zrozumieniem bo nie robię z Ciebie złodzieja młody człowieku a zmienisz zdanie gdy Twój motocykl w nocy zmieni właściciela i części z niego pojawią się na Allegro bo w naszym kraju nikt nie kontroluje źródła pochodzenia takich części tylko patrzy na niską cenę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie broni Ci prowadzic dzialalnosci gosp. Nie w tym rzecz. Przeczytaj jeden post nad swoim i zrozumiesz moje i Piotra intencje. Ustosunkowac sie do tego kazdy moze jak chce. Ja z Piotrem nie linczuje kazdego kupujacego rozbity motocykl ale nie linczujcue nas za to, ze interesuje nas czym handluje sie na forum. Odrobine zrozumienia chyba nie boli a do gardel nie trzeba sobie od razu skakac. Pass.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko :) Bo z tego co pisaliście wyżej to złożenie moto z dwóch to zbrodnia a za handel częściami to już w ogóle kula w łeb. :D

Do mnie trafiła ostatnio ładniutka zx6r z 1995r, naprawde trudno spotkać taki motocykl w tym stanie, wszystkie owiewki w oryginalnym lakierze, praktycznie bez ryski ale co z tego jak korba wyszła. Czy taki motocykl mam zezłomować? Postanowiłem kupić drugą taką samą rozbitą i będę przekładał silnik. Reszta pójdzie na części na allegro. Czy to coś złego? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko :) Bo z tego co pisaliście wyżej to złożenie moto z dwóch to zbrodnia a za handel częściami to już w ogóle kula w łeb. :D

Do mnie trafiła ostatnio ładniutka zx6r z 1995r, naprawde trudno spotkać taki motocykl w tym stanie, wszystkie owiewki w oryginalnym lakierze, praktycznie bez ryski ale co z tego jak korba wyszła. Czy taki motocykl mam zezłomować? Postanowiłem kupić drugą taką samą rozbitą i będę przekładał silnik. Reszta pójdzie na części na allegro. Czy to coś złego? Nie sądzę.

 

I chwała Ci za to bo takie firmy są potrzebne na rynku motocyklowym tylko odróżniaj proszę Twoją działalność od wszelkiej maści kombinatorów i amatorów łatwego zysku bez płacenia ZUS i podatków bo to oni Tobie szkodzą. Rozebrałeś na części sporo motocykli i musiałeś sobie skalkulować które i za ile możesz sprzedać aby nie dokładać do interesu a potencjalny kupiec mówi Ci w oczy, że chcesz go oszukać i dorobić się merca jego kosztem bo na Allegro taka część kosztuje połowę ceny żądanej przez Ciebie ?

Tłumaczysz kolesiowi, że masz spore koszty a on Ci odpowiada wprost - znam takich co nie płacą i mają taniej :biggrin: .

Właśnie z tym staramy się zrobić porządek na forum a od porządkowania Allego są inni.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic złego w tym, że ktoś skupuje uszkodzone motocykle, nie widzę tu żadnych znamion przestępstwa.

To w jaki sposób zostanie naprawiony taki motocykl i czy nie będzie stwarzał zagrożenia, to już inna sprawa.

Ale są przecież wyspecjalizowane warsztaty, które wykonują takie przeglądy i jednoznacznie mogą ocenić stan techniczny.

Potencjalny kupiec może odwiedzić taki warsztat, a tam fachowcy prześwietlą motocykl i wydadzą opinię.

Oczywiście za taką usługę wystawią paragon i odprowadzą podatek należny państwu, bo wszystkie warsztaty wystawiają rachunki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...