Skocz do zawartości

Silnik Yamaha FZR 1000


piotrusek29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W silniku od Yamahy FZR 1000 słychać stuki jakby na jednym cylindrze zmieniające sie wraz z obrotami. Odpaliłem chodził ładnie na ssaniu i w pewnym momencie zaczął stukać chwilę tak postał kilka razy delikatnie przegazowałem i ustało. Wcześniej tego nie było. Na moje uch to panewka cy może być to coś innego? Liczę się z wymianą silnika wie ktoś może czy będzie pasował od R1? A może ktoś posiada silnik do FZR 1000. Może ma ktoś namiary do kogoś kto mógłby mieć. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa silniki nie mają ze sobą nic wspólnego, równie dobrze możesz wstawić silnik od hayabusy.

Na allegro jest kilka silników, nawet za 1300zł- tanio jak barszcz.

nagraj film, kiedy będzie stukać i daj posłuchać.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa silniki nie mają ze sobą nic wspólnego, równie dobrze możesz wstawić silnik od hayabusy.

Na allegro jest kilka silników, nawet za 1300zł- tanio jak barszcz.

nagraj film, kiedy będzie stukać i daj posłuchać.

 

Ha ha mają ,obydwa to Yamaha, poza tym rzeczywiście Silnik R1 a FZR to 2 różne konstrukcje i włożenie R1 do ramy FZR wymaga masy przeróbek , o których tu nie będe sie rozpisywał,(koledze piotrusek29 na piv napisałem).Myśle że go skutecznie odwiodłem od tego pomysłu.Czas jaki trzeba poświęcic i koszty takiej operacji podnoszą koszty o tyle że to nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie opyla się wymienic w yzf 750 na cylindry i glowice od yzf 1000 albo od fzr 1000, tudzież w zx7r silnik od zx9r bodajże do 97r. Nie wiem jak w gixerach ale za dużo roboty też chyba nie ma.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co do samych stuków to słyszysz to na zimnym silniku i ustaje tak? Czasem tak zastuka jak nie zdąży się zrobić ciśnienie oleju i wtedy sekunde albo dwie idzie "na sucho" ale to przeważnie po jakimś dłuższym postoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, jeden z cylindrów zamilkł wówczas silnik pracuje nierówno i może odzywać się łańcuch napędu alternatora, który jest zmorą tych silników. Przegazowałeś - cylinder załapał i ucichło. Generalnie jeżeli panewka zaczyna stukać to już raczej nie ucichnie a z czasem stuka coraz bardziej. Jeżeli po nagrzaniu silnika jest cisza to raczej nie ma się czym przejmować.

 

Z twojego postu nie wynika także czy zdarzyło to się jednorazowo czy też występuje za każdym uruchomieniem zimnego silnika.

 

Pozdr,

Mariusz / MDX Motocykle Lubartów

Mariusz / MDX Motocykle Lubartów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś taki przypadek, winowajcą okazał się luźny łańcuch i zużyty jego napinacz w silniku (nie rozrządu) drgania dalej się przenosiły na sprzęgiełko jednokierunkowe. Po wymianie cisza.

Zaewne czega Ciebie rozbiórka silnika, oczywiście ja zanim zdecydowałem się ta akcję serwisową jeździłęm jeszcze 2 lata

Edytowane przez bread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...