Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast się dręczyć tematem jest czy też nie ma "odcinki", skup się lepiej na kwestii odblokowania.

Te brakujące konie mechaniczne na pewno znacznie poprawią jakość jazdy. Natomiast brak odcięcia zapłonu w motocyklu pokroju CB750 przy NORMALNEJ jeździe jest sprawą nieistotną , CB to nie "szlifierka" gdzie silnik bardzo często wkręcany jest na maxa.

Racja! Próbuje zebrać tylko jak najwięcej informacji o mojej hondzie, zanim zaczne przy niej grzebać : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też nie wykluczał jakiejś usterki. Jak masz seriwsówkę to przy rozbieraniu motocykla sprawdź czy wszystkie podciśnienia są prawidłowo podpięte. Jeśli masz tam naryte to może się kręcić tylko do pewnych obrotów i wraz z nabieraniem predkości obrotowej będzie tracić impet. Jak przy rozbieraniu wszystko będzie ok to możesz zacząć sprawdzać czy i jak jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, witam!!! Po długiej przerwie, rozebraniu motocykla i przerobieniu go na cafe racera ( przy okazji) stwierdzam co następuje:

-Mechanicznie motocykl jest sprawny w 100 %

-Gaźniki wymieniłem , wyczyściłem, ustawiłem i zsynchronizowałem( stare było cos kombinowane i zaniedbane) moc wzrosła bardzo dużo, można powiedzieć żę asfalt chce zrywać. Motocykl idzie jak szatan do 6-7 tyś i ani ruszy dalej. Więc według mnie jest to wina elektryki na 99%.

 

Co o tym myślicie? Możliwe żę gościu który mi kiedyś składał silnik źle ustawił zapłon? Może czujnik impulsatora, czy mogół? (Świece wymieniłem na nowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w elektrykę. Oglądałeś te króćce gaźników? Mają pełne koło przekroju, czy są ograniczone?

Jeżeli na luzie, na postoju też się wkręca, to może być elektronika, ale osobiście wątpię... Dwa kierunki do badania - albo dostaje za mało paliwa (odpowietrzenie, fałszywe powietrze, kombinowane dysze) albo zapłon siada (świece, kable, impulsator).

 

Nie gwarantuję an 100%, ale na 95% te hondy nie są "odcinane" elektroniką.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w elektrykę. Oglądałeś te króćce gaźników? Mają pełne koło przekroju, czy są ograniczone?

Jeżeli na luzie, na postoju też się wkręca, to może być elektronika, ale osobiście wątpię... Dwa kierunki do badania - albo dostaje za mało paliwa (odpowietrzenie, fałszywe powietrze, kombinowane dysze) albo zapłon siada (świece, kable, impulsator).

 

Nie gwarantuję an 100%, ale na 95% te hondy nie są "odcinane" elektroniką.

Mechanicznie wszystko jest przebadane. Wszystko jest tak jak powinno gaźniki są na 100% takie jak powinny, żecz jest w elektryce, na luzie wkręca sie prawie do maksa, ale po przekroczeniu 7 tyś strasznie wolno...

 

Dzisja sprawdziłem cewki zapłonowe norma to ok 2,8( jak dobrze pamiętam) do 3,2 ohma . Na lewej mam 3,3 na prawej 3,4 . Gorzej z przewodami wysokiego napięcia. Powinno być 13-17 k okma a jest na lewej 0,7 M ohma , a na prawej 1 M ohm ..... Co wy na to? Napewno wymienie, ale czy to może być przyczyną? : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starość nie radość, a przeowdy wysokiego dużo nie kosztują. A drożność układu paliwowego sprawdzałeś? Odpowietrzenie zbiornika? A flitr powietrza w jakim stanie?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starość nie radość, a przeowdy wysokiego dużo nie kosztują. A drożność układu paliwowego sprawdzałeś? Odpowietrzenie zbiornika? A flitr powietrza w jakim stanie?

Prawda. Kolego, uwierz mi że wszystko jest sprawdzone: )

 

a przypadkiem nie masz wersji na Szwajcarię?

Nie, to też sprawdzałem, rzecz jest w elektryce ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...