Skocz do zawartości

MZ ETZ 150-tarcza tył


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!;P

Chciałem przerobić w swojej MZ hamulec tylni na tarczowy, potrzebuje tego ponieważ MZ jest używana do stuntu i muszę zrobić H-B.

Na razie mam pomysł aby to zrobić po prostu wstawiając tarcze z MZ w bęben oczywiście oddać to tokarzowi/ślusarzowi aby otwory były idealnie na środku. Zacisk chciałem dać z Hondy CBR 1000 dual. Pompę hamulca nożnego dać od jakiegoś większego motocykla, a pompę przedniego od skutera typu burgman 400. Przewody dorobić na zamówienie w stalowym oplocie.

 

I teraz pytania:

1.Ten zacisk z Hondy wejdzie na tarcze z MZ i czy będzie to hamować?

2. Czy w tylnym zacisku z tej hondy też są 2 wejścia na przewody?

3.Czy bedzie jest to wykonalne, czy raczej trzeba 2 zaciski?

4. I czy te zaciski do Hondy CBR dual mogą kosztować 60-70 zł? Takie są ceny na allegro a to trochę tanio mi się wydaje.

 

Myślę że ze wszystkim powinienem się zmieścić w 350-400 zł z kosztami przesyłki;P

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylni, ale tylny...

Co do przeróbki, to był już taki temat na tym forum, jakies 10 lat temu. Może się uchował...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tak... Żaden ze sprzedających nie odpowiedziało no moje maile to postanowiłem że zrobię to robię w ciemno. Części już kupione I niby wszystko gra ALE uchwyt do zacisku kupiłem na osobnej aukcji i jak się okazało nie jest on od wersji dual a od zwykłej i ma mniejszy rozstaw śrub do zacisku i ramie pod tą mniejszą śrubkę jesz za krótkie o jakieś 2-3 cm. Macie propozycje jak to przedłużyć? Trzeba to chyba dorobić z jakiejś grubej blachy bo na tych 2 śrubach opiera się cała siła hamowania. Jaką grubość proponujecie?

I druga sprawa to nigdzie nie mogę znaleźć Oryginalnych śrub mocowania zacisku. Wiecie może gdzie je kupić? Albo jak dorobić?

I tak dla informacji tuleja kosza sprzęgłowego z mz idealnie pasuje na oś tylnego koła i też w otwór na mocowanie zacisku z hondy cbr;P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...