Skocz do zawartości

Akcesoria motocyklowe z przeznaczeniem torowym


pork
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po przejrzeniu 4 lat waszych konwersacji włączę się do dyskusji i spytam czy ktoś miał doczynienia z setami TRW http://www.trwmoto.com/pl/Produkty/Systemy-podnokow/ aktualnie szukam czegoś do Daytony, w przedbiegach odrzuciłem chinole a TRW naprawde sympatycznie wypadają cenowo bo około 1,3k czyli w porównaniu do Gillesa,LSL i innych to 1k taniej. Dodam że Daytona 2013+ i np woodcraft nie ma do tego modelu.

Ja mam TRW i podnóżki w tych setach to dno. Wycierają się momentalnie i robią się śliskie. Dosłownie po 1-2 dniach są wytarte. Same sety nie są złe, ale podnóżki trzeba zmienić. Ja wsadziłem podnóżki Gillesa i od tego czasu mam spokój.

Odnośnie chińskich setów to nie jest tak, że wszystkie są o.k.. Na własne oczy widziałem podnóżek zgięty pod ciężarem motocyklisty, który na nim stanął.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O24 mają fają ofertę do Daytony, miałem od nich w swojej R. I wszystko zapie**alało że hej.

Yuby niestety nie mają nic do modelu 13+ i jak zauważyłem już pare lat jest na rynku ten model ale nie wszyscy producenci pokusili się o akcesoria do niego. A z chinolami jest ryzyko właśnie że albo będą ok albo nie. Więc skoro jedynym mankamentem TRW są podnóżki to pewnie na nie się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnóżki kosztują śmieszne pieniądze w porównaniu z setami, więc takie rozwiązanie jest o.k.. Poza tym być może inne buty nie wycierają tak podnóżków, bo są bardziej miękkie. Ja wycierałem podnóżki TRW w butach SIDI. Poszukaj jeszcze opcji kupienia setów w U.K. - ktoś mi wspominał, że tam jest więcej akcesoriów dostępnych.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że przejrzałem większość rynków UK,USA, China, DE i inne, ale tak jak mówisz koszt podnóżków jest mały w porównaniu do setów a tym bardziej i tak planowałem zakupić zapas więc już wiem że nie będą one z TRW a pewnie gilles :)

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super-ostre i przyczepne są podnóżki ARP. Można o nie pokaleczyć palce. Na początku nie mogłem sie przyzwyczaić, bo do zmiany biegów nie dało sie ześliznąć nogi do przodu - tak kleją. Niestety są dość drogie - 20€ za jeden. Można dostać np. w sklepie na Pannoni w razie W ;)

 

http://arp-racingparts.com/media/com_xkatalog/images/listings/m/00/8/1994.jpg

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś zmieniał w Daytonie rollgaz na inny od Triumpha czy też R6 aby zmniejszyć obrót do pełnego otwarcia?

Jeśli od Triumpha to od jakiego modelu, a jeśli R6 to czy pasuje bez żadnych przeróbek?

 

Ok, znalazłem że od Tigera 1050 daje ten efekt numer części to T2040331 jakby ktoś szukał

Edytowane przez Kaczy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat krótszych rollgazów we wszystkich motocyklach, ścigacza i crossówkach. Dotychczas montowałem zawsze Domino (od 2 lat wycwaniłem się i zamawiałem komplet "krótki rollgaz + dedykowane linki" z Domino, żeby nie musieć przerabiać seryjnych linek).

Natomiast teraz będę testował coś takiego: http://www.g2ergo.com/product-category/street/

 

Producent zarzeka się, że montaż tego rollgazu nie wymaga przerabiania linek. Do tego chyba solidne wykonanie i sensowna cena - zwłaszcza, że jeżeli nie trzeba grzebać przy linkach, to taki rollgaz demontujesz w 5 minut przed sprzedażą motocykla i przekładasz do kolejnej maszyny. Montaż rollgazu Domino z większym pierścieniem wymagał zawsze przeróbki (skracania) linek, co okazało się failem, jak urwałem linkę podczas wypadku na zawodach. Także polecam pod rozwagę :)

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nówka od Triumpha 1050 kosztowała mnie 45zł więc chyba nie tak źle. Jakoś nie chce mi się tego rzeźbić z PCV a 45 to pewnie ten pierścionek też kosztuje

Do której Daytony to kupiłeś, jaki rok produkcji?

 

Wysłane z Nokia 3110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...