Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jedynym sposobem na zdobycie 10-tego tytułu przez Vale jest powrót (lub współpraca) z Furusawom i budowanie Yamahay konkretnie pod dyktando V46. Jeśli te warunki zostaną spełnione Rossi może wrócić na sam szczyt. Faktem jest to że taki scenariusz jest mało prawdopodobny bo nadal przez najbliższy rok to Jorge będzie nr. 1 dla Yamahy bo muszą wszystko zrobić pod jego dyktando żeby go zatrzymać w zespole po 2014 roku. Furusawa też raczej nie wróci więc szanse ( nie ukrywajmy ) Rossiego w następnym sezonie i tak będą małe. Styl V46 i Lorenzo się różni, może nie jakoś znacząco ale jednak, a wiemy że w tych czasach detale mają istotne znaczenie na końcowy sukces. :)

To jest moje zdanie ale co tam ja wiem o MOTOGP mam 1% wiedzy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że w 2015 JL przejdzie do Hondy, a VR przedłuży kontrakt z Yamahą.

Tak czy owak - bardzo dobra decyzja VR. Mat pisałeś o tym wcześniej i coś w tym jest - JB jest zapewne konserwatywny, kto wie, może choroba jego żony też mu nie pomaga. Dla VR będzie lepiej, jak dołączy świeża krew, ale też go podziwiam, bo jak już ma się swoje lata, nie jest łatwo o radykalne zmiany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorenzo się różni, może nie jakoś znacząco ale jednak, a wiemy że w tych czasach detale mają istotne znaczenie na końcowy sukces. :)

A mi się wydaje, że największym "detalem" jest wiek i psychika, której praktycznie nie da się oszukać. Doskonali zawodnicy wszelakich sportów motorowych w 99% idą wg schematu:

- od nastolatka do jakichś 25 roku życia na żywioł, ale bez doświadczenia, więc często skuteczność wygląda tak, że albo pierwsze miejsce, albo dzwon (Marquez)

- w okolicy 25-35 roku pełna forma, bo idealna mieszanka doświadczenia i ułańskiej fantazji (Lorenzo)

- powyżej 35 mega doświadczenie, ale już nie idzie pełną łychą, tylko 99%, co przy tak wyśrubowanym poziomie daje właśnie miejsca poza podium (Rossi, Colins)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ale kto mu da takiego kopa ? Nazwisko proszę podać :)

Ogólnie mi się podoba ekipa Lorenzo i tego głównego mechanika Jorge. Wydaję mi się że ten facet trochę nie jest doceniany nigdy nikt o nim nie mówił zauważcie. Wiele razy w piątki coś nie grało Jorge a w sobotę zawsze odpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nie ma o czym w kontekście matematyki, która jest prosta i sprzyja jednoznacznie MM. I było to przed newsem o Burgessie, co faktycznie jest zaskakujące. Pokazuje to tylko jakie ciśnienie ma Rossi na tytuł - nie ma na co czekać. Ale podzielam zdanie Shermana na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To charakterystyczny moment dla wielu wybitnych sportowców. Jeszcze na tyle dobrzy żeby łoić 90% stawki jednak za słabi żeby być na szczycie. Od chwały do śmieszności tylko jeden krok. W takich momentach widać dopiero inteligencję sportowca, Ja mimo wszystko wierzę w doktorka. Doktor to doktor. Jeżeli dalej wierzy to musi coś być na rzeczy.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika zmień zdjęcie, proszę. ;) Radzę nie czytać tej książki bo pękniesz z zachwytu ;) albo tak Cię zatka że już nigdy nic nie powiesz. :) (żartuję) :)

Rinas ostatnio polecał jakiś film :) wydaje mi się że właśnie Stoner powinien iść na ten seans. :)

 

Maciej Motogp to nie tylko wyścigi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie wskazujące gdzie zatraciło się Ducati...

 

W 2006 roku FP 2 - Capirex - 1-32,2... coś tam, byłby przed Dovi , na starej 800 ze szczątkową kratownicą....

 

ehhh...oby poszli po rozum do głowy i zastosowali sprawdzone rozwiązania...bo te z amelinium i carbonem to lipa jak 150 siąt.....

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...