Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stoner wyglebił w końcówce wyścigu w Niemczech o tym pisałem.

Nie odkryłeś Ameryki pisząc, że na wygranie pojedynczego wyścigu jest potrzebne zgranie wielu czynników. Każdy o tym wie nawet kompletny laik.

Spójrz sobie na pierwsze okrążenia(10 laps) Lorenzo 1,32,5 to jest tempo na starego bez formy V46 czy też Babtysty,:) jeśli tego nie widzisz to trudno, widocznie książka mocno dała Ci po głowie. Wiadomo, że wszyscy mają motywację żeby cisnąć na przedzie ale tak naprawdę tylko jeden potrafił dotrzymać kroku 99, jeśli tego nie widziałeś przez cały sezon to chyba oglądałeś sezon 2012 gdzie Dani naprawdę cisną ale cóż pewnie znowu ta książka dała Ci się we znaki.:)

Jeszcze raz napiszę Vale potrafię skrytykować pomimo że jestem jego fanem.

Ja chyba odpłynę na zimę w tym temacie, a Ty czytaj kolejny raz (ile razy już tę biografię przeczytałeś ?) kolejne tomy przygód legendy Stonera. :) Pozdrawiam do zobaczenia na wiosnę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko zapominacie, że jeszcze na 4-ry rundy przed końcem Dani był pretendentem do tytułu mistrza świata i jakoś nie dzieli go od mistrza ponad 100 pkt w generalce. Tak trudno zaakceptować fakt, że to nie jest przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno zaakceptować fakt, że to nie jest przypadek?

 

Przekonanego nie przekonasz. Dani jeździ z przodu, bo jest mały, chudy i ma szybki motor. A nie wygrywa, bo nie ma jaj i mu się nie chce. W przeciwieństwe do Pedrosy, Vale ma wszystko czego tamten nie ma, ale nie ma tego co tamten ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przekonanego nie przekonasz. Dani jeździ z przodu, bo jest mały, chudy i ma szybki motor. A nie wygrywa, bo nie ma jaj i mu się nie chce. W przeciwieństwe do Pedrosy, Vale ma wszystko czego tamten nie ma, ale nie ma tego co tamten ma.

 

A tutaj się nie zgodzę... Jego waga to nie zaleta, a przekleństwo... To przez nią musi tyle pracować na ustawieniami motocykla i ma problem podczas wyścigu z dogrzewaniem opon oraz problemy z kondycją fizyczną (mniejsza masa = mniej siły)... Jeśli chodzi o start to faktycznie ma trochę lepiej, ale później coraz gorzej...

 

Dani ponoć ma bardzo dobre wyjścia z zakrętów i przyczyną nie jest jego masa, a niesamowita technika jazdy motocyklem właśnie w aspekcie wychodzenia z winkli... Ponoć Casey Stoner sam podpatrywał od Daniego (przygarnął) ten styl ;)

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dani ponoć ma bardzo dobre wyjścia z zakrętów i przyczyną nie jest jego masa, a niesamowita technika jazdy motocyklem właśnie w aspekcie wychodzenia z winkli...

,,,dopóki ktoś kabla od kontroli trakcji nie zerwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jego waga to nie zaleta, a przekleństwo... To przez nią musi tyle pracować na ustawieniami motocykla i ma problem podczas wyścigu z dogrzewaniem opon oraz problemy z kondycją fizyczną (mniejsza masa = mniej siły)... Jeśli chodzi o start to faktycznie ma trochę lepiej, ale później coraz gorzej...

 

Dani ponoć ma bardzo dobre wyjścia z zakrętów i przyczyną nie jest jego masa, a niesamowita technika jazdy motocyklem właśnie w aspekcie wychodzenia z winkli... Ponoć Casey Stoner sam podpatrywał od Daniego (przygarnął) ten styl ;)

 

To była delikatna szydera z mojej strony z wcześniejszych opinii. Wiadomo, że każdy gabaryt zawodnika oznacza jakiś problem i/lub jakąś korzyść. Stoner pisał, że frustrowało go gdy Dani z ekipą dobrze ustawiał moto na wyścig, a jemu się nie udawało. Ale pisał też, że z jego team-partnerów tylko David Checa w 250 dotrzymywał mu kroku i był świadomy, że jest wyraźnie lepszy od całej reszty. Od Daniego też.

 

@Matmax - książkę czytałem tylko raz, ale jestem na świeżo i do tego jest bardzo ciekawa, więc łatwo się zapamiętuje różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i rzeczowy materiał. No i strasznie podoba mi się stwierdzenie, że jeżeli jakikolwiek element motocykla (czujnik) nie jest absolutnie niezbędny, to się go usuwa, a i tak zostaje około 50 czujników :) To daje jakąś zabójczą liczbę kombinacji oprogramowania i dobrze uzmysławia, że np. kontrola trakcji jest tyle warta, co suma odbieranych i odpowiednio przeanalizowanych danych. Fajne :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są może na sali jacyś chętni żeby odszczekać swoje opinie o nudnej jeździe Lorenzo i o Pedrosie bez jaj? A może jest ktoś kto podziela moją opinię że jazda Marqueza była nudna?

 

 

Wprawdzie nie brałem udziału w tych waszych przepychankach kto ma jaja a kto nie, ale chyba powinienem odszczekać to co pisałem na początku sezonu, że Marquez zacznie się wyglebiać jak poczuje się zbyt pewnie na motocyklu. Jak widać nie zaczął i w pełni zasłużenie zdobył tytuł. Ale z drugiej strony jestem pod wielkim wrażeniem tego jak Lorenzo dostosował swój styl do obecnej sytuacji, zaczął się naprawdę rozpychać na torze, wchodzić bezpardonowo pod łokieć na milimetry, bez żadnych sentymentów, jak nie ma miejsca na asfalcie to po pasach, poziom determinacji plus 500%, to zrobiło na mnie spore wrażenie. Obstawiam że w przyszłym sezonie będzie tak cisnął od samego początku i Marquezowi nie będzie już tak łatwo.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o tym dyskutowaliście tutaj, albo czy nawet widzieliście ten moment podczas wyścigu. Ale czy Lorek nie przesadził z atakami na Pedrosę? Zobaczcie na foto. Po jednym z takich ataków Pedrosa już prawie witał się z podłożem. Tylko kolano go uratowało od wywrotki. A jakby Marquez dojechał na 5 miejscu, a Dani się wtedy nie wyratował. To ciężki orzech do zgryzienia by miała dyrekcja wyścigowa w Walencji :cool:

Wiem, wiem, gdyby babcia miała wąsy...

post-71473-0-59740400-1384762732.jpg

Wyścigi motocyklowe - www.motosp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...