Skocz do zawartości

motor dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, yamaszka dt 125 to dwusów. O olej się nie martw bo w nowych motocyklach jest dozownik który sam miesza olej z benzyną. Wystarczy do jednego baku wlać benzynę, do drugiego olej a dozownik sam wymiesza. Co do tłoku to nie wiem ile konkretnie wytrzymuje, ale sadzę, że pewnie 2 sezony wytrzyma. To nie jest jakiś wyżyłowany do granic możliwości cross tylko soft enduro. Crossy różnią się tym, że są pozbawione wszystkich nie przydatnych rzeczy w terenie jak lampy, kierunkowskazy, klakson, lusterka i dlatego w przeciwieństwie do enduro nie mogą zostać zarejestrowane, czyli nie można nimi jeździć po drogach publicznych. Bez prawka nie można jeździć żadnym motocyklem po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbany DT przejeździ kilka sezonów w zależności od ilości i styly jazdy. Koszty utrzymania bardzo małe. Odpalanie DT jest łatwiejsze i lżejsze niż odpalanie motorynki. Bardzo duża ilośc częsci zamiennych nowych i używanych w rozsądnych cenach. Posiada dozownik na który dośc narzekaja i się go boją ale ja latam już 2 sezony i jest OK tam nie ma się co zepsuć jak już to z winy użytkownika. Jak na małe 2T bardzo dobrze sobie radzi z jazdą ze stałą prędkością. Rąk nie urywa ale naprawdę daje bardzo dużo frajdy za małe pieniądze, a przy dobrym jeźdźcu w terenie potrafi zawstydzić mocniejsze i bardziej wyczynowe sprzęty. No i jeszcze łatwo kupić łatwo sprzedać. Ten motocykl wg mnie zasłużył sie w historii motoryzacji, każy widział, prawie każdy jeździł i od niego zaczynał i co najważniejsze większość dobrze wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodź dozownik według mnei w jeździe enduro to porażka..

 

Dlaczego tak uważasz ?

Wg mnie własnie w amatorksim enduro to dobra sprawa. Po 1 nie musisz ze sobą wozić oleju, po 2 jak latasz z kumplami z 4T nie muszą na ciebie czekać na stacjach benzynowych aż zrobisz miksture, po 3 zawsze równo podaje a nie że się wleje to za mało to za dużo oliwy. Tam naprawdę się nie ma co popsuć. Sama w sobie pompa jest metalowa napędzana plastikową zębatką tak samo jak w pompach wody i co ma tam się zepsuć ? No chyba że linka ale ona ma lekko więc nie powinno to się stać. Wiem wiem jest takie prawo że czego nie ma to się nie popsuje. I jestem tego samego zdania ale akurat dozownik wykluczam z tego powiedzenia.

 

Ta nowa DT po 2003 nazywa się DT 125 RE. Same R również są na dozowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota mieszanki to przecież nic ciężkiego... kombinujesz sobie buleleczke 100ml (nawet po oleju stihla kosiarkowym) i wlewasz?... hmm poprostu 4 znajomych zatarło silniki przez to że linka od dozownika się zagieła/pękła itd... jakoś według mnie robienie mieszanki to nie problem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz ?

Wg mnie własnie w amatorksim enduro to dobra sprawa. Po 1 nie musisz ze sobą wozić oleju, po 2 jak latasz z kumplami z 4T nie muszą na ciebie czekać na stacjach benzynowych aż zrobisz miksture, po 3 zawsze równo podaje a nie że się wleje to za mało to za dużo oliwy. Tam naprawdę się nie ma co popsuć. Sama w sobie pompa jest metalowa napędzana plastikową zębatką tak samo jak w pompach wody i co ma tam się zepsuć ? No chyba że linka ale ona ma lekko więc nie powinno to się stać. Wiem wiem jest takie prawo że czego nie ma to się nie popsuje. I jestem tego samego zdania ale akurat dozownik wykluczam z tego powiedzenia.

 

sama prawda

 

Same R również są na dozowniku.

 

dozownik w dt jest standardem od silnika lc2 z lat 80 , nawet chyba chłodzona powietrzem E (mega oldschool niedostępny już na naszym rynku ) go miała

 

awarie sie zdarzają ale nie ma co histeryzować-moja była dt 80 , jest 4 rok u mnie w okolicy, cały czas dozownik , nigdy nawet zaglądane nie było, tylko dolewki oleju jak zapali się kontrolka i wsio, a sprzęt używany na ostro....

 

Ten motocykl wg mnie zasłużył sie w historii motoryzacji, każy widział, prawie każdy jeździł i od niego zaczynał i co najważniejsze większość dobrze wspomina.

 

najlepszy na świecie moto dla początkującego endurzysty :D

 

nie chce mi się klepać po raz pierdyliardowy o dt 125 sama poszukaj na forum na każde pytanie o tym moto jest na tym forum wystarczająca odpowiedź :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chodzi o to, że jeśli rzucisz się na YZ125 która na papierze ma tylko minimalnie lepszy stosunek mocy do masy (45kucy/90kilo w przybliżeniu) to ona nie będzie taka wyrozumiała jak cebra, którą bez obrazy ale zbudowali tak żeby absolutnie każdy był w stanie to opanować z mniejszym lub większym trudem. Nawet mój niezbyt bystry sąsiad był w stanie pojechać tym motocyklem. Jakość tej jazdy...no cóż.

Polecamy DT, bo to terenowy odpowiednik cebry. Cywilizowany ale nadal jedzie. Są jeszcze KMX, ewentualnie mniej potulny i rzadszy KDX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chodzi o to, że jeśli rzucisz się na YZ125 która na papierze ma tylko minimalnie lepszy stosunek mocy do masy (45kucy/90kilo w przybliżeniu) to ona nie będzie taka wyrozumiała jak cebra, którą bez obrazy ale zbudowali tak żeby absolutnie każdy był w stanie to opanować z mniejszym lub większym trudem. Nawet mój niezbyt bystry sąsiad był w stanie pojechać tym motocyklem. Jakość tej jazdy...no cóż.

 

w sumie to w całości popieram....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko znaleźć KDX'a w PL w ludzkim stanie... był to mój pierwszy motocykl i wybierałem pomiędzy nim a DT i wybrałem KDX'a do dzisiaj zdania bym nei zmienił... większa moc lepsze zawieszenie, ciut mniejsza waga... świetny motocykl polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...