Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem cztery błędy, więc bym nie zdał. Nie mogę tylko zobaczyć, gdzie odpowiedziałem źle i czemu. Parę miejsc było moim zdaniem dyskusyjnych.

 

Edit:

Nie mam ochoty przechodzić przez test jeszcze raz, tylko po to żeby się dowiedzieć gdzie miałem błędy, bo nijak nie można go przewinąć i trzeba czekać aż się rozpocznie ten film.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pytania banalne...

Fakt, że dla kogoś "zielonego" problemem może być to, że filmik trwa dość krótko i faktycznie trzeba szybko zdecydować. Ale też jest chwila czasu do wyświetlenia filmu i można sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała sytuacja opisana w pytaniu.

 

W sumie żadna rewelacja większość osób mających uprawnienia obleje nowy egzamin.

 

Jeśli poziom tych egzaminów jest taki, jak to co wkleił Heniek - to nie wyobrażam sobie, aby tak mogło być... A jeśli tak, to może większość faktycznie powinna ponownie robić kurs na PJ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z babą wysiadającą z auta, pytanie 4. Że niby należy zachować szczególną ostrożność. Uważam, że jest błąd merytoryczny, bo ustawa określa kiedy ją należy zachować i nie są to miejsca, gdy wysiadają na poboczu z pojazdu pasażerowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z babą wysiadającą z auta, pytanie 4. Że niby należy zachować szczególną ostrożność. Uważam, że jest błąd merytoryczny, bo ustawa określa kiedy ją należy zachować i nie są to miejsca, gdy wysiadają na poboczu z pojazdu pasażerowie.

 

To jest problematyczne. Bo faktycznie jest tak, jak piszesz, ale też jest to sytuacja z życia wzięta, na którą należy zwracać uwagę kursantom. Zresztą uczymy przecież (tak sądzę) również obserwacji otoczenia wokół drogi (pijany, zataczający się na chodniku, dzieci bawiące się piłką, pies biegający bez smyczy itp).

Według mnie takich właśnie zadań egzaminacyjnych powinno być więcej - może będzie więcej myślenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problematyczne. Bo faktycznie jest tak, jak piszesz, ale też jest to sytuacja z życia wzięta, na którą należy zwracać uwagę kursantom. Zresztą uczymy przecież (tak sądzę) również obserwacji otoczenia wokół drogi (pijany, zataczający się na chodniku, dzieci bawiące się piłką, pies biegający bez smyczy itp).

Według mnie takich właśnie zadań egzaminacyjnych powinno być więcej - może będzie więcej myślenia.

Widzisz piórkinia. Ja się przepisami kierowałem i udzieliłem złej odpowiedzi. Co więcej, spodziewałem się, że będzie ona zła, ale trzymałem się sztywno przepisu.

Trzeba mieć nadzieję, że spece w PWPW się lepiej spisali niż jakieśtam wydawnictwo. Bo o ile do jawnej bazy pytań można mieć zastrzeżenia i środowisko zareaguje, tak tutaj musimy się zdać na decydentów, a trzeba pamiętać, że przeciwskręt w rozporządzeniu skopali i tak sobie to pozostało :/

pozdro

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacek przepisy są takie jakie są, ale od tego są instruktorzy, żeby uczyć jak jeździć - bezpiecznie (przede wszystkim), a do tego, oprócz znajomości przepisów niezbędne jest myślenie, zdrowy rozsądek i umiejętność przewidywania.

Dlatego, powinno się zacząć od bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących uzyskiwania uprawnień instruktorskich, bo aby kogoś nauczyć jeździć (nie mylić ze zdaniem egzaminu) trzeba samemu mieć duże doświadczenie. 3 lata posiadania PJ danej kategorii to zdecydowanie zbyt mało. Również egzaminatorzy powinni zostać zweryfikowani pod kątem umiejętności jazdy, a nie znajomości znaków "D3 i B23" - bo w tym są świetni.

Ale u nas, jak to zwykle bywa, zaczyna się od d... strony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.testynaprawojazdy.eu/

 

Teoria teraz jest taka prosta, że nie wiem jak ktoś może jej nie zdać.

Ale to nie jest oryginalny egzamin, ale domysły autora. Chyba, że doszło do wycieku, a to już sprawa dla CBA :)

Sytuacja z babą wysiadającą z auta, pytanie 4. Że niby należy zachować szczególną ostrożność. Uważam, że jest błąd merytoryczny, bo ustawa określa kiedy ją należy zachować i nie są to miejsca, gdy wysiadają na poboczu z pojazdu pasażerowie.

Zgadza się. Ustawa tekiej sytuacji nie podaje jako wymagającej zachowania szczególnej ostrożności.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problematyczne. Bo faktycznie jest tak, jak piszesz, ale też jest to sytuacja z życia wzięta, na którą należy zwracać uwagę kursantom. Zresztą uczymy przecież (tak sądzę) również obserwacji otoczenia wokół drogi (pijany, zataczający się na chodniku, dzieci bawiące się piłką, pies biegający bez smyczy itp).

Według mnie takich właśnie zadań egzaminacyjnych powinno być więcej - może będzie więcej myślenia.

Nie. Instruktor uczy jeździć i musi zwracać uwagę na takie rzeczy jak napisałaś. Tu zgoda. Ale Te umiejętności zweryfikuje egzamin praktyczny. Teoretyczny natomiast musi być tak skonstruowany by zdający mógł zdać go w oparciu o istniejące przepisy. Jak wiadomo nie wszystko można/trzeba formalizować ustawą i tu duża rola instruktora. Co do "czucia ducha przepisu" to niestety. Nie na egzaminie w formie testu.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wiecie coś o obowiązku posiadania całej gamy kategorii motocyklowych? Tzn chcę szkolić np na kat.A czy muszę posiadać niższe kategorie i odpowiadające im pojazdy? Czytałem o tym w Strefie Jazdy ale nie mogę doszukać się art. prawnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...