Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam - byłem, nieprecyzyjny. Chodzi mi o tabelę nr 1 w załączniku nr 2, pozycja 9 w tabeli: objechanie przeszkody.

Trzecia część egzaminu.

Co to jest objechanie?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrruuummmm

 

ja to czekam, aż trzeba będzie motocyklem wykonać zadanie "parkowanie równoległe (wjazd tyłem, wyjazd przodem)"

W końcu możnaby zUNIfikować wszystkie kategorie!

 

Na Radarowej jest Pani egzaminator, która nakazywała wykonanie manewru: " Zawracania z wykorzystaniem infrastruktury drogowej " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryję właśnie w tej pięknej Ustawie i przy okazji zajrzałem do zmian w Ustawie "prawo o ruchu drogowym". W definicji motocykla jest mowa, że więcej niż 50 cm3. W definicji motoroweru, że nie więcej niż 50 i prędkość do 45 km/h. To tak żeby się przyczepić i udać durnego zapytam - Czym jest motorower po odblokowaniu? I jakie na niego uprawnienia? Wraz ze wzrostem prędkości przestaje być motorowerem. Ale na motor brakuje mu pojemności.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryję właśnie w tej pięknej Ustawie i przy okazji zajrzałem do zmian w Ustawie "prawo o ruchu drogowym". W definicji motocykla jest mowa, że więcej niż 50 cm3. W definicji motoroweru, że nie więcej niż 50 i prędkość do 45 km/h. To tak żeby się przyczepić i udać durnego zapytam - Czym jest motorower po odblokowaniu? I jakie na niego uprawnienia? Wraz ze wzrostem prędkości przestaje być motorowerem. Ale na motor brakuje mu pojemności.

Dobre pytanie ;)

Można po prostu stwierdzić, że motocyklem. Ja bym się przychylał ku interpretacji, że motorowerem z niedozwolonymi zmianami konstrukcyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe - patrzcie na to - następna patologia

na stronach poznańskiego WORDu pojawiły się następujące informacje:

(...)3. Od 19.01.2013r. obowiązują nowe stawki za przeprowadzenie egzaminów państwowych na prawo jazdy. W związku z tym kandydat, który ma wyznaczony termin egzaminu po 18.01.2013r. jest zobowiązany dokonać dopłaty zgodnie z niżej wymienionymi stawkami. Całkowite rozliczenie należnych opłat spowoduje przesłanie dokumentów do właściwego wydziału komunikacji.

 

 

oraz:

Zgodnie z Ustawą o kierujących z dn. 05.01.2011 Kandydat mający wyznaczony termin egzaminu po 18.01.2013 na kat. C, CE i D jest zobowiązany dostarczyć orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami (art.50).”Uprawnionym psychologiem „ jest osoba która posiada uprawnienia w zakresie psychologii transportu i jest wpisana do ewidencji prowadzonej przez marszałka województwa. Podstawa prawna: Prawo o ruchu drogowym art. 124.

 

co Wy na to?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhe - patrzcie na to - następna patologia

na stronach poznańskiego WORDu pojawiły się następujące informacje:

(...)3. Od 19.01.2013r. obowiązują nowe stawki za przeprowadzenie egzaminów państwowych na prawo jazdy. W związku z tym kandydat, który ma wyznaczony termin egzaminu po 18.01.2013r. jest zobowiązany dokonać dopłaty zgodnie z niżej wymienionymi stawkami. Całkowite rozliczenie należnych opłat spowoduje przesłanie dokumentów do właściwego wydziału komunikacji.

Jeśli cena egzaminu wynosi więcej od 19go. To faktycznie od razu powinni zbierać opłaty z tejże wysokości. Zapisując w okienku, wiedzą na którego zapisują. Mnie tutaj się nic strasznego nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam egzamin na prawko C+E zaplanowany na marzec, umawiałem się na początku stycznia, wtedy jeszcze nie było w ogóle rozporządzenia dotyczącego zmian w opłatach

z punktu widzenia klienta ja dotrzymałem swojej części umowy - zapłaciłem za egzamin i nie widzę powodów abym miał dopłacać skoro to oni nie wywiązują się ze swojej części umowy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam egzamin na prawko C+E zaplanowany na marzec, umawiałem się na początku stycznia, wtedy jeszcze nie było w ogóle rozporządzenia dotyczącego zmian w opłatach

z punktu widzenia klienta ja dotrzymałem swojej części umowy - zapłaciłem za egzamin i nie widzę powodów abym miał dopłacać skoro to oni nie wywiązują się ze swojej części umowy

Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Co mają powiedzieć osiemnastolatkowie, którzy mają drugi egzamin praktyczny na wiosnę i otrzymają kat. A2, a zaświadczenie mają na A?

Life's brutal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...