Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego nie wiem czy to jest normalne że "skrócony" kurs czy na zasadzie "po cichu i do przodu"

 

Moja wypowiedź była właśnie do takich instruktorów i szkółek.

 

Powiedz mi fincher, pójdziesz zrobić kat. A2 do Nich, a tak naprawdę jeździsz lepiej od gościa który ma Cię niby "doszkolić" na większym motocyklu...

 

Oby było tak jak ks wspomniał, selekcja naturalna wśród instruktorów kat. A.

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZreYgnuje wiekszosc tych co sami sie sprzeta przestrasza. Czesc i tak zostanie. Tutaj powinni uczyc ludzie co w dodatku potrafia ta wiedze przekazac. a to juz nie jest takie proste.Trzeba byc pewnym tego co sie mowi, przeczytanie motocyklisty doskonalego czy innych podobnych tez wg. mnie nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi też na to, że kategoria A2 od razu ma być szkolona na maszynie o pojemności co najmniej 400 cm... Rewelacja...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrruuummmm

 

na motocyklach to ja się słabo znam..

na A2 to można uczyć na poczciwym GS500

a za przeproszeniem jaki jest sensowny motocykl szkoleniowy powyżej 600 ccm?

GS 500 da radę przepisowo.

Powyżej 600ccm? XJ 6, SFV 650, ER 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest cel uniemożliwienia legalnego doboru motocykla do możliwości kursanta, zaczynając od mniejszych maszyn w początkowym okresie szkolenia?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że buble prawne to chyba nasza narodowa specjalność. Jak na razie tego kłopotu jako szkolący tylko na B nie mam. W tym roku zamierzam dopiero dorobić kat. A. Także mam do was pytanie. Czy naprawdę będziecie sadzać zupełnego świerzaka na motocykl wymagany chorą ustawą, czy zwyczajnie będziemy łamać prawo i zaczynać od mniejszych maszyn. Jak mówiłem, własnego doświadczenia z A nie mam, ale widzę jak szkolą koledzy. Naprawdę mało kto z kursantów nadaje się na posadzenie od razu na dorosły motocykl.

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rażące naruszenia w szkoleniu grozi nawet zamknięcie ośrodka

 

Motormania podaje okres przejściowy 2 lata. Niby z czego to wynika?

http://motormania.co...rozporzadzenie/

 

możliwe, że muszę zwrócić honor i uderzyć się powtórnie w pierś :banghead:

otóż w nowelizacji ustawy (http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/985_u/$file/985_u.pdf) jest przepis:

 

3) w art. 128 w ust. 3 pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) dostosować infrastrukturę ośrodka szkolenia kierowców do wymagań, o któ-

rych mowa w art. 28 ust. 2, i przedłożyć staroście informację, o której mowa w

art. 28 ust. 4 pkt 6 – w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ustawy.”;

 

proszę mnie od razu naprostować jeśli się mylę - czy ma być tak, że ośrodki, które mają już wpis (uzyskany przed 19 stycznia 2013) mogą szkolić sprzętem na "starych zasadach" jeszcze przez 2 lata, naotmiast "nowe" ośrodki muszą szkolić na kat. A na sześćsetkach?

 

na moje wynikało by z tego także, że przez jeszcze 2 lata istniejące już ośrodki nie muszą zmieniać placu, na taki który pozwalałby wykonać nowe zadania egzaminacyjne

czy instruktora posiadającego 3 letnią praktykę także można uznać za część "infrastruktury"?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rażące naruszenia w szkoleniu grozi nawet zamknięcie ośrodka

 

 

 

możliwe, że muszę zwrócić honor i uderzyć się powtórnie w pierś :banghead:

otóż w nowelizacji ustawy (http://orka.sejm.gov...$file/985_u.pdf) jest przepis:

 

3) w art. 128 w ust. 3 pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) dostosować infrastrukturę ośrodka szkolenia kierowców do wymagań, o któ-

rych mowa w art. 28 ust. 2, i przedłożyć staroście informację, o której mowa w

art. 28 ust. 4 pkt 6 – w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ustawy.”;

 

proszę mnie od razu naprostować jeśli się mylę - czy ma być tak, że ośrodki, które mają już wpis (uzyskany przed 19 stycznia 2013) mogą szkolić sprzętem na "starych zasadach" jeszcze przez 2 lata, naotmiast "nowe" ośrodki muszą szkolić na kat. A na sześćsetkach?

 

na moje wynikało by z tego także, że przez jeszcze 2 lata istniejące już ośrodki nie muszą zmieniać placu, na taki który pozwalałby wykonać nowe zadania egzaminacyjne

czy instruktora posiadającego 3 letnią praktykę także można uznać za część "infrastruktury"?

1. Dostosowanie infrastruktury - na to dwa lata ok, ale: jak przeprowadzać nowy egzamin wewnętrzny jeśli ktoś ma 8m x 25m ? Przyjdzie kontrola na wewnętrzny i adios amigos. Jedno z drugim się nie klei. Mi już zapowiedzieli na kontorli w listopadzie, że przyjdą na wiosnę obaczyć jak czynię nowy wewnętrzny.

2. Na spotkaniu w starostwie faktycznie mówiono o dwuletnim czasie na przygotowanie się do nowych przepisów, ale jeśli motocykle na A i A2 mają obowiązywać od września tego roku, to który przepis jest "mocniejszy"?

3. Instruktor z 3 letnim stażem - przepis ma obowiązywać od 2015 roku wg "mojego" starostwa.

 

Też bym to tak interpretował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o wrześniu - już się z tego tłumaczyłem!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mnie od razu naprostować jeśli się mylę - czy ma być tak, że ośrodki, które mają już wpis (uzyskany przed 19 stycznia 2013) mogą szkolić sprzętem na "starych zasadach" jeszcze przez 2 lata, naotmiast "nowe" ośrodki muszą szkolić na kat. A na sześćsetkach?

 

na moje wynikało by z tego także, że przez jeszcze 2 lata istniejące już ośrodki nie muszą zmieniać placu, na taki który pozwalałby wykonać nowe zadania egzaminacyjne

czy instruktora posiadającego 3 letnią praktykę także można uznać za część "infrastruktury"?

Konrad, w Lublinie inspektor pinformował mnie, że nie mogę prowadzić szkoleń, wydawać zaświadczeń itp dopuki nie przygotuję infrastruktury. Szkoła figuruje w rejestrze przez 2 lata. Jeśli w tym czasie się nie przygotuję - wykreślają z rejestru.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...