Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem zgłaszają się do mnie posiadacze uprawnień instruktorskich kat. A z pytaniem o pracę.

Zapytani o roczny przebieg na motocyklu i markę kasku w jakim jeżdżą, robią wielkie gały :)

O kask pytam "od czapy", by mieć rozeznanie, czy delikwent cokolwiek czai... Niestety, większość takich kandydatów nie posiada motocykla, nie jeździ, nic nie wie i nie umie. Ale chcą szkolić! Pochlastać się można...

 

Jak odpowiem na te dwa pytania w zadowalający Ciebie sposób, to znajdę u Ciebie pracę ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się lepiej zastanówcie jak poinformować starostę i jak ogarnąć sytuację?

Zas*any art. 27...

 

DOPISANO:

Proponuję wysyłać maila z listą kursantów, gdzie podajemy:

- miejsce: swój powiat i powiaty ościenne

- termin: 24 miesiące od rozpoczęcia kursu

- czas: cała doba

 

Ciekawe, jak zareaguje urzędnik starostwa, gdy otrzyma takie zgłoszenie?

Boję się tylko, że mój kierownik nie będzie entuzjastą takiego zgłaszania ;)

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było szkolenie z PWPW, gdzie przedstawiciele wytwórni mówili o programie, który ma miesięcznie kosztować 49zł netto.

Ma to być klient, w którym to będziemy mogli wprowadzać wymagane przez starostwo informacje dot. szkolenia, ma on też mieć funkcję egzaminu wewnętrznego teoretycznego.

Klient dla starostwa ma kosztować 5000PLN, ale w Żorach się jeszcze zastanawiają czy będą się w to zaopatrywać. (Prezydent miasta Żory lawiruje jak może z budżetem, aby nie wprowadzili komisarza do miasta, bo tak naprawdę zadłużenie przekracza 60%, ale jeszcze nie na papierze :) ). Jeśli się na program nie zdecyduję, to będę dylał co chwilę do UM. O ile urząd będzie miał swój soft.

Ogólnie u mnie jest dość fajnie. Miałem kontrolę OSK parę dni temu. Przejrzeli 5, czy 6 kart zajęć, rzucili okiem na plac, motocykle i wsio. :)

Jak to w stolycy chcą robić?

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rok minął, jak zuciłem tę robotę w pi..u. Treaz pracuję na etacie za biurkiem, ale nienawidzę tej roboty. Chętnie bym wrócił do instruktorki, bo chyba powołanie mam, ale jak patrzę co się dzieje w branży, ile bezmyślności i zwykłej głupoty u tych urzędasów, jakie stawki za godzinę.. to chyba jednak trzeba będzie odpuścić. Wstępnie jestem dogadany z największym ośrodkiem w moim mieście, ale zobaczy się...za ile, co i jak. czekamy na wiosnę i co faktycznie będzie się działo , i jaki ruch w interesie będzie. Efekt działań naszych politowania gadnych urzędasów z ministerstwa, będzie taki, że więcej ludków będzie dzidować bez prawka niż to ma miejsce obecnie, a jakość szkolenia nie koniecznie się poprawi. Być może, mniejsze ośrodki odpuszczą szkolenia na A i ich kursantów przejmą większe, których stać będzie na 3 motocykle i duży plac , ale nowe przepisy skutecznie odstraszą potencjalnych kandydatów na motocyklistów. Druga sprawa, to ciekawi mnie jak starostwa podejdą do kontroli. Może część urzędasów zrozumie , że to wielka lipa i podejddzie do tematu z rozsądkiem, ale część na pewno nie odpuści :) Masakra jakaś.

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy powiat odpisał na pytanie o art. 27 ustawy:

W odpowiedzi na Pana zapytanie przesłane drogą elektroniczną informuję,

iż wprowadzenie nowych zadań wynikających z mającej wejść w życie

dnia 19 stycznia 2013 r. ustawy wraz z aktami wykonawczymi, ma ułatwić

zintegrowany system teleinformatyczny, którego funkcjonalność

prezentowała PWPW S. A. na zaplanowanym pokazie w dniu 15 i 20 listopada

2012 r.

Jednocześnie informuję,że zarówno Ośrodki Szkolenia Kierowców jak i

urzędy, organizując swoją pracę, są zobowiązane do stosowania się do

przepisów zawartych w nowej ustawie.

 

podinspektor w Wydziale Komunikacji

Izabela K.

 

Jakoś nie czuję się usatysfakcjonowany...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbieraniu książki kontroli wczoraj zapytałem gościa od kontorli OSK i stacji diagnostycznych, czy będzie go satysfakcjonować, że podam termin szkolenia na przykład 4 miesiące licząc od 1 marca przez całą dobę. On odrzekł, że na razie wystarczy im, że podam datę rozpoczęcia nowego kursu i miejsce odbywania zajęć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to odpowiedź z kolejnego urzędu, gdzie pracują normalni ludzie:

W odpowiedzi na Pańskie pytanie z dnia 3 grudnia 2012 r. skierowane w formie elektronicznej do tut. Urzędu informuję, że znana jest kwestia przedstawiania staroście najpóźniej w następnym dniu roboczym od dnia rozpoczęcia kursu, informacji o terminie, czasie i miejscu, w których będą prowadzone zajęcia, wraz z listą uczestników kursu.

W chwili obecnej niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi na Pańskie zapytanie gdyż zgodnie z art. 32 ust. 3 pkt. 3 ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2011 Nr 30, poz. 151) będzie to możliwe dopiero w chwili gdy minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych oraz Ministrem Obrony Narodowej określi w drodze rozporządzenia szczegółowe warunki

i tryb postępowania z dokumentami dotyczącymi osób ubiegających się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem, pojazdami silnikowymi lub tramwajem i kandydatów na instruktorów oraz wzory stosowanych dokumentów, prowadzenia dokumentacji przez ośrodki szkolenia kierowców oraz wzory dokumentów związanych z prowadzeniem szkolenia.

 

Z poważaniem

Karol Z (...)

 

No właśnie - rozporządzenie, którego nie ma... Najpierw wydają syfiaste rozporządzenie o szkoleniu, a kolejnego równie ważnego niet, choć do Końca Świata w styczniu coraz bliżej...

Całe szczęście urzędnik odpowiedział konkretnie: nie ma rozporządzenia, więc nie wiemy jak działać.

Zatem stawiam pytanie: co będzie, gdy resort nie uchwali rozporządzenia w terminie?

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pitolil - grunt, to oby nie na temat, to raz. Dwa, to zdytwiele uwagi przyklada sie do egzamnu teori a za malo do jakosci szkolenia i egzaminu praktycznego, o kat. jednosladowych praktycznie nic, a szkoda.

 

A zatajanie " rozwiazan " to juz naprawde smieszne.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, o kat. jednosladowych praktycznie nic, a szkoda.

 

:crossy:

A słuchałeś Szanownego Pana do końca wystąpienia ? Odniósł się do osób, które nie zdały egzaminu za pierwszym razem a następny będą miały po nowemu za pomocą aroganckiego cyt."mają pecha" :banghead: Ogólnie wg mnie żenujące wystąpienie.

Edytowane przez lukimaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś Szanownego Pana do końca wystąpienia ? Odniósł się do osób, które nie zdały egzaminu za pierwszym razem a następny będą miały po nowemu za pomocą aroganckiego cyt."mają pecha" :banghead: Ogólnie wg mnie żenujące wystąpienie.

 

Wysluchalem do konca, az zaczelo sie o zbieornikach, przesuwalem dalej, czy oby nie wroca do tematu.

 

Luki, moze to i nie fair, ale kto powiedziel, ze zycie jest fair ? Dostales szanse, albo ja wykozystasz albo dupa blada. podobno w szwajcari jak trzy razy nie zdasz egzaminu to do konca zycia jestes peiszym - tez nie fair ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead:

przecież oni znowu próbują zwalić winę na wszystkich innych!

jakaś masakra

koleś mówi o trzech rozporządzeniach a na dzisiaj można się nimi podetrzeć bo brakuje np. rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów (jeszcze poszukam - a nóż się pojawiło)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...