Skocz do zawartości

Wymuszenie pierwszeństwa, kontrowersyjna sytuacja - film i moja wina


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mogłem walić w samochód.

Miałem już okazje przelecieć przesz maske w identycznej sytuacji. Wolałem odbić i jakoś walczyć jeszcze z motocyklem. Niestety sie nie udało.

 

ale ja nie oceniam Twojego zachowania

to normalne, że próbujemy się ratować

pisze tylko, że ciężko komuś udowodnić w takim przypadku winę jeśli nie masz np. nagrania z kamery lub wiarygodnych świadków, lub jeśli sam sprawca w końcu się nie przyzna

sprawca może stwierdzić że chciał ruszyć ale w ostatnim momencie się jednak zatrzymał a Ty w panice poszedłeś w krzaki/drzewo bo zobaczyłeś auto które wykonało ruch w stronę Twojego pasa

jest słowo przeciwko słowu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawca może stwierdzić że chciał ruszyć ale w ostatnim momencie się jednak zatrzymał a Ty w panice poszedłeś w krzaki/drzewo bo zobaczyłeś auto które wykonało ruch w stronę Twojego pasa

jest słowo przeciwko słowu

 

Konrad, sprawca jak i pokrzywdzony moga twierdzic duzo. Sad raczej nie jest kluchami karmiony i realia zna. Pozostaje jednak problem udowodnienia a co wazniejsze dobrej argumentacji. Czytac wziecie dobrej papugi ktora niestyty, za kilka orzeszkow ziemnych roboty nie odwali.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie jednego papugi już znam - doradził znalezienie świadka, ale można powalczyc.

Jutro jestem umówiony z drugim , zobaczymy opinie.

 

Jeszcze nie byłem na komendzie po nieprzyjęciu mandatu. Po tej sytuacji dostałem tylko kwitek dotyczący zabrania dowodu rejestracyjnego. O wzmiance kolicji nie ma nic. Pewnie sami nie wiedzą jak sie do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten dowód w sprawie (film) działa na Twoją niekorzyść

udowadnia tylko to, że owszem zmieściłeś się na linii przerywanej, ale prędkość przekroczyłeś

ja Ci wierzę, gość wymusił, ale nie udowodnisz tego

kwalifikuje się to na "niedostosowanie prędkości do warunków jazdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos dolewa jakiegos mixolu do noweczesnego diesla ? bo spotkalem sie z opiniami ze paliwo jest suche i olej poprawia smarnosc..

 

Radze Ci tylko spojrzec na sprawe trzezwo, zwlaszcza jezeli chodzi o zapewnienia wygrania sprawy, tak jak wspominalem, moga byc kosztowne i nie przyniesc rezultatu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień

Iks - to nie jest temat o wyprzedzaniu na pasach czy nie na pasach

koledze puszkarz wymusił pierwszeństwo i jak nie masz nic do poradzenia w tej sprawie to daj sobie siana

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień

Iks - to nie jest temat o wyprzedzaniu na pasach czy nie na pasach

koledze puszkarz wymusił pierwszeństwo i jak nie masz nic do poradzenia w tej sprawie to daj sobie siana

 

w porzadku, racja wszystko ok. ale gdy beda robic dochodzenie to na kamerze widac co widac i wyprzedzenie bedzie kluczowe w rostrzygnieciu sprawy.

Edytowane przez iks

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać jeszcze się czytać powinieneś nauczyć

dochodzenie trwa, nagranie jest wykorzystane i zabezpieczone przez policję, wyprzedzanie nie będzie miało znaczenia - raczej prędkość, którą na podstawie nagrania można obliczyć/wyznaczyć

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać jeszcze się czytać powinieneś nauczyć

dochodzenie trwa, nagranie jest wykorzystane i zabezpieczone przez policję, wyprzedzanie nie będzie miało znaczenia - raczej prędkość, którą na podstawie nagrania można obliczyć/wyznaczyć

 

Kiedyś czytałem na forach różne tematy o wypadkach, w tym te z wymuszeniami.

Wydaje mi sie, że w dość dużym stopniu prędkość była brana pod uwage, ale w pierwszej kolejności była mowa o wymuszeniu.

Napisze troche kolokwialnie - nie ważne ile jechałes, wymuszenie jest wymuszeniem.

 

Mieliście kiedyś kolizje/wypadek przy przekroczeniu prędkości z typowym lewoskrętem ?

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, stety dla mnie, miałem tylko bez przekroczenia prędkości ;)

no i przyłożyłem w bok auta więc sytuacja była klarowna

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...