Skocz do zawartości

yzf 600 czasem zapala czasem tylko pstryka


dosiateh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jestem nowy w temacie bo na yamaszce nie jeździłem nigdy a ostatnio własny motor miałem jakieś 15cie lat temu.

Niedawno kupiłem thundercata z 96r i tydzień po zakupie zaczeło się dziwnie zapalać a mianowicie: niezależnie czy jest ciepły czy zimny, raz zapali normalnie a przejade się,zgaszę i już nie chce zapalic tylko pstryka jak naciskam start. Już parę razy musiałem go palić od pychu i czasem potem odpala normalnie a czasem znowu tylko pstryka przekaźnik (taki z kablami od akumulatora).

Wiem że motor miał kiedyś założone ograniczenie w warsztacie ale jest zdjęte a sprawdzałem kable i fakt że są troche połatane ale wszystko styka jak należy.

już mi się parę razy zdażyło że tylko go lekko pchnąłem na jedynce i po tym zapalał normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubowałem go palić na kablach od auta i to samo,popstrykał popstrykał i nic. odłączyłem kable,popstrykał jeszcze parę razy i za którymś razem zapalił.zgasiłem. prubuję znowu i znowu pstryka.myslisz że aku może tak szaleć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy podobnych objawach najpierw wyeliminowałem aku (to samo przy podmiance, to samo na świeżo podładowanym, brak istotnego spadku napięcia pod obciążeniem tzn. przy próbie rozruchu) potem przekaźnik i kable (usunięcie śniedzi na stykach, pomiar rezystancji kabli, jak pstryka to przekaźnik sprawny). Okazało się, że to rozrusznik (Wytarte szczotki albo zwarcie przewodu do obudowy-masy na sparciałej gumce. Nie wiem dałem cały rozrusznik do regeneracji.). Po regeneracji kręcił jak dziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...