Skocz do zawartości

GSX-R 600 pompa oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wczoraj podczas jazdy przy okolo 12tys RPM zapalila mi sie czerwona kontrolka od cisnienia oleju, wcisnalem sprzegło i zgasilem silnik, kumpel zawiozl mi moto do chaty na busie.

Dzis rano podlaczylem manometr zeby sprawdzic cisnienie oleju i byla 1atm na wolnych, ale nie roslo, silnik pracowal normalnie cicho, poz dzwiekiem jak niesprawnej pompy wspomagania w samochodzie, lampka gasła.

Spuscilem olej i na dnie zobaczylem cos takiego :

 

http://img201.images...25/sta40089.jpg

 

mam rozumiec ze trzeba szukac nastepnego silnika?

 

dodam ze nic nie stuka jak panewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj podczas jazdy przy okolo 12tys RPM zapalila mi sie czerwona kontrolka od cisnienia oleju, wcisnalem sprzegło i zgasilem silnik, kumpel zawiozl mi moto do chaty na busie.

Dzis rano podlaczylem manometr zeby sprawdzic cisnienie oleju i byla 1atm na wolnych, ale nie roslo, silnik pracowal normalnie cicho, poz dzwiekiem jak niesprawnej pompy wspomagania w samochodzie, lampka gasła.

Spuscilem olej i na dnie zobaczylem cos takiego :

 

http://img201.images...25/sta40089.jpg

 

mam rozumiec ze trzeba szukac nastepnego silnika?

 

dodam ze nic nie stuka jak panewka.

Nie wygląda to tragicznie, gdyby poszły panewy miałbys sporą kupkę "miedzi", choć może to początek ich końca.... Musisz się dostać do pompy oleju najpierw i ją sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze zapchalo sie sitko na smoku, teraz cisnienie eleganckie, mam nadzieje ze jeszcze to polata, zobaczymy ile bedzie opilków przy nastepnej wymianie oleju

Narazie nie masz się czym martwić, najważniejsze że moto ma ciśnienie i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czym się do licha zatkało? Makaronem?

Mnóstwo syfów w misce olejowej widziałem, ale nie widziałem tak zatkanego sitka by nie pompowało ciśnienia.

Silnik od tego momentu zaczyna umierać, nie ma takiej opcji żeby przy obciążeniu silnik nie przytał się bez ciśnienia na panewkach. Najlepsze co możesz zrobić to wymienić panewki, albo szukać drugiego pieca.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to moglo byc jakis czarny syf jakby nagar albo cos w tym stylu.

Cisnienie jakies tam bylo, tyle ze slabe, nie wiem przy ilu juz zapala sie kontorlka 0,7-0,8 bara czy mniej?

 

temat do zamkniecia panewka sie odezwala pod obciazeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...