Skocz do zawartości

honda xr600, nie odpala


arturor83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawdź rezystancje statora -- awaryjny element w hondzie XR silnik mocno się nagrzewa stąd awaryjność iskra tak będzie widoczna ale może zanikać pod obciążeniem ... wypinasz kostkę instalacji mierzysz od zewnątrz w czasie pomiaru dobrze jest pukać w dekiel od strony statora i obserwować czy rezystancja nie zmienia się -- prosty manewr a często potrafi wiele wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden suw na 180 stopni, jeśli zapłon jest przestawiony o 360' to znaczy, że może iskra przypadać na koniec niewłaściwego suwu. Zapłon, rozrząd, wał - te elementy pracują wspólnie więc nie można powiedzieć że to bez różnicy jeśli obracamy wałem o 360 stopni.

Edytowane przez Steve

Szkiełkowanie, piaskowanie, polgrid. Wrocław. Info PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w znakomitej większości sprzętów tak i tu iskrę mamy co jeden pełny obrót wału czyli raz na koniec sprężania a raz na koniec wydechu .

Proponuję sprawe przebadać stroboskopem, gdzie przypada zapłon. Może klin na wale nie załozony lub jakaś inna rzeźba z kołem magnesowym i teraz iskra jest nie w tym miejscu co trzeba . Maiem taki przypadek ale w TTR -koło magnesowe od innego modelu tylko kołnierz przetoczony żeby wlazło ,moto odpalało tylko na jałowym , piec grzal się niemiłosiernie i po dodaniu gazu nie chciał wejść na obroty . Badanie stroboskopem potwierdziło konieczność wymiany koła magnesowego na oryginalne ,co dla mnie było oczywistoscią ,dla klienta niestety nie .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...