Skocz do zawartości

pytanie jak tu sie powinno jechac wdl. przepisow :)


uncel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko opisane na obrazku, ilekroc tam jezdze za kazdym razem kierowcy jezdza inaczej, raz jezdza ze srodkowego w prawo na zielonej, innym razem stoja, jedni staja na stopie, inni nie, a ja sie zastanawiam w sumie jak tu sie powinno jechac

 

jak_jechac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy tamtędy jadę to się zastanawiam czy się zatrzymywać czy nie.. Cała organizacja w sumie bez sensu bo jak się stoi na światłach to można się wystarczaco przyjrzeć odległości tramwajów...Co do pytań to niestety zgadzam się z przedmówcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio kiedy tamtędy jechałeś? Zdjęcia które zamieściłeś są już nieaktualne, teraz wszędzie są wymalowane świeże linie i jazda po tym rondzie nie jest przecież skomplikowana. Ostatnio jechałem tamtędy kilka razy i nie miałem problemu co z czym i gdzie. A stop dotyczy głównie pory nocnej lub gdy jest awaria sygnalizacji. Stoją one bezpośrednio przed torowiskiem tramwajowym. No i na rondzie jest sygnalizacja świetlna, oddzielna dla pojazdów samochodowych i dla tramwajów. Szanse na kolizję są niewielkie. Chyba że zbytnio pochylisz motocykl, i się wyje*iesz na tej kostce. Miejscami są tam podłużne uskoki, stare szyny minimalnie w poprzek pasa, wklęsłości i wystający bruk. Trzeba tam szczególnie uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tam nie byłem.

 

1. Oba - powtórzenie

2. W sumie nie wiem - w praktyce i tak bym pojechał :)

3. Pewnie z zamyśle autora skrzyżowania dotyczy pasów do jazdy prosto/w lewo.

4. Nie! Światła mają priorytet nad znakami. Choć akurat w tym miejscu to trudno powiedzieć, bo odległość jest zauważalna. Ja podszedłem do tego skrzyżowania empirycznie - obejrzałem wszystkie światła jak je postawili i wynikło, że stopy są zbędne, gdy pali się zielone - piesi mają czerwone, tramwaje kreskę :) samochody na poprzecznej też czerwone. Ja jadę!

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. nie jest wcale oczywiste, bo te światła trochę wyglądają jak przed przejściem dla pieszych i nie wiadomo czy na pewno są częścią późniejszego przejazdu przez tory.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...