Skocz do zawartości

Okleina na bak KTM EXC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zakupiłem oryginalną okleinę na boczki baku od KTM. Popełniłem gafę przy naklejaniu i nie dostatecznie oczyściłem powierzchnię plastiku przed jej naklejeniem. Jakoś przy piątym wypadzie odkleiła mi się podczas przeprawy przez gęsto rosnące cienkie drzewa. Ponieważ nie miałem plecaka zawinołem ją w rulon i schowałem do airboxa. Po oczyszczeniu jej (bo tak wyczytałem na forum) chciałem nakleić ją ponownie na gorąco podgrzewając suszarką. Trzymała się znowu kilka wyjazdów. Następnie próbowałem silikonem i ten znowu nie dał rady na dłuższą metę.

 

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jest coś w rodzaju usługi laminowania plastiku? Widziałem że ktm kolegi który jest z 2008 roku ma okleinę tak jakby wtopioną w plastik lub właśnie zalaminowaną.

Plan był by taki żeby nałożyć okleiny na plastik i zalaminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sie pod lakier daje okleine ale na plastiku chyba srednio sie to sprawdza. Druga sprawa ta oryginalna okleina jest strasznie gruba wiec nie wiem czy by dalo rade ja w taki sposob zabezpieczyc. Znajomy tak robil ale malujac metalowe elementy typu bak itp naklejajac okleine a nastepnie warstwa lakieru.

 

Sylikonem Ci to nic nie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okleinę nakleisz poprawnie, wcześniej również przygotujesz poprawnie to nawet nożem powinna być trudność żeby ją zedrzeć. Jeśli już odpadła to po ptokach, nie nakleisz jej.

Powiedz mi jeszcze czy okleinę naklejasz na boczki baku przykręcane czy bezpośrednio na bak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oczyścić odklejony fragment i przykleić dwustronną taśmą akrylową (przezroczysta z czerwoną folią ochronną).

Ta taśma jak porządnie złapie trzyma bardzo mocno i jest elastyczna

(ja mam do laptopa przyklejony w ten sposób małe plastikowe logo na którym trzymam rękę - przez 4 lata się nie odkleiło).

Jak jesteś z Wrocka lub okolic to mogę Ci takiej taśmy użyczyć.

Edytowane przez NiceTree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oczyścić odklejony fragment i przykleić dwustronną taśmą akrylową (przezroczysta z czerwoną folią ochronną).

Ta taśma jak porządnie złapie trzyma bardzo mocno i jest elastyczna

(ja mam do laptopa przyklejony w ten sposób małe plastikowe logo na którym trzymam rękę - przez 4 lata się nie odkleiło).

Jak jesteś z Wrocka lub okolic to mogę Ci takiej taśmy użyczyć.

 

Mieszkam w Środzie Śląskiej więc jakieś 20 km od Wrocka. Nie warto jednak jechać po kawałek taśmy :) Jak byś mógł to podaj mi dokładną nazwę tej taśmy to bym kupił rolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...