Skocz do zawartości

Amatorski Tor Crossowy pod Poznaniem-budowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa jest w wężyk znaczy są 4 równoległe proste, na których są przeszkody i jak kończysz jedną to nawijasz i lecisz drugą i tak po kolei.

To trzeba koniecznie wytyczyć inaczej!

Co do drzew gdzieś tam są ale to jest trochę oddalone więc nie wiem czy się da tam poprowadzić trasę, być może to teren kogoś innego, zobaczymy jeszcze.

Na pewno jest tam rowek czy cuś i zaproponowałem, aby przez niego poprowadzić alternatywną trasę. Nie wiem czy na torach występują takie przeszkody, w każdym razie na naszym może tak być chociażby właśnie jako alternatywa. A w pobliżu tego bajora są krzaki, tylko nie wiem czy da się tam jechać.

zrobić duży dół gdzieś poza torem i poprowadzić małe kanały odprowadzające wodę.

Akurat się udało, że tor jest jakby na lekkim wzniesieniu a z dwóch jego stron są zagłębione podmokłe miejsca gdzie właśnie zbiera się woda.

I zróbcie tarkę - będzie to jeden z niewielu torów w Polsce, który będzie ją miał
BaRy - nie słuchaj Dominika - zrób płaski tor

Adam muszę Cię zmartwić, bo tarka miała być od początku tylko chłopaki nie zdążyli tego zrobić.

Jeśli jest ona tak problematyczna to może właśnie lepiej taką zrobić, aby potrenować jazdę po niej?

 

Enduras napisałem wcześniej gdzie jest ten tor, spójrz wyżej. Niestety nie jestem w stanie dokładniej tego określić, bo zawsze jadę na niego przez poligon.

Tor jest w takim miejscu, że możesz przejechać obok i nie zauważyć go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ona tak problematyczna to może właśnie lepiej taką zrobić, aby potrenować jazdę po niej?

no w sumie masz racje. pewnie dlatego nie umiem po tym jeździć bo nie mam gdzie sie nauczyć ;) ale wydaje mi że zasada jest jedna - usiąść z tyłu i odkręcić :P - to na wszystko pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje pytania na priva i nie tylko: czy i na jakich warunkach można pojeździć na tym torze.

Nie odpisywałem na razie, ponieważ decyzje w tej sprawie musiał podjąć właściciel toru, czyli Maciej.

On stwierdził, że wszyscy chętni są mile widziani a warunków nie ma prawie żadnych, przynajmniej na razie.

Oczywiście, kto chce tam śmigać powinien pomagać w utrzymaniu porządku na torze, co sprowadza się w większości do zbierania co jakiś czas kamieni itp.

Zapraszamy mając nadzieję, że dzięki temu będzie tam można poznać innych zapaleńców motocrossu i enduro, pogadać, wymienić doświadczeni itd.

 

Tor znajduje się w Morasku pod Poznaniem.

Trudno dokładnie opisać jak tam trafić, ale spróbuje.

Będąc w Morasku trzeba odnaleźć kościół, który znajduje się na ul. Jaśkowiaka i z tej ulicy zaraz obok kościoła trzeba skręcić w brukowaną drogę. Tą drogą trzeba sypać prosto, jak skończą się zabudowania no i bruk to dalej prosto polną drogą a po jakimś kilometrze może mniej trzeba wjechać w lewo między polami i jesteście już na torze. Odnalezienie tego skrętu jest najtrudniejsze, bo nie wiem jak wam dokładniej określić, w którym miejscu. Toru z drogi nie widać i jest tylko mała szansa, że będzie słychać jak ktoś inny właśnie śmiga. Poszukajcie a jak się nie uda to możemy się umówić to was zaprowadzę.

 

Co do trasy to zbyt wiele się nie zmieni, znaczy zniknie kilka górek, aby pozostałe powiększyć i zrobić trumny.

Dojdą jeszcze jakieś zakręty i proste z tarką, ale na razie to wszystko. Będzie to robione chyba za 2 tygodnie jak przyjedzie Caterpilar.

Aha był na torze wspomniany przeze mnie Piotr i stwierdził, że można by wyostrzyć niektóre najazdy, aby wyżej latać.

 

W niedzielę uparłem się na latanie po torze, bo na następny weekend wyjeżdżam i śmigałem prawie cały dzień :buttrock: a wieczorem na finale ME usnąłem.

Wiem sprofanowałem tak wielkie wydarzenie :oops:

A moja tylna zębatka już nie ma prawa się tak nazywać, bo pozostało jej tylko kilka zębów, więc trzeba będzie cały napęd wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bary, po prostu niech kolega postawi na tej polnej drodze słup, zawiesi tablice z płyty pilśniowej, machnie na biało strzałkę i MOTOCROSS i każdy będzie wiedział, gdzie w to zboże skręcić.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam!

 

Przypomnę temat budowy toru ponieważ też zamierzam sobie zbudować. Chciałem poprosić wszystkich a głównie autora tematu o pokazanie zdjęć albo rysunków wszelakich przeszkód składających się na taki tor (chciałbym żeby przeszkody były różne, w tym tarka). Możecie dodawać je aż do wiosny bo i tak na razie nie buduję a może Wam się np. za miesiąc trafi jakiś ciekawy rysunek albo zdjęcie.

 

 

 

może to ci sie przydahttp://www.ktm.info/images/plan_toru1.jpg

Ma ktoś ten rysunek (albo jakieś inne), bo już go nie ma w sieci?

 

I mam jeszcze pytania odnośnie spraw prawnych związanych z taką budową. Tor będzie oczywiście na mojej działce, domy mieszkalne są dość daleko. Ale chciałbym wiedzieć czy na taką budowę trzeba mieć pozwolenie gdy później będę pobierał opłaty za udostępnianie innym. I jak z takiej działalności rozliczam się z państwem (nie chcę dostać kary a chciałbym żeby mi się zwróciły koszty budowy i pozniejszego utrzymania, a w planach wykup sąsiedniej działki i powiększenie toru).

 

Za wszelką pomoc serdecznie dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje pytania na priva i nie tylko: czy i na jakich warunkach można pojeździć na tym torze.

Nie odpisywałem na razie, ponieważ decyzje w tej sprawie musiał podjąć właściciel toru, czyli Maciej.

On stwierdził, że wszyscy chętni są mile widziani a warunków nie ma prawie żadnych, przynajmniej na razie.

Oczywiście, kto chce tam śmigać powinien pomagać w utrzymaniu porządku na torze, co sprowadza się w większości do zbierania co jakiś czas kamieni itp.

Zapraszamy mając nadzieję, że dzięki temu będzie tam można poznać innych zapaleńców motocrossu i enduro, pogadać, wymienić doświadczeni itd.

no wlasnie co z tymi warunkami wjazdu? Tor jeszcze istnieje ? W lutym/marcu bedzie mozna wpasc polatac ? Do pomocy to ja zawsze jestem chetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aramis1986 fotek naszego toru raczej nie pokaże poniewaz nie powinieneś się na nim wzorować.

Jast tam jeszcze wiele do zrobienia a to nie takie prostę.

Więcej postaram sie pomóc jutro, teraz idę w kime.

 

Tymczasem zapoznaj się z tą stronką, niby coś tam mozn się dowiedzieć.

http://www.dirtwurx.com/main.cfm?mc=track_build.cfm

Według mnie zajefajny taki mały tor jest na filmiku trening

http://www.kolonianet.pl/miczel/download/p...ction=file&id=2

Mam jeszcze gdzieś plan innego toru, jak wyszperam to tu wkleję.

 

Maly-PMI wpadaj do nas śmiało, tam może jeździć każdy jeśli tylko przyjdzie na to ochota.

A jak się znudzi to 40 min ciekawej jazdy przez poligon i jesteśmy na torze w Obornikach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym sie chetnie wybrał na ten tor' date=' teraz sie troche pogode zjebała :?, bedzie okazja razem polatac ;)[/quote']

Oki świetnie jak ktoś będzie chciał przyjechać to dajcie znać na PW.

Wysle wam nr mojego koma zeby się umówic lub w razie W pomóc trafić.

 

Jeszcze kilku chętnych to zrobimy spot "brudnych" forumowiczów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że coś naskrobię.

Witam!

Ma ktoś ten rysunek (albo jakieś inne), bo już go nie ma w sieci?

 

Mam gdzies ten rysunek, daj mi troche czasu a postaram sie go poszukać.

 

 

I mam jeszcze pytania odnośnie spraw prawnych związanych z taką budową. Tor będzie oczywiście na mojej działce, domy mieszkalne są dość daleko. Ale chciałbym wiedzieć czy na taką budowę trzeba mieć pozwolenie gdy później będę pobierał opłaty za udostępnianie innym. I jak z takiej działalności rozliczam się z państwem (nie chcę dostać kary a chciałbym żeby mi się zwróciły koszty budowy i pozniejszego utrzymania, a w planach wykup sąsiedniej działki i powiększenie toru).

Za wszelką pomoc serdecznie dziekuję

 

Jeśli masz zamiar czerpać z tego zyski to jak najbardziej trzeba zarejestrować działalność gospodarczą.

I nie zdziw sie jak będziesz musiał założyc kasę fiskalna, babcie klozetowe wkrótce będa miały obowiazek je posiadać. :lol:

Znowu jesli będziesz miał działalnośc to nie wiem czy nie bedzie problemu z zezwoleniem.

Takie rzeczy sprawdza sie w gminie w planach zagospodarownia przestrzennego.

Ale aby zbudować tor MX pewnie trzeba mieć osobne zezwolenia.

Zależy to może od tego czy ta tereny są rolne, nieużytki, czy przeznaczone pod działalnośc lub zabudowe mieszkaniową.

 

Żeby zrobic naprawdę pożądny tor za który bedzie można w ogóle coś kasować to trzeba mieć dobry pomyślunek dużo terenu i władować w to wuchte pracy i pieniędzy.

A i tak nie wiadomo czy będą chętni na takie usługi. Większe szanse jeżeli w okolicy (100Km) nie ma żadnego dobrego toru.

 

Na profi torze w Obornikach gdzie odbywaja się zawody ranigi MP można jeździć bezpłatnie, no prawie bo czasami w niedziele kiedy jeździ dużo ludzi to pjrzyjedzie prezes klubu i kasuje od przyjezdnych po 10 zł.

Byłem tam kilka razy zazwyczaj w niedziele a kasowali tylko raz.

 

Nie chcę być złym prorokiem ale widzę małe szanse aby inwestycja się zwróciła a co dopiero przynosiał zyski.

Chciał bym sie mylic i żeby ten tor okazał się strzałem w 10 przynoszącym duże zyski.

 

Zbadaj sprawę popytaj gdzie trzeba i będziesz wiedział na czym stoisz.

 

W każdym razie powodzenia i czekam na rezultaty.

 

 

Cos jeszcze o samej budowie dopiszęale to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...