Skocz do zawartości

Amatorski Tor Crossowy pod Poznaniem-budowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na polu moich kolegów, z którymi latam na motorkach budujemy amatorski tor crossowy.

Dzisiaj cały dzień koleś Caterpilarem usypywał hopy a później ja "pilot oblatywacz" :evil: robiłem próby czy da się skakać.

Co widać na załączonych słabej jakości zdjęciach.

 

Już wszystkie górki są i będziemy narazie śmigać tak jak teraz jest,

ale za miesiąc koleś znów przyjedzie tą machiną i zmieni to, co nie będzie nam pasowało.

 

Może mi pomożecie?

Bo nie wiem dokładnie, jakie hopy i przeszkody powinny się znajdować na takim torze?

Czy to robi się raczej dowolnie?

Jak powinna wyglądać porządna hopa?

Może macie jakieś linki czy rysunki dotyczące budowy toru?

Wszelkie sugestie, opisy itp. są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu zabieram się za zrobienie toru ale jakoś mi to nie idzie a 2 hektary się marnują :evil:

Jakośi kumple się nie palą dop roboty tylko jeden zadeklarował ze może załatwić cieżki sprzęt do usypywania górek.

Powodzenia przy pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bary,

primo budujesz nie hopy tylko trumny, czyli nie idziesz w szpic, tylko naskok, dolot i zeskok, dobra idea

naskok musisz zrobić taki, aby w jednym poziomie szedł potem zeskok,

nie rób czegoś takiego, że zaraz po najeździe jest uskok, zostaw tak - najazd - idzie płasko - zeskok

jedź do Obornik i zobacz jakie tam są odległości między naskokiem a zeskokiem - jakieś 7-8 metrów, lepiej zrób takie większe odległości, bo jak zaczniesz dobrze skakać to przeskoczysz swoje dzieło :evil:

zrób dobre bandy w zakrętach. niech tym caterpilarem zrobi takie zakręty z bandami, potem sam wyjeździsz 2-3 tory w zakrętach, po których będziecie jeździć.

 

mogę przyjechać do Ciebie na tor i razem go potestujemy, daj znać czy wpaść w niedzielę i gdzie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam87 Dzięki Wielkie czegoś takiego szukałem. :evil:

Mam nadzieje, że wstęp na ten tor będzie otwarty

To już nie odemnie będzie zależało tylko od moich kolegów, ponieważ ten tor znajduje się na ich gruncie.

I to właśnie jeden z nich wpadł na ten pomysł i najwięcej zrobił, aby go zrealizować. Ja tylko pomagałem i oblatywałem.

Teraz to tylko 5 łopat i 3x 6 pak Warki strong

Pucek tego stronga to kup operatorowi spychacza, bo samemu łopatami to ciężko będzie.

Ten Caterpilar, którego koleś załatwił to jeździł cały dzień od 7 do 21 i się naprawdę narobił, aby usypać 10 górek a i tak wszystkiego nie zrobił.

 

W sumie ta budowa toru wyskoczyła nagle, bo gość przyjechał w sobotę i powiedział, że w niedziele może robić.

A w niedziele nie było Piotra, który by najwięcej wiedział jak ma to wyglądać, ponieważ jeździł w motocrossie.

jedź do Obornik i zobacz jakie tam są odległości między naskokiem a zeskokiem - jakieś 7-8 metrów, lepiej zrób takie większe odległości, bo jak zaczniesz dobrze skakać to przeskoczysz swoje dzieło

Dominik byłem właśnie w Obornikach na zawodach w zeszłym tygodniu, które z resztą wygrał mój znajomy Marcin Rzętkowski.

A po zawodach to trochę tam polatałem.

Próbowałem wytłumaczyć chłopakom jak to tam wygląda, ale nie chciałem się za bardzo rządzić na ich terenie.

Oni i tak najpierw chcieli zrobić same najazdy a lądować na płaskim!? 8O

zrób dobre bandy w zakrętach. niech tym caterpilarem zrobi takie zakręty z bandam

Ten Caterpilar robił bandy ale, że chłop nie bardzo kumał o co nam chodzi to nie wyszły jak trzeba.

Ale to możemy poprawić sami, bo chłopaki mają jakiś mały ciągnik ze spychaczem.

mogę przyjechać do Ciebie na tor i razem go potestujemy, daj znać czy wpaść w niedzielę i gdzie.

Ten tor znajduje się prawie przy poligonie w Biedrusku od strony Moraska. Okolica chyba dogodna?

Już teraz wiem, że to nie wyszło jak trzeba, bo górki w większości wyglądają tak najazd i bardziej płaskie lądowanie.

A ja i tak to już w większości przeskakuje.

Jedna duża wyszła właśnie taka trumna a inna ma długi zjazd.

Ale narazie tak zostanie a później będziemy poprawiać.

Spoko Dominik możemy tam polecieć w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni i tak najpierw chcieli zrobić same najazdy a lądować na płaskim!?

takie hopy (bo to właśnie są hopy) są potrzebne na długich prostych żeby troche zwalniały i urozmaicały.

A ja i tak to już w większości przeskakuje.

no a właśnie cała sztuka polega na tym żeby lądować na zeskoku, dlatego czasem trzeba nawet hamować przed hopą żeby jej nie przelecieć bo to wcale nie poleprzy ci czasu okrążenia, a do tego zniszczy zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziś pojedziliśmy z Barym po poligonie plus zaliczyliśmy ten tor.

Moim zdaniem będzie git, trza zrobić z tych hopek trumny, dobrze usypać w odpowiedniej odległości bandy, dokładnie wyznaczyć trasę, żeby się nie pozabijać i można skakać.

Aha - Bary dobrze skacze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojedziliśmy z Barym po poligonie plus zaliczyliśmy ten tor.  

Moim zdaniem będzie git, trza zrobić z tych hopek trumny, dobrze usypać w odpowiedniej odległości bandy, dokładnie wyznaczyć trasę, żeby się nie pozabijać i można skakać.

Dzięki Dominik za rundke.

Chłopaki tak się rozpędzili z tym torem, że myślą aby wykorzystać do tego celu kolejną część pola. Stwierdzili, że średni czas okrążenia poniżej minuty to za mało.

Mnie osobiście nie podoba się to, że trasa jest wyznaczona w wężyk, jest mało urozmaicona.

Jak znów przyjedzie ten spychacz to wykorzystamy plan od adama87 oraz rady Dominika i jego kolegów i wprowadzimy duże zmiany. Pojedziemy jeszcze do Obornik podpatrzeć jak tam to wygląda.

Jak wszystko porobimy to zaprosimy Dominika na testy jeszcze raz.

Z resztą możesz tam wpadać jak tylko będziesz miał ochotę.

Aha - Bary dobrze skacze.

Dzięki, a mnie się wydawało, że skoki zaczęły mi dopiero wychodzić jak już pojechaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Faktem jest, że będę tam często, praktycznie raz na tydzień, w każdy weekend. Do Obornik na tor za daleko, pod Wrześnię za daleko, a ten tor położony jest idealnie, alurat w drodze na Biedrusko.

Co do kolejnych pomysłów - o to chodzi, niech wydłużą ten tor, więcej prostych do napędzenia się, ew. tak wyznaczyć trasę, aby nie szła w wężyk, tylko jakoś się zawijała. Bo stanie się nudna szybko. Ja bym ją puścił między drzewami, jeżeli są tam takie, to zawsze wprowadza duże urozmaicenie (trzeba uważać lub zwolnić).

Co do band. To jest w sumie najtrudniejsze do zrobienia, ponieważ bandy zwykle wyrabiają się same, tzn w sumie nie trzeba ich usypywać, jeżdżący na torze sami je usypią. Wystarczy wyznaczyć trasę, ew. lekko podkopać zakręty, a resztę zrobią motocykle.

I zróbcie tarkę - będzie to jeden z niewielu torów w Polsce, który będzie ją miał. Tarka jest przeje.... dla zawodnika, no ale o to chodzi właśnie ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyznaczyć trasę, aby nie szła w wężyk

co to znaczy że idzie w wężyk bo ja nie wiem :P ?

Ja bym ją puścił między drzewami

ja myśle ze trasa MX powinna być tak zrobiona żeby nie było żadnych niebezpieczeństw poza torem bo to rozprasza i trudno sie skupić na dawaniu gazu bo sie boisz ze mozesz wlecieć w drzewo. u nas na torze jest jedno drzewo przy zakręcie i jakos zawsze boje sie tam odkręcic :P

I zróbcie tarkę - będzie to jeden z niewielu torów w Polsce, który będzie ją miał.

no rzeczywiście niewiele torów ma tarke, chociaż miałem raz okazje jechać po niej - w białymstoku i rzeczywiscie dobrze ze niewiele torów ją ma

BaRy - nie słuchaj Dominika - zrób płaski tor ;)

 

A i pamiętaj żeby nie było żadnych znacznych obniżeń w terenie bo po deszczu nie będzie jazdy. Jeśli w jednym miejscu jest troche niżej to nasyp tam więcej pachu. Jak masz więcej czasu to przydałoby się zrobić duży dół gdzieś poza torem i poprowadzić małe kanały odprowadzające wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...