Skocz do zawartości

Ile km na silniku bez chłodnicy


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Zastanawia mnie jedna rzecz. Wczoraj oglądałem program o motorach no i taki jeden face opowiadał jak to wybrał się w daleką przejażdżkę suzuki gs 500 no i po dłuższej trasie silnik zaczął zachowywać się tak jakby nie było benzyny. Chodziło oczywiście o to że ten motorek chyba nie ma chłodnicy no i silnik się grzeje na dłuższej trasie. Tak się zastanawiam ile km zrobiłbym moim motorem o pojemności 150cm w słoneczny dzień? Miał ktoś z czymś takim do czynienia że mu motor przestał pracować po X km z powodu przegrzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trzeba zmienić tytuł tego tematu, bo myślałem, że będziesz pytał: ile przejade swoim motocyklem jak zdejme chłodnice. :laugh:

 

Generalnie to ciężko ocenić. W tych chłodzonych powietrzem, można robić przerwy co jakiś czas w trasie. Generalnie to nie słyszałem, żeby jakiś nowszy egzemplarz chłodzony powietrzem przegrzewał się i z tego powodu przestawał pracować.

Edytowane przez Lukki
76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile km zrobiłbym moim motorem o pojemności 150cm w słoneczny dzień?

Na trasie tyle ile dasz radę wysiedzieć na moto. Stojąc w korku bez ruchu kilkanaście minut, bo nie o kilometry tu chodzi, a o czas i brak chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze nie udało mi się przegrzać zadnego , wiatrem chłodzonego , sprzęta. Myślę że pwoinieneś zapytać na stuntpoland , tam są spece od uzyskaiwania dużych mocy stojąc niemal w miejscu :P

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia jakim olejem zalewasz silnik. Jesli jakims ..W50 lub..W60 to raczej o przegrzana nie powinienes sie obawiac. Bo samo przegrzanie silnika jest przegrzaniem oleju silnikowego, co prowadzi do utraty jego lepkosci i zatarcia silnika. Moze tez glowica peknac, ale znow jesli olej przegrzejesz.

stwierdzenie ze silnik nie ma chlodzienia jest bledne gdyz zawsze ten silnik jest chlodzony olejem, ktory sie schladza w misce olejowej, skad spowrotem wedruje w uklad i odbiera cieplo z elementow silnika.

No chyba ze mowimy o silniku 2T , ale to juz calkiem inna historia, niezwiazana z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Miał ktoś z czymś takim do czynienia że mu motor przestał pracować po X km z powodu przegrzania?

 

ja

raz zimą, po jakiś 250m walki ze śniegiem

 

latem było gorzej bo inny sprzęt i dostał samozapłonu po tyraniu po żwirowni, nie szło francy zdusić :D

 

 

póki jesteś w ruchu nie ma opcji żeby silnik się przegrzał

 

"po dłuższej trasie silnik zaczął zachowywać się tak jakby nie było benzyny

to samo miał dziadek w jawie, tylko że tam leciały elementu zapłonu a nie przegrzanie silnika

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...