Skocz do zawartości

Problem FZS 600


peterr86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wygląda tak, że jakis czas temu moj fzs 600 miał małego szlifa, po tym zdarzeniu silnik zaczął głośniej pracować. Tzn. na zimnym silniku jest wporządku natomiast po zagrzaniu pod deklem od sprzęgła zaczyna coś szumieć. Szum się nie zmienia po dodaniu gazu. Nawet wciśnięcie klamki sprzęgła nie daje efektów. Sprzęgło było rozbierane i jedyne co zauważyłem to ze ma naprawdę delikatny luz. Ogólnie z tym szumem/hałasem zrobiłem troche km i nic sie nie zmieniło w jegonatężeniu.

Czy ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyna szumu/hałasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ma dziek taki jak by coś pośrodku latało czy jak był by gdzieś luz ??

 

na zimnym to raczej normalne ze nic nie słychać, ponieważ jak wiadomo gdy silnik się rozgrzewa elementy w nim zaczynają minimalnie zwiększać swoja wielkość. "(Dla tego na zimnym wszystkie maszyny silnikowe pala więcej)" Co sprawia ze zaczynają się bardziej dociskać, wiec pewnie masz gdzieś luz na silniku lub jakimś jego elemencie. Gorsza rzeczą może być jeśli coś ci lata po silniku i robi w środku zamęt.

Edytowane przez Felice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ma dziek taki jak by coś pośrodku latało czy jak był by gdzieś luz ??

 

na zimnym to raczej normalne ze nic nie słychać, ponieważ jak wiadomo gdy silnik się rozgrzewa elementy w nim zaczynają minimalnie zwiększać swoja wielkość. "(Dla tego na zimnym wszystkie maszyny silnikowe pala więcej)" Co sprawia ze zaczynają się bardziej dociskać, wiec pewnie masz gdzieś luz na silniku lub jakimś jego elemencie. Gorsza rzeczą może być jeśli coś ci lata po silniku i robi w środku zamęt.

 

Czyli co, luz który powoduje hałas po zmniejszeniu sie bedzie bardziej hałasować? Nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to szum od strony sprzegła. Sprzęgło rozbierałem z kolegą, który stwierdzil że ze sprzęgłem jest wszysko ok. Nie wiem czego dalej się czepić ponieważ pare km w takim stanie zrobiłem i nic bardziej nie zaczyna szumiec. Jak szumiało tak szumi. Jeżeli byłby jakiś luz na silniku to raczej by nie wytrzymał tych kilkustet km. Taki jest mój tok rozumienia, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:blink: :laugh: :banghead:

 

Czy to jakiś "performance" ?

 

Panewa albo nieszczelne kolektory przy wylotach z glowicy .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...