Skocz do zawartości

Czym rozwiercić śrubę od silnika?


oklej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są środki do zamrażania, w aerozolu - działają podobnie do propan-butanu, ale lepiej.

Proponuję to miejsce podgrzać opalarką z zewnątrz a śrubę schłodzić od wewnątrz. Może się zapieczenie zerwie?..

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem że ją pokręce za łeb żeby rozruszać, ale nasadka śię na nim przekręciła.

 

Domyślam się że masz na myśli grzechotkę, i wcale się nie dziwię że się przekręciła. Tu trzeba użyć zwykłego klucza nasadowego i 2-metrowej rury. To tylko i wyłącznie kwestia odpowiedniej dźwigni.

 

Sorry, już do mnie dotarło, obkręciłeś łeb.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecałbym rozwiercić ową śrubę w miejscu gdzie przechodzi (opiera) ona przez wieszak w ramie aby móc wyjąć piec. Resztkami,które zostały w bloku zająłbym się po zdemontowaniu silnika

Edytowane przez zikowski

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nasadek, to oprócz liczby kątów nasadki, ważny jest jej profil.

Lepsze od foremnych sześciokątów są nasadki poligonalne, z wybraniami w miejscu gdzie wypada szczyt nakrętki/łba śruby.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, ja to zrozumiałem, bo tak też kiedyś robiłem. Jednak mam prośbę: napisz to jeszcze raz po polsku, żeby humanista pojął.

Spasiba

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny pneumat żeby jeszcze bardziej popier**lić łeb śruby?

 

Ja tu widzę tylko opcję z grzaniem. Pewnie trzeba rozebrać więcej motocykla żeby zrobić to bezpiecznie. Nie grzej śruby tylko odlew w którym siedzi. Miałem podobny problem kiedyś w GS500E z długą szpilką przedniego mocowania która przechodzi ciasno przez otwór odlewu. Grzanie + młotek i szpilki nie ma. A wcześniej bujałem się na niej cały dzień w różnych kombinacjach.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj użyć wkrętaka udarowego takiego jak w linku http://www.yato.com/product_card.phtml?cat_product_id=6653&brand=yato

Używam takowego i sprawuje się wyśmienicie ,nie raz odkręcał śruby które wydawały się nieodkręcalne. Do tego potrzeba porządny młotek

co by odpowiednio przywalić. Uderzać należy seriami po kilka razy pod rząd. Może zdarzyć się ze ukręci łeb jeżeli jest przerdzewiały lub w jakiś

inny sposób osłabiony. Powyższe narzędzie zamienia energie kinetyczną na ruch obrotowy dodatkowo dociska nasadke do śruby/nakrętki.

W razie urwania lub uszkodznia łba pozostaje dospawać odpowienio dobraną nakrętke lub śrube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40 to możesz sobie drzwi od kibla nasmarować jak skrzypią, Kup porzadny odrdzewiacz np. piankę firmy cyclo i potraktuj porządnie każdy otwór. Następnie porządna nasadka 6-kątna i atakujesz.

dokladnie.wd40 to syf.Nawilz wate ropa i ma to sobie powoli penetrowac.Po czym grzanie,ale palnikiem i postukiwanie mlotkiem (nie napie....lanie!!!)i bedziesz widzial ze powoli pojdzie.Ropy nie żałuj tak żeby wacik nie wysechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...