Skocz do zawartości

zmiana zaworów exc 520


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Loctite 243 jest za słaby do tych śrub, lepiej użyj mocniejszego np. 648

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mam taki i zastanawiałem się czy go użyć, ale z opisu widziałem, że trzeba potem rozgrzać do 150 stopni żeby puścił tak mocno trzyma. Chyba jednak rozkręcę ponownie i zrobię na 648 bo nie będe mógł spokojnie jeździć.

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie odniesc do 2 rzeczy tutaj :

- najprawdopodobniej firma zaleca wymienic nakretke zebatki po kazdym odkreceniu i mocny Loctite jest na pewno potrzebny jesli uzywamy

stara nakretke

- zawory latwiej dotrzemy uzywajac zamiast pokazanej przylgni na patyku wezyka zalozonego na trzonek zaworu i obracajac go w dloniach,

robiac jednoczesnie ruchy gora dol by przerwac kontakt zaworu z gniazdem.

- nie przesadzamy z pasta nakladajac ja w 4 przeciwleglych miejscach przylgni,

- przy wiekszym zuzyciu gniazd koniecznie frezzujemy przed dotarciem ( jak napisal Rafael ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, puści bez grzania.

 

Podłączę się trochę do tematu:

W moim bolidzie śruba zębatki zdawczej nie schodzi, nawet metrową rurką czy pneumatem. Mam zamiar ją podgrzać, ale wolałbym znowu nie bawić się w rozkuwanie łańcucha. Są jakieś inne sposoby żeby poszła bez grzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzać musisz ostrożnie, bo przypalisz uszczelniacz wałka zdawczego, nawet jeśli nie będzie mial bezpośredniego kontaktu z płomieniem.

Jakiej szacowanej mocy jest ten klucz udarowy? Co to za bolid? GN? chyba raczej coś większego? Powiem Ci że tylko klucz udarowy o dużej sile wchodzi w grę.

Ewenutalnie wykombinowanie blokady do zablokowania/przytrzymania zębatki..

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się trochę do tematu:

W moim bolidzie śruba zębatki zdawczej nie schodzi, nawet metrową rurką czy pneumatem. Mam zamiar ją podgrzać, ale wolałbym znowu nie bawić się w rozkuwanie łańcucha. Są jakieś inne sposoby żeby poszła bez grzania?

Wybacz za głupie pytanie, ale odbezpieczyłeś ją? Powiedz w jaki sposób blokujesz zębatkę do odkręcania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcialem sie odniesc do 2 rzeczy tutaj :

- najprawdopodobniej firma zaleca wymienic nakretke zebatki po kazdym odkreceniu i mocny Loctite jest na pewno potrzebny jesli uzywamy

stara nakretke

 

 

kupiłem jednak nowe śrubki zębatki wałka rozrządu, nie ufam starym nawet na mocnym loctite,

wyglądają tak

 

http://imageshack.us/f/88/srubki.jpg/

 

pytanie, co to za substancja na nich? , czy to rodzaj kleju ? czy kłaść na to loctite czy może wyczyścić i wtedy kleić ?

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem jednak nowe śrubki zębatki wałka rozrządu, nie ufam starym nawet na mocnym loctite,

wyglądają tak

 

http://imageshack.us/f/88/srubki.jpg/

 

pytanie, co to za substancja na nich? , czy to rodzaj kleju ? czy kłaść na to loctite czy może wyczyścić i wtedy kleić ?

Ta substancja to klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej nie tylko, mi(520), kuzynowi(450) i koledze(520) się rozkręciło w exc, skoro fabrycznie dają klej.

 

dawać na to loctita czy z tym już nie trzeba ?

Jak dasz trochę to nie zaszkodzi, będzie mocniej trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...