Skocz do zawartości

Stary chopper - warto?


pdasiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od kilkunastu tygodni rozglądam się z pierwszym moto. Ma być to moto używany również z czasem do jazdy we dwójkę.

Narzeczona strasznie namawia mnie na chopper'a po prostu je uwielbia. No i dzisiaj pojechałem do salonu z używanymi chopperami było ich ze 20 sztuk. Roczniki raczej starsze.

Biorąc pod uwagę cenę i gabaryty zacząłem brać pod uwagę:

Yamaha Virago XV750, na liczniku 17 tyś mil - zapytałem czy może być on w ogóle wiarygodny - na co właściciel powiedział niech zerknę na chromy itp, fakt, każda najmniejsza śrubka, była w tak cholernie dobrym stanie że nie chciało mi się uwierzyć. Sprowadza motocykle z Holandii i Belgii. Stan chromów po prostu rewelacyjny. Wszystko pięknie :)

 

Jednak rozsądek każe mi przemyśleć sprawę "wieku" tej maszyny. Warto się pchać w taki rocznik? 1985! przecież on ma 27 lat!

Poczytałem o wadach i zaletach no i w sumie dużo wad nie ma (chłodzenie powietrzem, rozrusznik)

 

Cena za motocykl to 5900zł raczej bez negocjacji.

zx6rsygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj aukcję... oblukamy. mój brat pomyka chopem z '86 i najgorszą wadą tych motocykli są poprzedni właściciele z których każdy gdzieś wsadził łapy, ale śmiga i jest zadowolony.

 

aha, a co to za wada chłodzenie powietrzem? dla mnie to zaleta ;) a stan rozrusznika poznasz po pierwszym jego obrocie, jak nie będzie zgrzytów i ładnie zakręci garami to nie ma co sie martwić, przynajmniej przez jakiś czas... ;)

Edytowane przez FhissT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Virago z 82 roku i nie narzekam ;) Byłem w tamtym roku w chorwacj , mam najechane ponad 100 tyś na liczniku i jeździ dalej. Problem miałem właśnie z rozrusznikiem, no i wymieniłem koło zamachowe żeby lepiej odpalał :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówi syrek nie rocznik a stan się liczy :flesje: mam w garażu moto z 86 i oprócz malowania i odnowienia polerki nic w nim nie robiłem :crossy:

aj sorry ... wymieniłem aku i uszczelniacze w lagach :D

Edytowane przez Pro

LwG! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choppera z lat 80/90 jak kupisz ładnego to i będziesz jeździć a kup paroletniego sporta... :icon_rolleyes: dlatego tanieją jak barszcz... widziałem hondy vt1100 85-86 za 10-12 tys i znajdowały kupców.

Edytowane przez FhissT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam czopkiem z 84 r. Poza drobiazgami z elektryką (przetarta izolacja albo zaśniedziałe styki) to w zasadzie nie było z nią problemów żadnych. Popatrz tylko czy nie pokombinowane jest przez mechaników-amatorów i można brać i jeździć. Aha - i jeszcze jedno: TYLKO honda :)

pozdr

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motoport-radom.otomoto.pl/yamaha-xv-700-750-virago-M3076403.html

tutaj link trochę mnie podbudowaliście.

ja tylko mam cały czas dylemat czy mój wizerunek "pasuje" do chopper'a :) he mam 23 lata, podobają mi się, ale nie mam brody itp hehe

możecie przejrzeć inne ogłoszenia tego sprzedawcy i doradzić. aczkolwiek cena zaporowa 6.000

zx6rsygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne te moto z linku, widać ze zadbane. A to może lepiej jakis bardziej uniwersalny, młodszy zwinniejszy, mocnijeszy i tez bardzo wytrzymały suzuki bandit 600, dobre moto na poczatek wyglad nekeda tez nie banalny za ta kase wyrwiesz juz 99 rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandit ma niebanalny wygląd nakeda? no dobra nie będę się odzywał. Co do moto z ogłoszenia to widać, że całkiem zadbana sztuka. Osłuchać serducho, sprawdzić hamulce i zawiechę. Starym rocznikiem się nie przejmuj, bo po naszych drogach jeździ sporo dziadkowych chopperów i trzymają się nieźle. A o wizerunek sie nie martw. Bierzesz moto dla siebie, a nie pod publikę

2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wypowiedzi o innych motocyklach to może nie w tym wątku, jeśli nie chopper to biorę od znajomego zx6r '99 w oryginalnym malowaniu i super stanie taniej niż ten chopper. Tylko narzeczonej się nie podoba ten pomysł, i szczerze powiem że "zaraziła" mnie tym pomysłem na choppera.

Ogólnie jak patrzyłem to nawet cena chyba dobra, tzn wydaje mi się że "nie przepłace" w razie kupna tego egzemplarza.

Cinekban87 w razie jak będę chciał pojeździć czymś zwinniejszym to w garażu jest kawa z750 '07 brata na której "się uczę" he

zx6rsygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadac sobie pytanie do czego konkretnie potrzebujesz motocykla?

Jesli do lansu po promenadzie, biez Yamahe a jesli marzy ci sie ostre zapie... wez Kawe (zwiekszone ryzyko utraty zycia w przypadku braku doswiadczenia ;) )

Jednak jesli marza Ci sie dalsze, przyjemne wycieczki we dwoje to zaden z powyzszych motocykli sie nie nadaje, pozostaje UJM typu wspomniany Bandit badz cos z gatunku sportowo-turystycznych maszyn lub tylko turystycznych.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...